Kis lépésektől haladunk – programoktól a közösségi változásokig! Kiutat a szegénységből – közösen! Az Esély Labor Egyesület közösségszervező és közösségfejlesztő programokkal foglalkozik, ezáltal erősítve a szegénységben élő emberek érdekérvényesítését. Munkánkban kiemelt hangsúlyt helyezünk a szegénységben élők hiteles megszólaltatására a sajtóban, az energiaszegénységre, valamint a szociális jut
tatások és szolgáltatások, valamint a szociális munkások és szociális ágazatban dolgozók helyzetére Magyarországon. Minden általunk képviselt ügyben fontos szerepet kap a családok és a nők helyzete, támogatása. Jelenleg a koronavírus okozta társadalmi-gazdasági válságban a családi pótlék megduplázásának ügye kiemelt programunk. Egyesületünk mindennapi tevékenysége három nagy probléma köré szerveződik:
– méltó megélhetés, megfelelő szociális juttatások (“Duplázzuk meg a családi pótlékot!”),
– energiaszegénység csökkentésének lehetőségei, tudásbővítés, ismeretterjesztés a témában (közösségfejlesztés Baranyában, energiaszegénység elleni programok),
– a szegénységet megélt emberek tapasztalatainak előítéletmentes bemutatása a sajtóban (sajtódíj: “Szegénységről méltósággal!”). Mindehhez a közösségszervezés, közösségfejlesztés és a társadalmi részvétel egyéb eszközeit alkalmazzuk. Tagjaink között vannak szegénységet megtapasztalt emberek, szociális munkások, szociális szakemberek és aktivisták.