Magunk Ura Alapítvány

Magunk Ura Alapítvány A tudatos önmagával, a természettel és a világgal harmóniában élő emberekért

05/04/2026

Lehet fájni, lehet belehalni - de fel is lehet támadni.

Temérdek sűrű és mindent átkódoló energia zúdul ránk. Végérvényessé válnak bennünk érzések, véglegessé válnak helyzetek, kikristályosodik, hogy mit is akarunk, és még ha nem is tudjuk most esetleg rögtön meglépni, az már teljesen biztos, hogy eljutottunk egy olyan pontra, ahonnan nincs visszaút.
Már tudjuk, hogy mit nem akarunk, mi az, amit nem csinálnánk vissza, értjük, hogy miért váltak le azok, akik leváltak rólunk, és hiába fáj, pontosan érezzük, hogy nem lehetett másképp.

Ha magunkba nézünk, az elmúlt évek, hónapok folyamataira, látjuk, hogy honnan indultunk, látjuk, hogy miket küzdöttünk.
De emberek vagyunk, akiknek az élet nagyon sokszor bizony fáj...nem azt nézzük, hogy mennyi mindent megküzdöttünk, hogy túléltük, hogy minden ellenére talpon maradtunk, hogy végig tudtuk csinálni. Azt nézzük, hogy mennyi veszteség, fájdalom volt benne, mennyi minden alakult úgy, ahogy nem szerettük volna, és az elme annyira be van kódolva a múlt sebeihez való kötődésre, hogy hiába igyekszik megmaradni a jelenben, a mélyben ott ülnek a haloványan vagy erősebben sajgó fájdalmak, amiktől bizonytalan, kényszeres, szorongó, reflexből élő felnőttek lettünk.

A mostani pillanatok életet csepegtetnek oda, ahol kihunyni látszik. Megtart ott, ahol nem szabad még elengedni, de elfoszlik ott, ahol valaminek mennie kell. Van egy csodás növényünk, a Chelidonium, a vérehulló fecskefű, a növénybe zárt napsütés, aminek van egy mélységes homeopátiás mondata, szinte egy mantrához hasonló.
"Életet a halni akaró testbe!"

Most, amikor szó szerint hallani, ahogy feldübörögnek az energiák a térben, ahogy sokasodik a Kosban, az életet adó jegyben állomásozók száma, ahogy az Uránusz készülődik a jegyváltására, egyszerűen nincs ember, aki ne érezné valahogyan azt a felvillanyozottságott, azt a bődületes elektromágnesességet, amivel mindenünket átmossák most. De ez egy belehalós pillanat, egyáltalán nem könnyű...

Olyan ez, mint egy defibrilláció.
Amikor újraélesztenek.
Mint amikor már nincs más esély csak egy teljes elernyedés, amiben az eddigi élet kihuny és új löket érkezik helyette.
Egy más impulzus, egy más mintázat.
Nem mi alakítjuk ezeket az energiákat most. Ennek az illúzióját engedjük el. Mi már csak igazodunk hozzájuk.
Mindaz, ami átszűrődik most rajtunk, nem kér engedélyt, nem válogat és nem érdekli az sem, hogy szeretnénk-e. Egyetlen, jól kitapintható lüktetése van, mint egy pulzus, ami át akar vinni azon a halálon, ami végül most egy új életbe vezet.
Lehet, hogy nem abba, amit mi emberként elképzeltünk, lehet, hogy máshogy kell adaptálódnunk majd hozzá, lehet, hogy hétmérföldes léptekkel kell dolgoznunk magunkkal a jövőben, de olyan erőtérbe érkezünk, amit Ember nem látott még, amióta földi létet választott.

Most nem annak az idejét éljük, amikor lemondanunk kell. Most annak ideje van, amiben hiába állunk szétroncsolva az elmúlt évek után, valami akkor is makacsul kapaszkodik bennünk az életbe, a továbbhaladásba. Még akkor is, ha minden nap elmondtuk magunknak, hogy nem megy tovább, mégis itt vagyunk.

Mert a bennünk Élő visz tovább.
És amíg Ő nem mond le rólunk, addig mi sem mondhatunk le magunkról és a világról sem.
Ha Ő hitt benne, akkor mi sem tehetünk mást.

Eszter 🤍
Csillagszirmok

🔒 A megosztásokat köszönöm!
Az oldal bejegyzett védjegy oltalom alatt, a teljes tartalom pedig szerzői jogvédelem alatt áll. Írást továbbvinni csak közvetlen megosztással, vagy az eredeti bejegyzésre mutató linkkel lehet!

(Kép: Pinterest)

27/03/2026

Engedjétek meg, hogy bemutassam Nervus Vagust. 😊 De ti nyugodtan szólítsátok csak Bolygóidegnek. 😀 Ismerkedjetek meg, mert el-ké-pesz-tő-en fontos szerepet tölt be a szervezetedben. Gyakorlatilag ő a te Belső Békéd. 🧘Persze, csak ha tudod kezelni. 😁

A bolygóideg, a X. agyideg a szervezeted egyik legizgalmasabb, legszerteágazóbb és leghosszabb idege. Tudod, miért hívják bolygónak? 👀Nem azért, mert a Marsról jött, hanem mert úgy kóborol (latinul vagus) a testedben, mint egy megzavarodott turista. 🤪 Jön-megy egy csomó fontos hely között, hozza-viszi az információkat, az agytörzsből indulva, torkodtól a szíveden és a tüdődön át, érintve a májad, léped, bélrendszered. Ráadásul ne is egy idegszálat képzelj el, hanem egy bonyolult gombolyagot, amely kétirányú kommunikációt tart fenn az agy és a test között, feladatot vállalva a zsigerek szabályozásában, a nyugalom, a stresszkezelés és az öngyógyító folyamatok biztosításában. 😎

Képzeld el, hogy a tested egy munkahely, ahol egyszerre két főnök is van. Egyikük az örökmozgó, zsizsegő, stresszes góré, nevezzük Szimpatikus Idegrendszernek. 😄 Ő egész nap azt ordítja, hogy: Dolgozz! Csináld! Pánik van! Fuss! Menekülj! 😱A másik főnök, kinek neve Paraszimpatikus Idegrendszer 😍, pedig bejön, nyugtatólag rámosolyog mindenkire, frissen főtt citromfű teát, müzliszeleteket hoz és azt mondja: „Nyugi van, gyerekek, no para, csak vegyetek levegőt és emésszetek.” 😊 Na, ez utóbbi a bolygóideg. Ha ő aktív, lassul a szívverésed, megnyugszik a gyomrod, és nem érzed úgy, hogy mindjárt felrobban az agyad. 🙂

Kedvenc bolygóidegünk tehát hozza-viszi az infókat. Az esetek 80%-ában lentről felfelé megy, vagyis a zsigerektől a központi vezérlőbe, az agyba. 🧠 Ha feszült vagy, mákszemnyi a gyomrod. A bolygóideg ezt érzi, és felszalad az agyadba: „Hé, görcsöl a gyomor! Biztos valami szörnyűség történik!” 😨 Az agyad meg elhiszi, és máris kész a pánik meg a szorongás, pedig lehet, hogy csak éhes voltál. ☝ Ha a szorongásod eléri azt a szintet, amit már nem tudsz kezelni, bolygóideg egyszerűen lekapcsolja a biztosítékot: lefagysz, nem tudsz megszólalni. Ha a vagusod gyenge, akkor a tested nem tud visszakapcsolni nyugalmi állapotba a stressz után. Benne ragadsz a szorongásba, vagyis egyfajta készenléti üzemmódba: kalapál a szíved, felszínes a légzésed, és minden neszre ugrasz. Óborzalom! 😱

Ha olyan vagy, mint egy kifeszített húr és minden vackon felhúzod magad vagy eláraszt a szorongás dermesztő érzése, akkor az alábbi trükkökkel bírhatod munkára a bolygóidegedet:
• Hideg zuhany (vagy csak egy hidegvizes arcmosás): A sokk hatására a bolygóideg azonnal újraindítja a rendszert, a nyugisabb üzemmód felé terelve az élettani folyamatokat. Az is működik, ha egy zacskó fagyasztott borsót vagy egy jégakkut az arcodra, a szemed alá. 🚿
• Dúdolj vagy énekelj: Mivel az ideg átmegy a torkodon, a rezgés simogatja. Nem baj, ha hamis, a bolygóideged nem zenekritikus! 🎶
• Gargarizálj reggel: Úgy, hogy kicsit könnyezzen is a szemed. Ez az izommunka telibe találja az ideget, tónusba teszi, üzemi hőmérsékletre fűti a vagust.
• A hosszú kilégzés: Belégzéskor számolj négyig, kilégzéskor nyolcig. Csücsörítsd a szád, úgy fújd ki a levegőt. Ha a kilégzésed sokkal hosszabb, mint a belégzés, a bolygóideg azt üzeni az agynak, hogy béke van, vége a veszélynek, lehet lazítani. 😗

És hadd adjak egy szorongásgátló, napindító, vagust tonizáló, Belső Békét aktiváló kétperces rutint, amelyet minden reggel elvégezhetsz: 😎

Szemtorna 30 másodpercben: 👀
Tartsd a fejed egyenesen, ne mozdítsd. Csak a szemeddel nézz egészen jobbra és ezt tartsd meg. Várj addig, amíg nem érzel egy önkéntelen nyelést, ásítást vagy egy mély sóhajt. Ez a jel, hogy a rendszered átváltott nyugiba. Ismételd balra is.

Fülmasszázs 30 másodpercben 👂
A mutatóujjaddal gyengéden, körkörösen masszírozd 15 mp-ig a fülkagylód belső, a hallójárat feletti kis medencéjét (itt fut a bolygóideg egyik ága). Utána fogd meg a fülcimpádat, és finoman húzd lefelé és kifelé. Érezni fogod, ahogy a torkod és a nyakad ellazul.

Hangszalag rezegtetés 30 másodpercben
Szívd be a levegőt az orrodon, amíg négyig számolsz. Kifújásnál csukd be a szád, és adj ki mély, zümmögő „MMMMMMMM” hangot, amíg csak bírod szusszal (kb. 8-10 másodpercig). Érezd, ahogy rezeg a mellkasod és a torkod. Ez konkrétan megmasszírozza az ideget belülről. (Spirituálisabb olvasóimnak feltűnhet, hogy ez meglepően hasonlít az OM légzésre. És igen! Akár az OM mantrát is használhatod. 🧘Jut eszembe: Tudod, mi az OM? Ennek a rövidítése: TudOM, de leszarOM. Én kérek elnézést.😁)

Mosoly 30 másodpercben 👄
Húzd ki magad, engedd le a vállad. Erőltess az arcodra egy félmosolyt (elég, ha csak a szájzugod mozdul). Tartsd meg. Az se baj, ha nem kell erőltetni. 😃

Ezzel a kétperces sorozattal bebizonyítod magadnak azt a tudományos tényt, hogy a bolygóideg ingerlése képes az agyi aktivitást pozitívan módosítani. 😎 Hatékony stressz és szorongás csökkentésére, emésztőrendszeri zavarokra, gyulladásokra, hangulatzavarokra. De ha neked csak abban segít, hogy lelazulj, nyugodtabb legyél, már megérte benneteket összeismertetni, nem gondolod? 😊

15/02/2026

Egy új civilizáció kora - 2026. Február 20.

A dátum, amire majd sok száz év múlva úgy fogunk visszanézni:
- Ez volt az az év, amikor elindult.

És mi jelen vagyunk. Éppen most.

2026. Február 20-án 0,44 fokon a Kosban megtörténik a Neptun és Szaturnusz pontos együttállása.
De ez sokkal nagyobb horderejű, mint most elsőre látszik, és vajmi kevés köze van a már unalomig ismételt Tűz Ló évéhez. Az csak egy széljegyzet ennek az együttállásnak a horderejéhez képest.

Neptun és Szaturnusz rendszeresen kerülnek együttállásba, nagyjából 36 évente. Utoljára 1989-ben történt, lehet elővenni a történelem könyveket, vagy aki elég időt megélt, vissza is tud emlékezni rá.
Az az év teljesen átírta a gazdasági és politikai rendszereket...
Azonban az együttállásuk mindig más jegyben történik a zodiákusban, és ez teszi most érdekessé ezt az időpillanatot.

Neptun és Szaturnusz utoljára 482 évvel ezelőtt jártak a Kos területén egy időben, de ott sem történt meg a Kos nulladik fokán az együttállásuk.

🌟❗️UTOLSÓ EGYÜTTÁLLÁSUK ugyanis ezen a fokon a zodiákusban, i.e. 4361-ben volt, 6387 évvel ezelőtt!

Minden általunk ismert fontosabb kultúra innentől, ezután kezdett láthatóbb nyomott hagyni a történelemben, akár Egyiptomról, Mezopotámiáról vagy a sumérokról, inkákról, aztékokról, dogonokról, az indiai, tibeti vagy kínai kultúráról, tudásról beszélünk.

A Kos jegy nulladik és 1 foka közötti terület, ami egy ciklus kezdetét jelzi. Innen születik az új, innen születik az élet, innen indul a megtestesülés és bármilyen teremtés, manifesztálás is.
A Neptun-Szaturnusz együttállása az álmok,a víziók(Neptun) és struktúrák, rendszerek, építés, stabilitás, formába öntés(Szaturnusz) együttes energiái lesznek.
Kijelenthető, hogy kettejük találkozója itt egyértelműen jelzi egy új civilizációs korszak kezdetét.
Értjük, mit jelent ez?

Ez nem egyik hétről a másikra fog megtörténni, még csak nem is egyik évről a másikra.
Új birodalmak, új rendszerek nem egy éjszaka alatt születnek. Itt emberöltőkben mérhető majd a változás, és talán valamennyit mi is megélünk majd belőle. Az összes többi jelölő az égen mind azokat az újonnan megnyíló energiákat támogatja majd, amik nem csak technológiailag, medicinában, megújuló energiában hoznak új lehetőségeket, hanem egy teljesen új létezéstudatot fognak megteremteni a számunkra. Kézenfekvővé fog válni az, hogy minden energia és az a fizikai formától el nem választható, megtanuljuk (újratanuljuk...) majd, hogy hogyan gyógyítsunk ezen keresztül, hogy teljesen másképp közelítsünk a környezetünk védelme és a túlfogyasztás felé, és még az is hétköznapi tény lesz, hogy világunk számtalan olyan más dimenziónak és létformának az otthona velünk együtt, akiknek a létezésében vagy hittünk vagy nem.
És közben bízhatunk abban, hogy talán nem követjük el újra és újra ugyanazokat a hibákat.
Most új lehetőséget kapunk.

Beláthatatlan új korszak indul meg ezzel a dátummal és ennek mi itt, mindannyian résztvevői és építői vagyunk.
Semmi sem lesz zökkenőmentes, a fenntarthatatlan rendszerek még igazán nem is kezdtek el összeomlani, de egyértelműen látszik, hogy az irány egy új építése - bármi áron. Abban ugyanis nem maradhatunk, ahová az előző 6000 évben juttatuk magunkat.

Szemtanúi vagyunk most annak, ahogyan ez az égi óra átfordul és új ciklusba kezd. A lineáris idő szétfoszlik és a kvantumidő egyre nagyobb teret nyer az emberi tudatban is.
A végső ciklus lezárására majd akkor kerül sor, amikor a Plútó áthalad majd a Vízöntőn, még dolga átszűrni a Halak vizeit is, és a nagyobb ugrások akkor érkeznek, amikor majd ő fogja elérni a Kos nulladik pontját 2068-ban, ahol a saját keringési idejének végére ér, hogy új kört kezdjen.

Az asztrológia sosem napokban gondolkodik, de természetesen fontos, hiszen mindennapi döntéseink építik fel az életet.
De lassan-lassan tudnunk kell tovább látni az orrunknál, tudnunk kell korszakokban is gondolkodni, mert egyedül ez lesz az útja annak, hogy egy új minőséget építhessen fel az emberiség.
Tudnunk kell látni, hogy az égi térképen nem hétfők és hétvégék vannak, hanem évtizedek, évszázadok, évezredek, amikre ha figyelünk, egyértelmű irányt mutatnak a holnapokról.

Többek között ezért lesz fontos értenünk a következő években a Kos Szaturnusz üzenetét, ami nem engedi az önös célokat, a széthúzást, és globális szinteken kizárólag az együttműködést támogatja, minden másnak határt szab, és idővel beomlik. Ettől még muszáj lesz a saját határainkat egészségesen tartani, fejlődni az integritásunkban, de ezzel együtt képessé kell válnunk arra, hogy ezt építően tudjuk együttesen használni is.

A történelem olyan pontjára érünk, amiben talán még nem is értjük, hogy minek vagyunk szemtanúi, mert annyira sok a szenny, amitől az új nem tud még meglátszódni. De már érezzük, hisszük, akár tudjuk is legbelül, hogy valami a lábunk alatt a mélyben megpattant és megindult a felszín felé.
Olyan korban élünk most, olyan pillanatnak vagyunk a szemtanúi, amiben minden egyes napon, minden egyes döntéssel formáljuk azt, hogy mi lesz a jövőből.

Olyanok vagyunk, mint a bábák egy új élet születésénél, ahol minden mozdulatnak, minden lélegzetnek, minden feszülésnek, minden elernyedésnek szerepe van. Meg kell tanulnunk végre a születő új életért az Élettel együttműködni.
Önmagunkban és egymással is.

Együtt állunk a bölcső körül 2026. Február 20-án.

Csillagszirmok

🔒 A megosztásokat köszönöm!
Az oldal teljes tartalma jogvédett, írást továbbvinni csak közvetlen megosztással, vagy az eredeti bejegyzésre mutató linkkel lehet!
Köszönöm, ha ezt tiszteletben tartod.

(Kép: Pinterest)

01/01/2026

Hadd kívánjunk szebb új évet!
Gondolkodó képességet, vidámságot egészséget.

Hadd kívánjunk boldogságot!
Igazságot és jóságot, hétköznapi bölcsességet
Minden rossz itt érjen végett!

Hadd kívánjunk szebb új évet!
szívből jövő emberséget, oda-vissza tisztességet
Fájdalmaktól mentességet.

Hadd kívánjunk boldogságot!
Jóvá váló szebb világot, szeretetet és figyelmet
Legyen vidám minden gyermek!

Hadd kívánjunk szebb új évet!
Melyben lelkünk újjá éled,
megszabadul minden rossztól istentelenül gonosztól.

Hadd kívánjunk boldogságot!
Minden ember legyen áldott, s méltón, szeretetben éljen, az eljövő új évben!
Nagyon Boldog Új Évet ! 🍀

01/12/2025

Na véééégre 🙂🙏

"November 27-én a Szaturnusz végre irányt vált, és ez olyan erős, mély energiaforduló, mintha minden, amin hónapok óta dolgozol, most kezdene anyagot ölteni.

Július 13. óta ez a bolygó olyan leckéket tett eléd, amik nem voltak kíméletesek.
Nem szépségverseny, hanem belső erőpróba.
Kényszerített, hogy nőj, hogy döntéseket hozz, hogy újrarendezd az életed alapjait, és felépítsd azt a tartást, amit a jövőd megkíván.
A Szaturnusz a hűségről szól. A hosszú távú kitartásról.

És most, hogy mozdul, elkezd visszaáramlani az a rengeteg belső munka, felelősségvállalás, érett döntés, amit senki nem látott, csak te éreztél.
Lehet, hogy az elmúlt hónapokban úgy érezted, mintha egyedül kéne összetartanod mindent, miközben a világ körülötted billeg.
Lehet, hogy sokszor nem kaptál vissza semmit abból, amit beletettél.
Lehet, hogy úgy haladtál előre, hogy közben fogalmad sem volt, lesz-e ebből valaha kézzelfogható eredmény.
De tartottad a jövődet, akkor is, amikor semmi nem mutatta, hogy közel vagy hozzá.

És ezt most meghálálja az élet.
A Szaturnusz nem harsány karmázással tér vissza, hanem nagyon is valós, kézzelfogható változásokkal.
Most indul meg minden, ami eddig állt.
Lehet, hogy valaki végre felismeri azt az erőt és hűséget, amit mutattál.
Lehet, hogy egy lehetőség újra előkerül, de már sokkal jobb formában.
Lehet, hogy pénzügyi helyzeted rendeződni kezd valami váratlan, mégis időzítésében tökéletes módon.
Lehet, hogy egy döntés, amit hónapok óta toltak, hirtelen zöld lámpát kap.

A Szaturnusz úgy dolgozik, hogy amit ad, az marad.
Nem pillanatnyi élményt kapsz, hanem tartós alapokat: stabil kapcsolatokat, megbízható lehetőségeket, hosszú távra szóló eredményeket.

Sokan most érzelmi szinten is fordulót érezhetnek.
Végre elengedsz valakit vagy valamit, ami már csak visszatartott.
Valaki tisztán, egyenesen kommunikál veled.
Rájössz, hogy a határaid működnek, és már nem sodródsz bele azokba a körökbe, amik régen szétszedtek.
Ahogy a Szaturnusz direktbe fordul, olyan helyeken hoz rendet, ahol eddig káosz volt.
Olyan helyekre hoz fényt, ahol eddig csak bizonytalanságot éreztél.
És olyan helyeken ad előrelépést, ahol már azt hitted, semmi nem mozdul.

A következő napokban lehetnek egészen döbbenetes, felszabadító pillanatok.
Egy konfliktus elsimul.
Egy döntés megszületik.
Egy lehetőség megnyílik.
Valami, ami hónapok óta húzódott, hirtelen levegőt enged.
Ez nem véletlen.
Ez annak a következménye, hogy hű maradtál ahhoz az emberhez, akivé válni akarsz.

Év vége előtt sokaknál váratlan, mégis tökéletesen időzített áldások érkezhetnek:
jobb feltételekkel visszatérő lehetőségek, pénzügyi javulás, stabilizálódó kapcsolatok, vagy olyan álmok elindulása, amelyeket türelemmel, hitben tartottál életben.

A Szaturnusz most azt mondja:
„Láttam, amit végigcsináltál. És most megkapod azt, amit ezért megérdemelsz.”

Ez már nem a túlélés időszaka.
Ez a megérkezésé."

Alex Myles nyomán
Gini - Spirituális utazás 🌀 🩷💫

01/12/2025

Eljött az Idő, hogy megéljük

18/08/2025

A kiégés vagy Ánanda koktélja – avagy Morpheus új ajánlata

Képzeld el, hogy Morpheus nem egy piros és egy kék tablettát tart Neo elé, hanem két koktélt. Az egyik piros: kortizol–adrenalin–dopamin, a másik kék: oxitocin–szerotonin–endorfin.
Az első a pokol és a mennyország gyorsliftes kombinációja: stressz, küzdelem, majd a győzelem édes dopaminja. Izgalmas, de ugyanaz a mechanizmus, ami a veszekedésfüggőt, a munkamániást vagy a drámakedvelőt is hajtja. A tested megtanulja, hogy a feszültség a jutalom előszobája – és ha nincs stressz, hiányérzeted lesz.

A másik koktél másképp működik. Oxitocin (a kapcsolódás, biztonság hormonja) adja a talajt, szerotonin (belső egyensúly, béke) hozza a fényt, és endorfin (öröm, felszabadulás) koronázza meg. Ezt hívja a védikus hagyomány szat–csit–ánandának – létezés, tudatosság, üdvösség. Nem feszültség hajtja, hanem jelenlét.

Példa:
Két ember vitázik. Az egyik a piros koktélt issza: felmegy a pulzus, adrenalin, kortizol – majd amikor “nyer”, jön a dopamin. A másik a kéket választja: előbb mély levegő, szemkontaktus (oxitocin), belső fókusz (szerotonin), majd egy közös nevetés (endorfin). Az első feszült győzelmet vagy kudarcot él meg, a másik nyugodt kiteljesedést. Az egyik a jungi délelőtt, a másik a 2.0 koktélja.

A döntés a te kezedben van: maradsz a “stressz–jutalom” hullámvasúton a műnyulas agárpályán, vagy áttérsz arra a neurokémiai pályára, ahol a tested és a lelked is hazatalál.

A megtestesítés valódi kémiája

Amikor azt halljuk, embodiment – vagyis megtestesítés –, sokan jógára, mozgásra, légzőgyakorlatra gondolnak. Ezek valóban fontosak, de csak hordozók. A mélyebb testi szinten az, amit “megtestesítesz”, nem a mozdulat maga, hanem a kémia: az a hormon- és neurotranszmitter-koktél, amit újra és újra előidézel a testedben.

Egyszerűen: nincs valódi megvalósítás-megtestesítés anélkül, hogy át ne huzaloznád a fiziológiádat. Ha mindig a “piros koktélt” iszod (kortizol–adrenalin–dopamin stressz-mix), akkor a tested és az idegrendszered ehhez idomul. Ha átállsz a “kék koktélra” (oxitocin–szerotonin–endorfin), akkor a tested elkezdi ezt tekinteni az alapállapotnak.

Hogyan történik a váltás?
Képzeld el a szat–csit–ánandát, a létezés–tudatosság–üdvösség állapotát, mint egy sűrű tinktúrát. Minél többször mártod bele magad, annál inkább átitatja a testedet. A hétköznapi élet (mint a víz) lemossa ugyan, de minden merülés után egy árnyalat benne marad. Ezt elégszer ismételve szó szerint áthuzalozódik az idegrendszered – ez a neuroplaszticitás működés közben.

(Sajnos nem ismerem a szerzőt)

25/07/2025

Tőlem szokatlan téma a megszokott alapossággal:))
Mi az a földelés? Van-e tudományos alapja? Csináljam-e vagy sem? És ha igen, hogyan? Link az első kommentben

14/07/2025

Ha látod ezt a növényt, jó ha tudsz róla, hogy épp aranyat készülsz ott hagyni. A legtöbb embernek fogalma sincs mi ez..

Alapítványunk ez évben is hálásan fogadja az Szja. 1%-os felajánlásokat.Ebben a globális változásban önmagunkat meghalad...
13/03/2025

Alapítványunk ez évben is hálásan fogadja az Szja. 1%-os felajánlásokat.
Ebben a globális változásban önmagunkat meghaladva gyökeresen át kell alakítanunk az Univerzális renddel ellenkező struktúráinkat. Ennek a célnak a megvalósításában segítjük az egyéneket az új helyzetekhez történő alkalmazkodásban, testi-lelki-szellemi szinten kiegyensúlyozó, blokkoldó, egészség megőrző és helyreállító, fejlesztő munkánkkal.
Köszönjük a felajánlásokat, amellyel az alapítvány fennmaradása által a tudatos emberekért végzett tevékenységeinket támogatod!
A Magunk Ura Alapítvány 18739213-1-41 adószámra

13/03/2025

"Bár jelenkori válságunk hatásai ezen a területen a leginkább kézzelfoghatóak, maga a krízis elsősorban nem ökológiai természetű. Mindenekelőtt nem a környezet, hanem saját gondolkozásmódunk válsága. Embertelen és istentelen módon bánunk a bolygónkkal, mert embertelen és istentelen módon látjuk a dolgokat. És azért látjuk őket így, mert alapvetően ily módon tekintünk önmagunkra.

Ez az első dolog, amivel tökéletesen tisztában kell lennünk, már pusztán ahhoz is, hogy elkezdhessünk kiutat keresni az öncsonkítás poklaiból, amelyekbe saját ítéletünk juttatott minket. Hogy miként látjuk a világot, az attól függ, miként látjuk önmagunkat. A világegyetemről alkotott elképzelésünk – világszemléletünk vagy világképünk – az önmagunkkal kapcsolatos felfogáson, saját önképünkön alapul. Ha a világra nézünk, tudatosságunk, tudati-önátélési módunk tükröződését látjuk. Egy fa, hegy, arc, állat vagy egy madár érzékelésében saját ideánk tükörképe tárul elénk, az, amiről úgy gondoljuk, mi magunk vagyunk. E dolgokban nem annyira önmagában vett létüket vagy természetüket tapasztaljuk, inkább csak azt, amit szellemi, lelki és fizikai korlátaink tapasztalni engednek belőlük. Érzékelő és tapasztaló képességünk egy meghatározott mintához igazodik, aszerint, hogy milyen elképzelést és képet formáltunk önmagunkról.

Ez azt jelenti, hogy mielőtt ténylegesen nekiláthatnánk a környezeti probléma megoldásának, meg kell változtatnunk világképünket, ami viszont maga után vonja, hogy meg kell változtatnunk önképünket. Ha nem értékeljük át, amit önmagunkról, illetve létünk valódi természetéről gondolunk, a körülöttünk lévő világhoz sem fogunk másképp viszonyulni. És ha ez nem történik meg, a természet megóvásával kapcsolatos elmélet és gyakorlat, bár jó szándék vezérli és elengedhetetlen, nem fogja érinteni a probléma lényegét. Legjobb esetben is egy olyan erőfeszítést testesít majd meg, ami nem az okok, hanem azon jelenségek kezelésére irányul, melyek végső soron csak tünetek."

Lásd Philip Sherrard: Emberkép, világkép

https://arsnaturae.hu/hu/emberkep-vilagkep

Cím

Máriahegy Dűlő
Budapest
1028.

Telefonszám

+36203224944

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Magunk Ura Alapítvány új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Magunk Ura Alapítvány számára:

Megosztás