14/05/2026
Tegnap a Civilzugló Egyesület csatlakozott a Rákospatak-szövetséghez. A Szövetség célja:
a patak ökológiai állapotának javítása
természetközeli megoldások előmozdítása
a parti és kapcsolódó zöldfelületek fejlesztése
a patak, mint városi ökológiai folyosó erősítése
lakossági szemléletformálás és közösségi részvétel ösztönzése
szakmai alapú javaslatok kidolgozása és képviselete
a lakosság, különösen a gyerekek számára a vízhez való közvetlen hozzáférési pontok létesítése
a patakmenti vállalkozások, gazdálkodók patakkal való összhangjának támogatása
E célokkal a Civilzugló Egyesület messzemenőleg egyetért.
A tegnapi rendezvényen érdekes előadásokat hallhattunk a patak történetéről, a betonmeder kialakulásáról, és az elmúlt évtizedben keletkező revitalizációs tervekről. Bardóczi Sándortól, a Főváros főkertésze a patakmenti bonyolult tulajdoni és közmű hálózatokról beszélt. A patakmenti kerületek környezetvédő egyesületeinek vezetőitől, Kozák Balázstól, a XVII. kerületből, Vöő Csabától, Angyalföldről, aki a Rákospatak-szövetség elnöke, az ottani állapotokról, tervekről, míg Cserhalmi Marcell a Zuglóban megvalósult 400 méteres revitalizált szakaszt és a többi részt mutatta be. Megjegyzendő, a zuglói szakaszt sokan a gabon hálós technológia miatt szakmailag elhibázott, túlárazott beruházásnak tartották.