Missziós társaságnak lenni egészen bensőséges viszony. Azt jelenti, hogy annak a személynek a sorsa fontos nekem, akinek az üzenetet át kívánom adni. Azt jelenti, hogy fontosak nekünk ezek az emberek és igyekszünk őket először megérteni, majd az üzenetről beszélni, amíg csak van rá igény. Pál apostol Timótheushoz írt második levelében ezt így fogalmazza meg (4. vers): „hirdesd az igét, állj elő ve
le, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő…” Természetesen nem akkor, amikor embertársamnak alkalmatlan, hanem amikor esetleg nekem az. Az idő pedig ma sem tűnik alkalmasnak. A posztmodern korban nemcsak Istentől vitattuk el, hogy Ő az abszolút igazság, hanem már az ilyen igazság létezését is tagadjuk: az én igazságom éppen annyit ér, mint a tied. Ebből a veszélyes csapdából pedig nem könnyű kitörni. Napjainkban is százával ajánlják a módszereket, technikákat, csodaszereket. Sok tényező létezik ma is, ami azt mondatná velünk, a Biblia üzenete nem fontos, vagy csak egy a sok közül.
És hogy ilyen nehéz időkben miért végezzük munkánkat? Mert mélyen hiszünk Jézus Krisztusban és tanításában. A KEVE Társaság rendezvényeire nagyon sok szeretettel várjuk mindazokat a vezetőket, akik keresik a választ, vagy akiket a Biblia üzenete érdekel. Meggyőződésünk, hogy értéket tudunk adni, pontosabban átadni. Ismerünk olyan embereket, akiknek élete KEVE körben változott meg gyökeresen az igazi élet irányába.