Szt. Hedvig Klub

Szt. Hedvig Klub A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar teremtésvédő hallgatói közössége♻️🌳

2022 tavaszán alakult közösségünk, a Pázmány első olyan hallgatói szervezete, amelynek fókuszában a környezetvédelem áll. Tagjaink elkötelezettek a teremtett világ és élőlényeinek fokozott védelme mellett, ennek érdekében a tanulmányok mellett végeznek érzékenyítő és környezetvédelmi tevékenységeket. Célkitűzésünk a hallgatók és oktatók érzékenyítése, az egyetemi épület fenntarthatóbbá tétele, az edukáció fejlesztése, illetve az önkéntesség népszerűsítése.

Nálunk a tavaszi szünet se telt el eredménytelenül, egy sikeres tagfelvétel után 2 programot is szerveztünk az elmúlt 2 ...
14/04/2026

Nálunk a tavaszi szünet se telt el eredménytelenül, egy sikeres tagfelvétel után 2 programot is szerveztünk az elmúlt 2 hétre, melyeken már újdonsült tagjaink is részt tudtak venni!🤪💚

Jártunk a Fővárosi Állat-és Növénykertben, hogy meglátogassuk többek között Hedviget, a hóbaglyot, akit pár hónappal ezelőtt fogadtunk örökbe!🦉🤍

Meglátogattuk a Noé Állatotthont, ahol egy délelőttöt töltöttünk. Sétáltattunk kedvesebbnél kedvesebb kutyusokat és rengeteget simiztünk!🐕🫶

A szünet eltelt, de mi lendületesen folytatjuk tovább még több programmal a félévet!🙏

Kedves Pázmányosok! 💚❗️A tavaszi félévben is megtartjuk tagfelvételünket!❗️Ha kedvet kaptál a természetjárásokhoz, az ál...
24/02/2026

Kedves Pázmányosok! 💚

❗️A tavaszi félévben is megtartjuk tagfelvételünket!❗️

Ha kedvet kaptál a természetjárásokhoz, az állat-és környezetvédelemben aktív szerepvállaláshoz, vagy csak egy összetartó közösséghez szeretnél tartozni, miközben együtt teszünk a környezetünkért, akkor jelentkezz hozzánk! 🤗

Várjuk motivációs leveleiteket MÁRCIUS 8. (Vasárnap) ÉJFÉLIG!

Szóbeli forduló: március 9-13. között, előzetes egyeztetés szerint!

Miről írj, ha nincs ihleted?
- Milyen kötődésed van a teremtésvédelemhez?
- Van-e bármilyen tapasztalatod a környezet-és/vagy az állatvédelemben?
- Milyen programötleteid vannak, amelyek megvalósításában szívesen részt vennél Hedvig tagként?
- Miért szeretnél a Szt. Hedvig Klub tagja lenni? Miben tudod segíteni a szervezetet?

Szeretettel várjuk jelentkezéseiteket a [email protected] email címre! 💚

A félévünk utolsó adománygyűjtését is sikeresen zártuk! ✅️🦉Ezúttal egy rendhagyó, tagsági gyűjtést tartottunk a  közremű...
03/01/2026

A félévünk utolsó adománygyűjtését is sikeresen zártuk! ✅️🦉

Ezúttal egy rendhagyó, tagsági gyűjtést tartottunk a közreműködésével!🕊

Sok törölközőt, plédet, takarót és ágyneműket sikerült összegyűjtenünk, melyeket az Alapítvány meleg fekhelyekhez fel tud majd használni! 🐕🐈

Az adományok a tegnapi napon el is jutottak a Miska - Miskolci Kóborkák Állatvédő Alapítvány részére, akik nagy örömmel fogadtak minket, így az új évünk is már vidáman indult!

Minden Hedvig Klub és Caritas tagnak hálásan köszönjük a közreműködést!💚💛

A tegnapi napon lezajlott az idei őszi félévünk utolsó programja, melynek keretében Dr. Köböl-Benda Vivien Tanárnő tarto...
28/11/2025

A tegnapi napon lezajlott az idei őszi félévünk utolsó programja, melynek keretében Dr. Köböl-Benda Vivien Tanárnő tartott nekünk egy rövid beszámolót-és előadást a díjnyertes Phd disszertációjának témaköréből! 📝

Nagyon köszönjük Neki, hogy elfogadta a meghívásunkat és, hogy ilyen informatív előadást tartott nekünk a múlt-és jelenkor környezetvédelmi kihívásairól! 💚🫶

Ahogy közeledünk a félév végéhez, szeretnénk idén is egy inspiráló, természetvédelemmel kapcsolatos előadással zárni a s...
13/11/2025

Ahogy közeledünk a félév végéhez, szeretnénk idén is egy inspiráló, természetvédelemmel kapcsolatos előadással zárni a szemesztert.

🎤 Meghívott vendégünk Dr. Köböl-Benda Vivien, aki a „Legjobb PhD disszertáció” kategóriában elnyerte a Magyar Jogi Könyvszalon Nagydíját. Kutatásának középpontjában a környezethez való jog nemzetközi megjelenése áll, erről hallhatunk tőle egy izgalmas előadást és élménybeszámolót.

📅 Időpont: november 27. (Csütörtök)
🕠 17:30 – 19:00
📍 Helyszín: E2 előadó

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrg59gNi5R3QbQvmY2ndMIS0wWe6Arc-c5TiURsJunYdfmrg/viewform?usp=publish-editor

Várunk minden érdeklődőt szeretettel! 💚

ÖRÖKBE FOGADTUK HEDVIGET, a hóbaglyot!🦉🤍Hedvig már régóta a szervezet kabalaállataként kísért minket, de mostantól hivat...
05/11/2025

ÖRÖKBE FOGADTUK HEDVIGET, a hóbaglyot!🦉🤍

Hedvig már régóta a szervezet kabalaállataként kísért minket, de mostantól hivatalosan is a csapatunk tagja! 💚

Csütörtökön a Fővárosi Állat-és Növénykertben jártunk, ahol egy szuper őszi napot töltöttünk el! 💚🍁Szerettük volna még v...
01/11/2025

Csütörtökön a Fővárosi Állat-és Növénykertben jártunk, ahol egy szuper őszi napot töltöttünk el! 💚🍁

Szerettük volna még valamivel különlegesebbé tenni ezt a látogatást, ezért egy régóta érlelődő tervünket is megvalósítottuk! Egyelőre nem áruljuk el, miről van szó, de hamarosan mindenről beszámolunk!🦉🤍

A mai napon ismét kutyákat sétáltattunk! 🐕💚
18/10/2025

A mai napon ismét kutyákat sétáltattunk! 🐕💚

🐾 Segíts te is bajban lévő kutyusokon! 🐾❗️Október 13–22. ❗️között közös adománygyűjtést szervezünk a Mancs a Szívben Áll...
12/10/2025

🐾 Segíts te is bajban lévő kutyusokon! 🐾

❗️Október 13–22. ❗️között közös adománygyűjtést szervezünk a Mancs a Szívben Állatvédő Egyesület részére! 💛💚

📍 Helyszín: HÖK pult

🎁 Minek örülnek?

- Meleg takarónak
- Felszerelésnek (pl. nyakörv, póráz, tál)
- Tápnak vagy konzerveknek
- Bárminek, amit saját kutyusodnak is jó szívvel adnál

🐶 Szeretnél még többet tenni?

👉 Fogadj örökbe egy mentett kutyát,
👉 Támogass pénzzel,
👉 vagy jelentkezz önkéntesnek!

Köszönjük segítségeteket!🦉🕊

A Caritas és a Szt. Hedvig Klub csapata!💚💛

Hétvégén a ceglédi menhelyen jártunk, és 13 kutyust sikerült megsétáltatnunk! 🐕❤️Rengeteg farokcsóvát, puszit és boldog ...
30/09/2025

Hétvégén a ceglédi menhelyen jártunk, és 13 kutyust sikerült megsétáltatnunk! 🐕❤️

Rengeteg farokcsóvát, puszit és boldog pillanatot kaptunk cserébe.
Hihetetlen érzés látni, mennyit jelent nekik egy kis séta és törődés.💚

Következő alkalommal gyere el Te is velünk! Hidd el, nemcsak nekik, neked is feltöltődés lesz! 🐾✨

Kedves Pázmányosok!💚Ha megtetszett szervezetünk, vagy már régóta szemezel velünk, de eddig nem mertél csatlakozni: eljöt...
16/09/2025

Kedves Pázmányosok!💚

Ha megtetszett szervezetünk, vagy már régóta szemezel velünk, de eddig nem mertél csatlakozni: eljött az idő!🙋‍♀️

Csatlakozz hozzánk, és légy tagja egy olyan közösségnek, amely a természet kincseinek megőrzéséért, és az állatok védelméért dolgozik!♻️🌱🐾

1. ✏️MOTIVÁCIÓS LEVELEK leadási határideje: 10.05.

2. 💬SZÓBELI beszélgetés: 10.06-10.10. között

Minden új jelentkezőt szeretettel várunk!🦉⚖️

Cím

Szentkirályi Utca 28-30
Budapest
1088

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szt. Hedvig Klub új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Szt. Hedvig Klub számára:

Megosztás