09/06/2026
🚲 15 év, serdül a gyerek.
Tizenötödik éve vagyunk veletek. Vagy inkább: vagyunk együtt.
Készítettünk megszámlálhatatlan mennyiségű ételt, tettünk a lábunkba sok ezer kilométert, mozgattunk hihetetlen mennyiségű adományt. Farmot építettünk, iskolákba jártunk, hajléktalan emberekkel segítettünk hajléktalan embereknek, gyerekeknek, családok átmeneti otthonaiban élőknek, segítettünk krízishelyzetekben, és még sorolhatnánk.
Élményeket vittünk a legreménytelenebb helyzetben lévőknek. Olyan embereknek, akik egy szűk rétegen, leginkább az elhivatott szociális munkásokon és a társadalom szűk rétegén kívül sokakat nem érdekelnek.
És nem véletlen volt a választásunk.
Éreztük, hogy felelősségünk van, mert ők ugyanúgy a társadalmunk tagjai. Kevesebb lehetőséggel, kevésbé szerencsés életúttal, de ugyanúgy a nagy egész részei.
❤️ Közel 15 év elteltével biztosan állíthatjuk, hogy a kiinduló gondolat mit sem változott:Segíteni. Formálni a társadalmat.
Reményt és célt adni. Úgy a rászorulóknak, mint magunknak és a társadalom minden tagjának.
Mert minden mindennel összefügg, és mert a jó dolgoknak van egy különös, egészen remek tulajdonságuk: messzebbre jutnak, mint azok, akik elindították őket.
És ja, ez ilyen marha egyszerű. Mi meg képesek vagyunk hinni benne.
Pedig micsoda változások történtek – ha nem megyünk messzebbre, hanem itthon maradunk – az elmúlt 15 évben.
De van, ami örök. Van, ami nem változik.
Mindig lesznek olyan emberek, akik nem mennek el a problémák mellett.
👉 Ezek vagytok ti. Ezek vagyunk veletek, mi.
Sok ezren csatlakoztatok hozzánk, vettetek részt valamelyik akciónkon, ezért a következő hónapokban sok visszakacsintásunk lesz a múltra és szervezünk jópár programot az év hátralévő részében, amire reméljük eljöttök. 🎉
De csak semmi révedezés, meg sírva vigadás. 😄
🤘 Szóval veletek együtt 15 éves lett a Bike Maffia.
Kialakult a személyisége, lázad még mindig, de most kell igazán résen lenni, mert a serdülőkor elég sok kihívást tartogat.
Köszönjük, hogy velünk vagytok, irány a felnőtté válás.
Jöhet a következő 15. 🚲
Ja, azért továbbra sem ígérjük a nagy felnövésben, hogy "normálisak" leszünk. 😎🤘
Pacsi! 🤘