18/06/2026
U sklopu treće godine provedbe projekta 𝐈 𝐭𝐢 𝐢𝐦𝐚𝐬̌ 𝐝𝐨𝐦 🏠, kojeg financira 𝗠𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗮𝗿𝘀𝘁𝘃𝗼 𝗿𝗮𝗱𝗮, 𝗺𝗶𝗿𝗼𝘃𝗶𝗻𝘀𝗸𝗼𝗴𝗮 𝘀𝘂𝘀𝘁𝗮𝘃𝗮, 𝗼𝗯𝗶𝘁𝗲𝗹𝗷𝗶 𝗶 𝘀𝗼𝗰𝗶𝗷𝗮𝗹𝗻𝗲 𝗽𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗸𝗲 𝗥𝗛, mr. sc. 𝙎𝙖𝙣𝙟𝙖 𝙅𝙚𝙡𝙞𝙘́, dipl. soc. pedagog, održala je 𝐺𝑟𝑢𝑝𝑒 𝑝𝑜𝑚𝑜𝑐́𝑖 𝑖 𝑠𝑎𝑚𝑜𝑝𝑜𝑚𝑜𝑐́𝑖 za naše korisnike.
Program rada grupa usmjeren je na osnaživanje korisnika, jačanje osobnih kapaciteta, razvoj praktičnih životnih vještina te poticanje međusobne podrške i povezivanja.
Tijekom susreta obrađivale su se teme važne za svakodnevni život i socijalno uključivanje korisnika, poput ostvarivanja osnovnih prava i pristupa institucijama, brige o tjelesnom i mentalnom zdravlju, upravljanja novcem i dostupnim resursima, traženja posla, zaštite od nasilja te važnosti zajedništva i međusobne pomoći.
Kroz razgovor, razmjenu iskustava i vođene aktivnosti korisnici su imali priliku govoriti o izazovima s kojima se susreću, prepoznati vlastite snage, dobiti korisne informacije te raditi na jačanju samopouzdanja, osjećaja pripadnosti i osobne sigurnosti.
Ovo je važan dio podrške osobama koje se nalaze u ranjivim životnim okolnostima jer pruža prostor za razumijevanje, prihvaćanje i osnaživanje.
Zahvaljujemo mr. sc. Sanji Jelić na stručnom i predanom vođenju grupa, kao i našim korisnicima koji su aktivno sudjelovali, bili otvoreni i međusobno se podržavali. 🌞🫶