05/11/2024
Zbog Plenkovića mi se sve više gade njegovi glasači. Oni su krivci što takva spodoba uništava državu. On i njegovi prethodnicu su stvorili ovu preskupu državu da bi od 135 općina, gradova i županija 1991. nastalo njih oko 500, dali brojne lažne mirovine zbog čega naši umirovljenici imaju male mirovine, napravili preskup i preglomazan državni aparat. To je sve stvorio HDZ, a nesposobni SDP ništa nije znao popraviti već samo pogoršati za svoje 2 četvorogodišnja mandata na vlasti.
Preskup sustav > male plaće i mirovine > iseljavanje i zamjena stanovništva!
Kad bi imali zastupnika u Saboru kao Njemačka proporcionalno broju stanovnika imali bi ih 35, a ne 151 kao sada. Cijeli sustav treba financirati iz gospodarstva, poreza i trošarina. Treba isplatiti plaće neproizvodnim djelatnostima: državni aparat, oko 180 državnih agencija od kojih većina su nepotrebne, vojsku, policiju, zdravstvo, školstvo, umirovljenike, ljude na bolovanju, socijalno ugrožene i bar 20.000 onih koji su lažno zaposleni, ne rade ništa, a primaju plaću. Znam slučaj jedne žene koja je bila na platnom spisku, a 17 godina nije prošla kroz kapiju firme.
Skup sustav dobrim dijelom financiraju proizvodne i uspužne djelatnosti. Njihova fiskalna opterećenja su tolika da svojim radnicima mogu isplaćivati skromne plaće. Zato mladi bježe i zato imamo pola milijuna uvozne radne snage.
Budući da se baš ništa ne mijenja vozi se ovaj nakaradni sustav u sigurnu provaliju. Zamjena stanovništva će se nastaviti. Imamo jeftinu radnu snagu iz Nepala, Indije i Filipina koja većinu novca šalje vani, slabo se puni naš mirovinski sustav. Imamo oko 1.600.000 zaposlenih. Od tog broja je oko 500.000 uvozna radna snaga. Radi oko 800.000 muškaraca i 600.000 žena. Imamo oko 1.200.000 umirovljenika...
Ovakav sustav dugoročno nije održiv. Sad nam je svaki treći zaposleni uvozni radnik. Svaki treći! Za godinu dana taj bi omjer mogao biti i veći. Svaki drugi!
Ovakvu politiku propasti kreira HDZ, a održava nesposobni SDP koji je 2 p**a imao vlast, a nije napravio ništa! Milanović je bio premijer 4 godine i nije napravio ništa. Samo se svađao sa Šatorašima u Savskoj i stvorio 330.000 blokiranih. Čovjek je štetočina! Sad ga narod obožava jer ne dopušta da nas Plenković uvuče u rat u Ukrajini. To je ispravno, ali tek kap u moru. Taj čovjek je svejedno štetočina kao i Plenković! Isto tako su njihovi glasači štetočine. Nadam se da vam ne treba crtati zašto. Ako vam ipak nije jasno pročitajte ovo što ovdje piše još jedanput, a ako još nije jasno na još 5 do 10 p**a! Vi ste krivi što birate štetočine!