17/04/2026
Mirisni labirint u Pakracu V dio
Labirint nam je oživio. Žamor djece, trčanje djece kroz labirint, sadnja bilja, odgovori na radoznala dječja pitanja . . . svega i svačega pozitivnoga de odvijalo u labirintu.
Dječje grupe su se smjenjivale, djeca na odlasku su ponesla svatko po jednu sadnicu lavande. Neke od sadnica će posaditi u vrtiću i školi, a neke će odnesti kući da se brinu o njima. U svakom slučaju Pakrac smo preplavili sa lavandom.
Sadnica po sadnica i završismo labirint. Djeca se razišla, a mi spakovali alat i otišli. Na odlasku nas je gradonačelnik pozvao na ručak. Popeli smo se na obližnju zgradu i snimili labirint iz ptičje perspektive. Predivan je.
Zahvaljujemo radnicima i radnicama komunalnog poduzeća na ispomoći u radu, djeci škole i vrtića na posjeti labirintu i ispomoći kod sadnje lavande, gradonačelniku gospodinu Tomislavu Novincu i gospođi Zrni Garača iz Lokalne razvojne agencije na prihvaćanju ideje o izgradnji labirinta od lavande i podršci u njenoj realizaciji.
Nadamo se da će labirint saživjeti sa njegovim graditeljima - djecom predškolske i školske uzrasti kojima je i namjenjen.