Miceki iz centra - Miceki bake Ane

Miceki iz centra - Miceki bake Ane HR1924020061101096835

Postadosmo udruga u proljeće 2022. jer smo odlučili ozbiljno zakoračiti u izazov podizanja svijesti o životu slobodnoživućih mačaka.

Iako je cijela ova priča krenula tužno…jednim slučajnim susretom s bakom Anom, u maloj mračnoj ulici, na pljusku tipičnom za jesenje večeri…znamo da joj svi zajedno ipak možemo napisati sretan kraj. Sigurno se pitate tko je baka Ana i zašto ulične…ničije, a opet svačije mace zovemo macama bake Ane?
…na žalost, zato jer je baka Ana bila jedina osoba koja ih je ne samo vidjela, već i nahranila i pom

azila...iako su svih ovih godina mnogi znali za njih, no prošli, otišli, zaboravili da su i oni dio naših ulica, našeg grada, našeg planeta…da su i oni bića koja gladuju, obolijevaju i čeznu za malo pažnje, a koju su do sada dobili samo od bake Ane. Baka Ana nije prošla, nije ih ostavila i nije ih zaboravila, jer baka Ana je jedna divna gospođa od 83 godine koja je proteklih godina, unatoč svojem lošem zdravstvenom stanju, svoj usamljenički život iskreno dijelila s mačjim društvom na 5 hranilišta na ulicama centra Grada Zagreba. Svake večeri, unatoč brojnim neugodnostima koje je doživjela od pojedinaca, baka Ana se svojem mačjem društvu trudila osigurati bar jedan skroman, ali siguran obrok u danu. Nikada to nisu bile fine konzerve, jer nije imala niti za sebe, no bio je to jedini obrok kojeg su miceki mogli dobiti. Nedostatak finih konzervi, baka Ana svaki dan vješto je nadomjestila tajnim začinom koji se zove ljubav, a miceki su svaki obrok dočekali sa zahvalnošću i jeli ga kao najfiniju konzervu za mice ikada proizvedenu. Prolazili su tako dani, tjedni, mjeseci i godine…sunce, snijeg, kiša…baka je starila, obolijevala i umarala se, no miceki su svoju baku Anu svake večeri čekali na istom mjestu, a ona ih nikada nije iznevjerila i ne pojavila se...

…sve do nedavno…baka Ana je ''legla'' u krevet…stara, umorna, bolesna i napuštena gotovo kao i miceki koje je godinama obilazila…no prije tog trenutka, ''kraja'' o kojem sve češće priča, sudbina (ili što god) se pobrinula da naletimo na nju i njezino ulično mačje društvo…u maloj zapuštenoj ulici…kišnoj jesenjoj večeri…samu, uplakanu, no upornu da svojim sitnim tijelom zaštiti hranu koju kiša nemilo odnosi, a miceki promrzli pokušavaju pojesti…

Baka Ana kaže nije stala, iako više ne može, jer nije imala nikoga tko bi joj pomogao i održao njezino obećanje micekima da iako nemaju dom da će uvijek imati nekoga da ih pomazi, servira barem jedan obrok na kraju dana i zauvijek dom u njezinom (danas već i u našem) srcu, jer drugačiji nisu imali i još uvijek nemaju. Sada kada svi znamo za baku Anu…

Sada kada svi znamo za njezino mačje društvo s ulica iz centra…

Sada kada znamo da postoje male napuštene mačje duše koje će i dalje čekati baku Anu, no ona neće više moći doći…

SADA je vrijeme da pomognemo, reagiramo…vidimo, ali ne produžimo dalje, već zastanemo i zapitamo se što MI možemo učiniti za baku koja je zaslužila imati mir u srcu koje je jedini dom svih tih malih mačjih beskućnika…

Zato Vas sve molimo da nam se pridružite i pomognete, jer i mi smo poput Vas, samo par građana koji ne mogu i ne žele okrenuti glavu…građani koji žele pomoći i baki Ani i macama bake Ane. Pomozite nam da održimo obećanje bake Ane micekima da budu siti…pomozite sa donacijom u hrani! Pomozite nam da održimo obećanje bake Ane micekima da će ih svaki dan netko posjetiti, nahraniti i pomaziti…pomozite kao volonteri u hranjenju i obilasku hranilišta! No pomozite nam da odemo i korak dalje, jer puno p**a ih je boljelo, ali nisu imali novčeke za svog veterinara…pomozite s donacijama za veterinara! Uključite se i budite i Vi pisac ove priče sa ipak lijepim završetkom…priče o baki Ani i njezinim malim mačjim beskućnicima iz Centra…

Hvala Vam od srca pa sve do mačje šape...HVALA!

11/06/2026

Žarka je mlada mica koju je vjerojatno netko izbacio.
Znamo da je nitko ne traži i da je bila nekastrirana.

Počela se motati na našem hranilištu sporadično i došetala taman nakon nedavne akcije čišćenja.
Mazna i vokalna, sam' se najednom našla u transporteru i kod veta 🙈.

Bila je kod čuvalice par dana i znamo da se ne boji pasa uopće, dok s čoporom maca nije bila najsretnija, ali nije bila ni nesnalažljiva i brzo je našla svoj kutak.
Sada je u stacionaru i u subotu je moramo vratiti na hranilište 🥹.
Pomogli smo joj da ode na ulicu kastrirana, cijepljena i sa zaštitom protiv nametnika, na mjesto gdje uvijek ima zaklona i hrane i za sada je to sve što možemo.
Uz ovu objavu, jer bi najradije da ode negdje na čuvanje do udomljenja ili nekoga osvoji skroz 😻.

Vole vas vaši Miceki 🥰

Ovo ispod su udruge, uz još njih, koje se bave konkretnije hororom iz Dvora.Pomozite im.Horora se naredalo...I ovih dana...
08/06/2026

Ovo ispod su udruge, uz još njih, koje se bave konkretnije hororom iz Dvora.
Pomozite im.
Horora se naredalo...

I ovih dana se dosta volontera osjeća poraženo.
Srami se, mada nemaju razloga, srami se jednostavno zato što se netko ovakav isto zvao volonterom i zaštitnikom životinja.
Srami se jer puno ljudi i dalje nalazi opravdanja.

Znam da je lakše i ljepše i bolje za psihu biti jedan od onih koji pita "Kakav sad Dvor?" i zaključiti da si nećete kvariti dan s time.
Lajkati slike naših tuljana, akcija čišćenja...
Ili uz to i uplatiti nešto i osjećati se dobro, jer to je najviše što možete.
Ignorirati ove za udomljavanje najčešće, jer ne možete udomiti i ne da vam se dijeliti, masa ih je ako imalo pratite udruge, razumijem.

Razumijem i da je povjerenje u udruge na sve nižim razinama.
S potpunim pravom.
Pitajte gdje idu vaši novci!
Provjerite financijska izvješća udruga, javna su.
Zapitajte se koliko određena udruga ima životinja na skrbi i kakvoj točno i da li udomljavaju,
koliko su transparentni gdje idu novci,
koliko možete popratiti određenu životinju kroz cijelo vrijeme dok je na skrbi udruge...
Zapitajte se svašta.
I onda provjerite!
Ne odvajajte svoje teško zarađene novce naivno.
Nemojte se tješiti sa "ja sam svoje dobro djelo napravio, kako će potrošiti te novce je njihova stvar" jer životinje se ne mogu potužiti i itekako je bitno na što će se vaši novci potrošiti točno.

Svi namještamo objave za mreže.
Kako vi za svoj zid, tako i mi za udrugu.
Što reći, što ne reći.
Svjesno, nesvjesno, svi sjednemo i biramo što točno objaviti.
Mi u udrugama smo primorani da razmišljamo i kako vas privući da pomognete baš tu, u masi potrebitih.
Kurvarluk je to u kojem svi sudjelujemo.

Kad sam se prihvatila objava za Miceke,
znala sam da moram apsolutno drugačije nego što bi ja, na svom zidu, u svom životu.
Ja znam biti greza, osorna, cinična, sarkastična, bezobrazna, upakiram sve u klupko crnog humora, gadi mi se imati osjećaj da ikog žicam za nešto makar ni cent nije za mene, gadi mi se dugovati ikome,
slikala bi se plačući ili sa nekom životinjom u užasnom stanju jedino da me ostatak ekipe zaveže i usput još pošprica suzavcem da se ne mogu sakriti i snimi...
Alergična sam na ono što je meni plačipičkanje i prefini ljudi su mi uvijek odmah sumnjivi 🙈.

I to sve najčešće uopće ne funkcionira s vođenjem udruge za životinje koja ovisi o donacijama.
Ne funkcionira ni kod mnogih drugih stvari jer veoma je važno kako se nešto kaže i kako se pristupi drugim ljudima.

Ali upravo vi, donatori, pokazujete što najbolje prolazi u ovom svijetu.
Što vas pokreće.
A mi biramo kojim ćemo smjerom, onim koji najbolje prolazi ili ipak, koliko god možemo, i po svome...
Svakako je kurvarluk u nekim trenucima.
I ne blatim ovim putem (u)druge koje nas šokiraju nekim slikama, nekome je to ok, netko osjeća da će vas samo tako pokrenuti... važna je šira slika i više objava i obrazac ponašanja koji vidite, ako želite vidjeti.

Razmislite malo kako objave trpe svašta, kao i papir.
Pogledajte između redova.
Nažalost, ne ulaze u ovo ljudi samo iz dobrih namjera. Niti psihički posloženi.
Vi, donatori, direktno utječete na sve, prestanite svoje teško zarađene novce davati tek tako i tješiti se da ste sigurno pomogli,
bez provjera i realnijeg promatranja.
Sve što se događa vas demantira.

Gdje sam krenula... 🙈
Udruge s početka sage.
Pogledajte.
Proučite.
Ako niste već.
Ako vam se čine pouzdane nakon provjere, donirajte.
Jer trebat će im pomoć.
Nitko od tih duša ne može na udomljavanje brzo.
I da može, kreće ljeto,
a udomljavanja su onda još teža.
Neki će i sigurno biti neudomljivi.
Svi oni imaju životinje od prije i ovime su si pomakli granice.
Nisu ni svi iz horora Učka udomljeni.
Neki novi su tek iza ugla...

Hvala svakome tko je pročitao.
I svima koji su stekli povjerenje u nas i zato nam doniraju.

(Jedna Ivana,
kojoj je danas mrsko vlastito ime)

https://www.facebook.com/share/v/14hKq6RjVUn/

https://www.facebook.com/share/p/17jG8sNrAC/

30/05/2026
30/05/2026

Danas smo zasukali rukave i prionuli poslu! 🧹🐾💚

Naša radna akcija čišćenja hranilišta i kućica prošla je odlično zahvaljujući svim divnim ljudima koji su odvojili svoje vrijeme kako bi pomogli našim uličnim šapicama. 😻

Tijekom akcije uspjeli smo:
🧼 očistiti i dezinficirati hranilišta
🐱 promijeniti stelju i urediti kućice
🔨 obaviti sitne popravke
❤️ i, naravno, podružiti se uz puno smijeha i mačjih priča

Svaki očišćeni kutak, svaka uređena kućica i svaki sat uloženog vremena znači toplije, sigurnije i ugodnije mjesto za život naših uličara. 🏠🐾

Veliko hvala svim volonterima, donatorima i prijateljima udruge koji su nam se pridružili. Bez vas ovakve akcije ne bi bile moguće! 💚

Inspekcija u tijeku 🤭, nema zafrkancije❗*Dobili smo do kraja račun za Mamicu i Gingera, u komentarima je. Rekla bi 🙈😱🫣, ...
25/05/2026

Inspekcija u tijeku 🤭, nema zafrkancije❗

*Dobili smo do kraja račun za Mamicu i Gingera, u komentarima je.
Rekla bi 🙈😱🫣, ali stiglo je nešto donacija
😻🥰 i ide nam aukcija i vetice su nam najdivnije ikad i...
Bude se to već pokrilo, kaj da više kažemo 🫣.
Cukrić je isto bio na kontroli opet jer nam je bubrežnjak starček.
Ima ih još kod veta, uvijek 🙈.

Meanwhile, ekipa vani je, kako vidite... 😼😼😼

Address

Zagreb
10000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Miceki iz centra - Miceki bake Ane posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share