Osviješteni

Osviješteni Ova udruga je ideja dvojice ljudi koji žele pokrenuti niz promjena u Hrvatskoj kako bi vratili dostojansto i slobodu svima nama od današnjeg sustava!

Ako razmišljate na sličan način- pridružite nam se!

11/04/2024

Bez garancije ne dam svoj glas nikome!

03/03/2024

U Hrvatskoj ako prodajete drogu nikome ništa,nema se saznanja o tome, ali ako prodajete voće i povrće, te domaće proizvode na placu, evo tu je odmah državni inspektorat!

20/01/2024

Trebamo li izaći na izbore??

Ne, ne trebamo! Evo i zašto!

Dakle, zadnjih 34 godine izloženi smo vladavini sistema koji je na sva zvona uveden i prizivan od strane medija kao nešto najbolje što se jednom narodu može dogoditi. Uvjeravali su nas da smo u komunizmu u političkoj i svakoj drugoj tamnici, a da će uvođenjem demokracije narodu svanuti sunce slobode. Ubrzo je došao rat pa se sva devijacija demokracije skrila iza fizički vidljivog "neprijatelja". Narod se tješio da će biti bolje kad rat prođe i da će tada demokracija doći do svog punog izražaja kao "najbolji mogući sistem".

Kad je 95. rat prošao trajao je period "poraća", pa se opet dalo političarima vremena i razumijevanja da uspostave tu toliko hvaljenu demokraciju da napokon profunkcionira.
Ipak, narod je u širim masama ne dugo nakon rata prokužio tko je i što je HDZe sa svojim lažnim hrvatstvom, koje su mu namjere i metodologija, te da ne preže ni pred čim da ostvari svoje ne časne ciljeve na štetu naroda i države. Tko je i što HDZe, to danas svi dobro znamo, čak i većina hadezeovaca s prvim njihovim članskim iskaznicama. No, tad još mase nisu pročitale "demokraciju".
S druge pak strane kao suprotnost HDZeu kotirao je SDPe, slijednik SKHa. Na njegovom čelu tada kao i od prvog dana bio je čovjek koji je slovio kao izuzetno skroman, miran i pošten-Ivica Račan. SDPe je bio stranka na oko 7-10 %, ne rijetko i ispod toga i tih dana trebalo je imati hrabrosti bit na strani onih koji su bili obilježeni kao slijednici komunističke partije. Kako je vrijeme odmicalo male stranke koje su nastale s početka 90.-tih su nestajale i stapale se kako koja je imala ideološke težnje. Tzv. desne HDZeu, a tzv. lijeve SDPeu.

I tako se tu već godinu dvije nakon rata iskristaliziralo tko je tko i tko je što? Dali je to stvarno bilo tako ili je i to sve bio samo privid?
Pa idem sad ukratko opisati događaj kad je hrvatski narod napokon progledao da demokracija nije samo čekanje izbora već da se može i smije izaći i na ulice. Bilo mu je dosta i preko glave HDZeove pljačke i kriminalne privatizacije koja se cijelo vrijeme odvijala od 90. pod velom "hrvatstva, domoljublja, slobode..." i drugih sladunjavih floskula koje su s HRTa već išle na nos i svim iskrenim hrvatskim nacionalistima. Inicijalni okidač izlaska naroda na Trg bana Jelačića u broju od preko 100 000 bila je najava ukidanja koncesije za radio 101 koji je bio u to doba poznat po prokazivanju hadezeovog kriminala. Sve se desilo 21.11.1996. godine i djelovalo je da je to pravi praznik demokracije. No, prosvjed je trajao svega sat-dva i ono što nikada neću zaboraviti je snimka gdje se na prosvjedu pojavljuje Ivica Račan gdje ga ljudi pozdravljaju puni vjere i nade da će se on staviti na njegovo čelo i da će se sada dalje ići u borbu za svoja prava jer ljudi jesu izašli na prosvjed zbog 101-jedinice, ali realno, izašli su jer im je svega bilo dosta, očekivali su stvarne promijene i borbu protiv kriminala, korupcije i svih drugih devijacija koje je HDZe prouzročio u društvu. Naravno, to se nije desilo. Niti se Račan stavio na čelo prosvjeda niti se dalje bilo kakva borba nastavila. Opet su političari "oporbe" čekali izbore iako su imali zakuhan narod iza sebe i legitimitet da se stvari mijenjaju i traže izbori na ulici. Nikada neću zaboraviti kad su mi moja dva prijatelja(dva brata), inače veliki hrvatski nacionalisti i iskreni domoljubi, rekli da sad il nikad treba dat podršku da SDPe i koalicija izbriše HDZe sa lica zemlje. Kad su oni kao takvi davali tome podršku postavlja se pitanje zašto se to nije dogodilo???
Odgovor naslućujete...

Ništa od toga se nije dogodilo kad je SDPe sa koalicijom 2000. došao na vlast jer; jer je hrvatska demokracija od samog starta bila prevara kao što je to demokracija i u 99% drugih država "slobodnog svijeta". Račan je imao dobru većinu, veliku podršku naroda da čini velike i bitne rezove i vuče krucijalne poteze, oči naroda su bile uprte u njega i čekale prave stvari. Prave stvari se nisu dogodile. Oko njega, kao i on sam što je bio, bili su politički diletanti i kako desničari vole reći "komunistički gojenci", a takvi "ne pišaju" uz vjetar niti se suprotstavljaju mafiji. Oni mirno spavaju jer im je puno lakše iznevjerit obećanja narodu nego se suprotstaviti onima za koje su znali da su do svega došli kriminalom i nasiljem i da će tako to i braniti. Takvi, odrasli na blagodatima očeva lažnih komunista ili i sami lažni komunisti iz doba SFRJ nisu nikada niti imali namjeru s bilo kime se obračunati i vratiti narodu što mu pripada. Na kraju su Račan i lažni drugovi neslavno predali vlast ponovo HDZeu i sve je bilo kao da ništa bilo nije. HDZe je na čelu sa Sanaderom samo nastavio tamo gdje su F.T. i ekipa stali.
To je bio prvi veliki udar na očekivanja naroda da demokracija daje narodu neku vlast.

Slijedeći put je isto što je 2000.g. napravio Ivica Račan 2011. napravio njegov nasljednik u SDPeu Zoran Milanović. Došao je na vlast, ulio narodu nadu da može uništiti HDZeovu hobotnicu korupcije i kriminala. Ne da ju nije uništio, već je na kraju ispalo da je ona poslije njega i njegove teško nesposobne ekipe bila još jača i nedodirljivija nego prije. Masu poteza koje je povukao bili su nelogični i toliko antisocijalni da ih se čak niti superhikovski HDZe nije usuđivao povući. Sve je djelovalo da se to baš tako smišljeno i radi. Crveni će povući ovo na štetu svojih, crni ono na štetu svojih i narod se neće dići jer eto, to su "naši".

Prilikom dolaska Plenkovićevog HDZea na vlast vidjelo se što je i kakva je ova takozvana zapadna demokracija. Dakle, MOST, stranka koja je osnovana preko noći, doslovno od strane ljudi koji su bili, naizgled, politički disideti iz SDPea, a posebno HDZea i koji se kao nisu slagali s politikama tih stranaka, ta i takva stranka došla je do dobrog kapitala u obliku mandata na izborima. I tada, sve pod motom da će HDZe njima omogućiti ispuniti njihova obećanja, oni daju u čak dva navrata HDZeu podršku za sastavljanje vlade. Ajd, ako jednom pogriješiš može bit do tvoje lakovjernost, ali ako dva p**a pogriješiš na istima onda si ili jako glup ili radiš za te kojima daješ podršku. U svakom slučaju nisi sposoban dalje se baviti politikom. No, oni ne da se i dalje godinama poslije bave politikom i beru narodne kune iz proračuna, nego i dalje kotiraju visoko i, i dalje su prijetnja da bi ponovo mogli dovesti HDZe na vlast. Naravno, oni bi sad to demantirali, ali mostovci, mostovci, znamo vas, vi ste MOST, HDZeov most do vlasti.

Još su tu bile neke ekipe za koje se vidjelo, za neke iz aviona, a za neke tek kasnije se shvatilo, da su šarlatani ili igrači sistema, a bili su kao veliki spasitelji. Npr. Živi Zid koji je radio ekskapade ovršenicima pred kućama da bi njihovo vodstvo došlo do glasova na izborima, uhljebilo se u saboru i svu svoju sljedbu pustilo niz vodu. Naravno, nikoga nikada nisu spasili od ovrhe, nabili su ljudima dodatne troškove odgoda i kazni s tim da su ljude uvjeravali da će to sve biti izbrisano kad oni dođu na vlast, Aha...kako da ne...
Kad im se govorilo, osobno sam to napravio na jednom prosvjedu u Kustošiji, gdje sam ih došao posjetiti jer mi je bilo blizu kuće, da se ne ide ljudima pred kuće, već da se ide gdje treba pred ministarstvo pravosuđa ili zgradu vlade, doživio sam čuđenje na moj prijedlog od strane Sinčića i Pernara, a napade od njihove sektaške sljedbe.
Samo da dodam da sam i sam bio naivko i glasao i za SDPe i za ŽZ u doba kad su kotirali kao "spasitelji", a kad sam još vjerovao da postoji netko tko bi se usudio pošteno djelovati u politici i sistemu kakav imamo.

Tu je i npr. Mislav Kolakušić koji neosporno sve što kaže stoji na mjestu kao kameni blokovi u piramidama, ali daleko je on od bilo kakvih djela, jako daleko...ali i on se uspio dobro uvaliti na sistemsku sisu na račun naivnosti svoje ne malobrojne sljedbe.
Sad u ovom trenutku na političkom nebu imamo stranke kao Domovinski pokret koji kao da je klon HDZea s početka devedesetih koji svaki tren preko medija širi ekstremizam i kao da se svaki čas trudi izazvati rat s onih 2-3 % Srba koji je ostao u Hrvatskoj, nakon što je to isto HDZeu uspjelo kad je Srba bilo 12-13 posto.

Dalje da ne spominjem tipove kao što su Možemo i slični koji ni ne kriju da su direktno zagovaratelji nwo boleština koje mi je gnjusno ovdje i nabrajati.

I sad vas pitam pred sam kraj ovog teksta, vjerujete li vi da se s tim i takvim izborom može nešto promijeniti?

Vjerujete li vi da ti i takvi žele nešto promijeniti?

Zamislite samo kolike svinjarije HDZea i njegove koalicije svakodnevno isplivaju na vidjelo?! Kolike su tu silne malverzacije, nepotizam, kriminal, korupcija, zataškavanje... i da ta ekipa koja je u oporbi nikada nije došla na ideju: "idemo se udružiti, izvesti narod na ulice, prijevremenim izborima doći na vlast i promijeniti stanje u Hrvatskoj na bolje, na pozitivno..." Naravno da oni to mogu. Sjetite se samo da svi oni imaju ogranke diljem Hrvatske i da mogu bez ikakvih problema mobilizirati mase, samo da hoće.
I dovest ih u Zagreb na Markov trg!

Ne, nisu došli na tu ideju. Znate zašto nisu? Jer oni niti ne žele nešto promijeniti.

Oni su tu dobro plaćeni ukras demokracije. Njih za vas i vaše dobro nije briga jer njima je dobro i ovako kako je.
I zato vam tvrdim, ne vrijedi nam izlaziti na izbore i trebali bi ih dobro kazniti svojim neizlaskom pa nek HDZe ima 80% mandata. Prije će se urušit sistem da se napokon narod ustane i nešto promijeni nego ovako dok vlada privid neke takozvane demokracije.

Iskreno, ne znam rješenje ili bar ne mogu reći sa sigurnošću koje je, ali izbori s ovakvom lažnom oporbom sigurno nisu.

I da, na kraju...ne trebamo mi napadat HDZe. Za njih znamo da su predatori i da su lisica koja krade naša jaja, a lisicu se pripitomit ne može, pa dakle ne treba niti pokušavati.
Mi trebamo prozivati one koji su kao s nama i koji su kao protiv te lisice, tj. HDZea, a oni stvarno i realno doslovno ništa ne čine da zaustave tu lisicu već samo s njom dijele plijen, naša teško stečena dobra.

10/01/2024

Poziv udruge Osviješteni,
Dragi osviješteni prijatelji i simpatizeri,
udruga Osviješteni poziva sve one koji su u mogućnosti novčano poduprijeti rad udruge da novac uplate na račun udruge Osviješteni u Erste banci.
IBAN HR6924020061101111164
Novac će se trošiti isključivo namjenski za potrebe navedene u statutu udruge Osviješteni, te niti jedna lipa neće biti potrošena bez smisla. Svatko tko uplati novac imat će u svakom momentu pravo uvida na što se novac troši.
Udruga Osviješteni neće primiti novac od osoba koje su pod nekom parnicom za kazneno djelo pronevjere ili gospodarskog kriminala, stoga molimo takve osobe da novac niti ne uplaćuju.
Unaprijed zahvalni,
Vaši Osviješteni! 💙💚💙

03/01/2024

Udruga Osviješteni poslala je protest ravnateljstvu policije protiv postavljanja kamera po prometnicama diljem RHa, te pozivamo i druge da javno dignu svoj glas o ovome;

Izražavanje zabrinutosti i neslaganja sa postavljanjem kamera po prometnicama širom RHa

Poštovani,

obraćamo vam se iz udruge Osviješteni kako bi izrazili svoje neslaganje i zabrinutost sa vašim najavama o postavljanju velikog broja visokosofisticiranih kamera diljem prometnica Republike Hrvatske.
Naime, kako stoji u novinskim člancima da krećete u dodatno postavljanje kamera i kako se objašnjava da su to kamere koje su "kamere visokotehnološke" razine, samim time budi sumnju da uveliko premašuju razinu potrebe s kojom se kontrolira uobičajeno tj. normalno ponašanje vozača u prometu. Smatramo da će te nove kamere "pomoći" u kako djeluje, kontroli privatnosti ljudi, a da i dalje neće ostvariti svrhu s kojom se opravdava njihovo postavljanje.
Ono što još u cijeloj priči bode u oči je da uopće niste dali na javnu raspravu dali su ljudi tj. građani RHa suglasni sa radnjama koje najavljujete da započinjete, a njih se upravo ta tema najviše i tiče.
Ovom prilikom pozivamo i druge udruge, stranke, pojedince i sve zainteresirane da podignu svoj glas prema nečemu što smatramo da je u najmanju ruku protuustavno i protuzakonito, a ono najvažnije i protiv univerzalnih ljudskih prava na slobodu kretanja.
Na kraju vas molimo i tražimo da obustavite početo postavljanje kamera i sve pustite građanima na odlučivanje, iako je u konačnici stav udruge Osviješteni da ovo čak ne bi niti smjela biti tema javne ili bilo kakve druge rasprave, jer je već i sama pomisao takve kontrole udar na slobodu ljudi tj. građana.

S poštovanjem, udruga Osviješteni!

Laku noć🥰🥰🥰😘
04/12/2023

Laku noć🥰🥰🥰😘

04/12/2023

Sotona vlada preko žene

Svijet je upao u kaos od kako je zavladao princip jedan muškarac, jedna žena i od tada Sotona preko žene vlada muškarcem, a samim time i svijetom.
Naravno, to ne znači da svaki muškarac treba imati više žena već samo znači da treba bit slobodna volja koja je narušena jer su ženama napunjene uši i ego da one moraju bit jedne i jedine pa sad te "jedne i jedine" bivaju nesretne jer ne može svaka imati pravog muškarca kojih je otprilike najviše do 20 posto od svih muškaraca.
Žena drži muškarca u okovima, a opet muškarci su krivi jer to ne mogu shvatiti i skinuti okove, jer eto, bojimo se žena tj.njihove ucjene ljutnjom, a želimo ih i to žena koristi tj.iskorištava.
To je jako pogrešno i trebali bi se toga osloboditi inače će svijet i dalje biti zarobljen koliko god mi mislili da ćemo ga s ovim ili s onim spasiti.
Ključ je prvenstveno povratak muškog i ženskog principa u prirodno stanje, a to nije nikako da muškarac bude pokoren i ponižen od žene kao što je to sada dok nas nwo mediji zasipaju suprotnim lažima.
Silna ubojstva žena koja se dešavaju, dešavaju se upravo zbog tog narušenog principa. Od najranije dobi nas se krivo odgaja pa dok stasamo potpuno se pogubimo. A naša duša, naša duša vapi za istinskom prirodom koja nam je zabranjena. Takvi pogubljeni muškarac i žena skloni su sukobu jer su nesretni i nezadovoljni sobom i životom koji žive.
Mnogi će se ljutiti ovim mojim tekstom, posebno dio žena koje ne mogu podnijeti da je muškarac taj koji je konektiraniji sa višim sferama i da on treba biti vodstvo, ali upravo o tom ženskom ponašanju i govori moj tekst. Njihova (takvih žena)mora bit zadnja i drugačije ne može biti. E, pa zato i jeste nesretne, jer provodite mentalnu silu nad okolinom pa vam se to kao bumerang vraća u obliku mentalnih problema, stanja i svega što uz to ide, zakon Svemira. Opustite se drage žene, nemojte bit sila, ne želite bit glavne i tad će te bit i sretne i glavne i ono što prvenstveno jeste, a to je ŽENSKO.
Što se tiče nas muškaraca na nama je još puno veći teret i odgovornost upravo zbog toga što sam gore spomenuo, mi smo posuda koja je puno konektiranija sa višim sferama od ženske, a mi smo zarobljeni i ne znamo se osloboditi okova želje i žene. Muškarac se napokon treba okrenuti višoj svijesti i tražiti njeno vodstvo i ne slušati ženu ako je u neskladu s tim pa makar ju i izgubio.
Samo tako možemo biti ono što jesmo, MUŠKO!
(tekst je napisan u dahu i izvan svake sumnje dao bi se raščlaniti i proširiti da bude bar 5 p**a veći, ali vjerujem da će naći put do onih koji ga trebaju pročitati)

Ovakve bi ja osobno strijeljao bez trunke grižnje savjesti.
04/12/2023

Ovakve bi ja osobno strijeljao bez trunke grižnje savjesti.

Velibor Manev, jedan od trojice uhapšenih za ubistvo devojčice Vanje Đorđevske (14), priznao je krivicu, saznaje "Skoplje1" od izvora u istrazi!

04/12/2023

Dragi prijatelji;

Glupi ste!

Ponekad sam okrutan prema vama Balkancima koliko ste tupavi, al onda uzmem uzmem u obzir da su vas "školovale" najmanje četiri ozbiljno izpaćene religije pa vas odjednom shvatim..,.nije vama lako s takvim praznim glavama punim mržnje...

I onda kad vam je drug Tito s drugovima dao nadu da na 45 godina vidite boljeg i suvislijeg života vi opet niste imali snage reći ne silama mraka kad su izronile iz bezdana...

Glupi ste, koliko god se vi ljutili na mene što vam to kažem jer da niste glupi vi se ne bi ljutili već bi napokon shvatili...

Dovoljno je pogledat komentare ispod da vidiš da se Hrvatska guši u mržnji isto kao devedesetih ako ne i puno gore.To je...
04/12/2023

Dovoljno je pogledat komentare ispod da vidiš da se Hrvatska guši u mržnji isto kao devedesetih ako ne i puno gore.
To je mentalni sklop koji je stvaran generacijama od strane katoličke crkve(koja isto radi svugdje u svijetu, sem možda u Južnoj Americi) i zato ovdje nema šanse za bilo kakav napredak u doglednoj budućnosti.
Još je zanimljivo da se u mržnji prema Prijovićki, "cajkama"... što njena glazba nikako nije... priključuju i hrvatski lažni ljevičari tj. pakšu meraklije koji glume kao uljuđeni sloj društva, a u stvari su primitivčine iste kao i desnica samo kreću s druge pozicije gledišta...

Sve u svemu ovdje se trebaju udružiti istinski osviješteni ljudi na temeljima koje su postavili drug Tito i KPJ-SKHa i borit se protiv ove bezdušne bande bezmozgaša s lijeva i s desna...
p.s. ne šalim se s ovim zadnjim

ALEKSANDRA PRIJOVIĆ je održala treći od pet rasprodanih koncerata u zagrebačkoj Areni.

03/12/2023

"Treba paziti što ćemo poželjeti"

Meditacija, kontemplacija, molitva...služe da otpustimo neke možda prevelike želje i stremljenja iz prošlosti koje nam sada ne daju da krenemo u pravom smjeru...
Naš um je kao rijeka...a meditacija, kontemplacija i molitva nam služe da ga čistimo od ne potrebnog...

(dobar dio vas ovo zna, ali ovo je za one koje crkva i slični plaše da ne smiju raditi na sebi meditacijom, kontemplacijom...)

Address

Zagreb
10000

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Osviješteni posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share