01/06/2026
Svi želimo imati mogućnost da sami odlučujemo o svom životu i uživamo u svemu što nam život nudi. Osobama s invaliditetom tu slobodu svaki dan omogućuju osobni asistenti. Ali sustav koji počiva na radu osobnih asistenata danas ih ostavlja na minimalnim plaćama, u nesigurnim uvjetima i bez glasa u odlukama koje direktno utječu na njihov život i posao.
Vjerujemo da sustav osobne asistencije mora biti dostojanstven i za korisnike i za radnike. A to uključuje sigurne uvjete rada i plaće od kojih se može živjeti za asistente i stabilnu i kvalitetnu podršku za osobe s invaliditetom.
Država mora preuzeti odgovornost za održivost sustava koji financira. Zato tražimo da Ministarstvo hitno otvori dijalog s osobnim asistentima, poveća cijenu sata usluge i osigura njezino redovito usklađivanje s rastom troškova života i plaća. Vrijeme je da radnici koji nose ovaj sustav konačno dobiju ono što zaslužuju.
Vrijeme je da nas se čuje. Potpiši peticiju! ✊
Please click the link to complete this form.