26/05/2026
🔍Na Sveučilišnom kampusu, zadnjeg ponedjeljka u svibnju, održana je deveta, ujedno i posljednja grupa podrške u trećoj godini provedbe trogodišnjeg programa ''Centar podrške studentima i mladima s invaliditetom'', financiranog od strane Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, u suradnji s partnerom, Sveučilištem u Rijeci, Savjetovalištem za akademsku prilagodbu Sveučilišni Savjetovališni Centar. 🤝
📌Na završnom susretu, sudionici su podijelili svoja iskustva sudjelovanja na grupama podrške, govorili o izazovima s kojima su se susretali, ali i o osobnom rastu, podršci i novim spoznajama koje su stekli tijekom susreta. Istaknuli su kako su kroz radionice naučili mnogo korisnih vještina i stekli nova znanja koja će moći primijeniti u svakodnevnom životu i daljnjem obrazovanju. Kroz otvoren razgovor i razmjenu iskustava naglasili su koliko im je grupa značila kao siguran prostor razumijevanja, osnaživanja i međusobne podrške.
Tijekom tri godine provedbe programa, grupe podrške ispunile su svoj cilj, postale su mjesto povezivanja, podrške i zajedničkog suočavanja s izazovima, pružajući korisnicima osjećaj pripadnosti i razumijevanja.🎈
💥Na kraju susreta, predstavljene su i planirane aktivnosti novog trogodišnjeg programa, s ciljem nastavka pružanja podrške studentima i mladima s invaliditetom kroz aktivnosti usmjerene na njihovo osnaživanje i uključivanje u zajednicu.
Hvala svima na sudjelovanju. 🫂