21/03/2026
Dragi prijatelji, roditelji Palčića, predstavnici medija
koristim ovaj način da Vam najavim još jednu u nizu donacija Klub roditelja nedonoščadi "PALČIĆI" , sutra
19.03 u 12 h u kiruskoj predavaonici na 4.katu KB Merkur.
Vjerujem da se svi koji pratite Palčiće sjećate onog tužnog dana kada je svoju zemaljsku misiju završio naš dragi prijatelj i Anđeo čuvar svih Palčića
Sanjin Španović.
Kako su Palčići uvijek zauzimali posebno mjesto u njegovom srcu i kako je unatoč svim osobnim borbama uvijek nalazio načina da pomogne u borbi za najmanje heroje, tako je isto odlučio učiniti i odlazeći s ovoga svijeta.
Sanjinova obitelj zamolila je uoči posljednjeg ispraćaja sve prijatelje i rodbinu da umjesto vijenaca i svijeća novac doniraju Klub roditelja nedonoščadi "PALČIĆI".
Iako znam da bi Sanjin gunđao i ljutio se na moju odluku, jer uvijek je u svim tim našim zajedničkim pothvatima bio "samo čovjek iz sjene" željela sam da na neki način sve ono u što je vjerovao i što je davao za najmanje heroje pretvorimo u nešto opipljivo, nešto što će čuvati uspomenu na VELIKOG ČOVJEKA upravo u bolnici u kojoj je vodio svoje najteže borbe.
Od novca koji su Sanjinovi poznanici, prijatelji i rodbina uplatili na račun Palčića kupljen je medicinski hladnjak za pohranu majčinog mlijeka vrijedan 4.214,63 E za odjel neonatologije KB Merkur na koji će sutra Sanjinova majka nalijepiti donacijsku pločicu u spomen na našeg Anđela čuvara znajući da njegovu ljubav prema najmanjim herojima i njegovu namjeru da je uvijek uz njih i s njima ni prerani odlazak ne može zaustaviti.
Uz hladnjak Palčići su odlučili donirati odjelu neonatologije i 2 naslonjača za dojenje i vrlo važnu terapiju"skin to skin" u vrijednosti 450 E.
Ova, za nas sve koji imali čast imati Sanjin Španović u svojim životima, posebno emotivna donacija biti će uručena sutra, 19.03. u 12 sati - ne slučajno na blagdan Sv. Josipa - u kiruškoj predavaonici na 4. katu KB Merkur.
Molim sve Sanjinove kolege, predstavnike medija, koji su u mogućnosti, da sutra dostojanstveno poprate ovu donaciju s uspomenom na sve ono što je Sanjin činio za naše najmanje heroje Palčiće.
P.S. Prijatelju znam da si sada ljut na mene, no znam i da moje želje i Tvoj razum nisu uvijek bili baš sinhronizirani. Oprosti , morala sam....znam da ćeš ih i odozgo vječno čuvati i biti uz njih, a uspomena na Tebe i sve ono što si dao našim životima živjet će vječno kroz djela koja se ne zaboravljaju i sva ona srca koja si ispunio svojim postojanjem u njima.
HVALA TI Sanjin Španović ❤️👍💙 uz naš zemaljski zagrljaj koji ću pamtiti ZAUVIJEK ❤️ jer samo nas dvoje znamo kakav trnovit put smo prošli do njega.