donijelo je Odluku o osnivanju Zaklade "Srce grada Osijeka". Osnivač Zaklade je Grad Osijek, a osnovana je, prije svega, kako bi se pomoglo obiteljima slabijeg imovinskog stanja i djeci iz tih obitelji, obitelji slabijeg imovinskog stanja samohranih roditelja i djece iz tih obitelji kao i djeci bez roditelja i djeci bez roditeljske skrbi. Iako Grad, umjesto zakonski obveznih 5 milijuna kuna, godiš
nje izdvaja 25 milijuna za socijalne programe, ovo je dodatna vrijednost i način pomoći građanima koji su u potrebi. Svrha Zaklade ostvaruje se kroz potpore u novcu, stvarima i korištenju kulturnih, obrazovnih, sportskih, rekreacijskih i sličnih sadržaja, kao i druge oblike potpora utvrđene općim aktima Zaklade. Uz osnivački ulog Grada Osijek, a u iznosu od 30.000 kuna, gradski vijećnici, dužnosnici i djelatnici Gradske uprave, na čelu s gradonačelnikom Ivanom Vrkićem, uplatili su gotovo 50.000 kuna, a Grad će kao osnivač, nastaviti s godišnjim uplatama u iznosu od najmanje 50.000,00 kuna. Zakladi mogu pristupiti kao članovi i podupiratelji pravne i fizičke osobe koje prihvati Upravni odbor Zaklade i koje potpisom pristupnice preuzmu prava i obveze utvrđene aktom o osnivanju, Statutom i drugim aktima Zaklade.
Članovi podupiratelji se obvezuju da će godišnje pridonositi i to do 1. ožujka tekuće godine u korist Zaklade uplatiti:
a) pravne osobe najmanje 4.000,00 kuna
b) fizičke osobe najmanje 50,00 kuna
c) klubovi, društva, udruge građana, sindikalne i poslovne udruge iznos od najmanje 1.000,00 kuna. Zaklada svakom podupiratelju dostavlja prigodnu zahvalnicu, a o članovima podupirateljima Zaklada vodi poseban registar. Cjelokupan projekt su u Gradskoj upravi, uz gradonačelnika, predstavili i njegov zamjenik Vladimir Ham, ujedno i predsjednik Upravnog odbora Zaklade, tajnica Grada Jadranka Nikolov, zamjenica predsjednika Zaklade, gradski vijećnik Drago Medvidović, potpredsjednik Vijeća Bruno Zorić i pročelnik Upravnog odjela za financije i nabavu , članovi te pročelnik Romano Kristić, upravitelj Zaklade.