08/11/2022
[POSJET CENTRU ZA MIR, NENASILJE I LJUDSKA PRAVA]
✔️ Studenti 5. godine Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Pravo – Europskopravni modul, posjetili su Centar za mir, nenasilje i ljudska prava.⚖️
✔️ Ugostila ih je gospođa Natalija Havelka, izvršna direktorica Centra za mir, nenasilje i ljudska prava, koja je govorila o radu nevladinih udruga, samim time i mogućnostima rada u tom sektoru nakon završetka pravnog studija. Inače, gospođa Havelka članica je Povjerenstva za karijerno savjetovanje studenata te Alumni kluba Pravnog fakulteta Osijek. Više o Povjerenstvu za karijerno savjetovanje studenata Pravnog fakulteta Osijek: https://www.pravos.unios.hr/povjerenstvo-za-karijerno-savjetovanje.
✔️ Centar za mir, nenasilje i ljudska prava osnovan je u jeku ratnih zbivanja u Osijeku, 1992. godine. Njegovim osnivanjem, nastojao se potaknuti završetak rata te izgradnja mira. Kroz 30-godišnji rad, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava značajno je doprinio jačanju demokratskog društva.