26/05/2026
25. svibnja 2026. godine na našem fakultetu održana je radionica Okrugli stol u organizaciji udruge CMLDSA, na kojoj smo imali čast ugostiti predstavnike Hrvatske komore zdravstvenih radnika – Strukovnog razreda za medicinsko-laboratorijsku djelatnost:
• Katju Puljčan, predsjednicu HKZR i voditeljicu SR MLD
• Nives Božić, zamjenicu voditeljice SR MLD
• Zorana Ivezića, predsjednika Povjerenstva za stručni nadzor, stručna pitanja i kvalitetu SR MLD
Kroz ugodan i otvoren razgovor dotaknuli smo se brojnih važnih tema vezanih uz struku – našeg položaja u zdravstvenom sustavu, djelokruga Komore te budućih zakonskih izmjena i profesionalnih mogućnosti naše struke.
Posebno nam je drago što su naši studenti imali priliku izravno razgovarati s predstavnicima Komore, postavljati pitanja i dobiti vrijedne informacije od stručnjaka koji aktivno sudjeluju u razvoju i zastupanju naše struke. Upravo su ovakvi susreti studentima iznimno važni, a nama kao Udruzi puno znači kvalitetna suradnja i povezanost s Komorom.
Susretu se pridružila i voditeljica našeg studija, prof. dr. sc. Ljubica Glavaš Obrovac, s kojom smo razgovarali o studijskom programu i budućem razvoju obrazovanja u području medicinsko laboratorijske dijagnostike.
Zahvaljujemo svim gostima na izdvojenom vremenu, podršci studentima i ugodnom druženju te se veselimo budućoj suradnji!
Vaš CMLDSA ❤️