14/06/2026
Dan Mjesnog odbora Orlovac i blagdan sv. Antuna Padovanskog danas su obilježeni procesijom, svetom misom u kapelici sv. Antuna Padovanskog, polaganjem vijenaca i svijeća u spomen na poginule i nestale hrvatske branitelje te svečanom sjednicom Vijeća MO Orlovac. 🙏🇭🇷
Svečanosti su nazočili gradonačelnik Damir Mandić, zamjenica gradonačelnika Ivana Fočić i predsjednik Gradskog vijeća Mario Jovković, u toplom i svečanom ozračju mještana, župe, DVD-a, udruga i svih koji svojim radom čuvaju život Orlovca. 🤝🌿
Gradonačelnik Mandić zahvalio je Vijeću Mjesnog odbora Orlovac na zalaganju i suradnji u protekle četiri godine, istaknuvši kako je posebna snaga Orlovca upravo u povezanosti Mjesnog odbora, DVD-a i udruga. „Gdje god da jesmo, što god da radimo, čime god se bavili, možemo nešto dobro učiniti za svoj Karlovac, za svoj Orlovac. Pa učinimo to”, poručio je. 💬
Poseban trenutak svečanosti bila je dodjela Medalje gradonačelnika Ivanu Stepiću, povodom Dana Mjesnog odbora Orlovac. Prijedlog je došao upravo od njegovih sumještana, što ovoj medalji daje dodatnu vrijednost i potvrđuje trag koji je svojim radom i odnosom ostavio u zajednici. Čestitamo! 🏅👏