13/06/2026
Jučer, 12.06.2026. članovi naše Podružnice su uživali u prekrasnom izletu po gornjem Međimurju. Posjetili smo Sv. Martin na Muri tj. Mlin na Muri i Etnografsku zbirku. Tu nas je ugodno iznenadio svojim toplim dočekom vodić
David u narodnoj nošnji pjesmom i svirkom pjesme “Ljipe su ljipe katruže”, to je bio doček kakav se pamti zauvijek, jako lijepo iznenađenje.
Posjetili smo Svjetski centar PUŠIPELA gdje smo uz stručno vodstvo upoznali međimurska vina i njihovu bogatu povijest. Posjetili smo crkvu Sv. Jeronima, imali smo predobrog vodića, dugogodišnjeg voditelja i iskusnog turističkog djelatnika tj. stručnog savjetnika gosp. Josipa Mikec koji nas je upoznao sa svim detaljima, detaljčićima i povješću ove crkve. Prešli smo 101 stepenicu i popeli se na vidikovac “Mađerkin breg”.
Izlet smo zaključili druženjem i plesom u ŠTEFOVOJ kleti.
Ovaj izlet će nam ostati u lijepom sijećanju.