21/03/2026
Redovna skupština DVD-a Đurmanec 2026.
Jučer je u restoranu Zagorka održana 47. redovna godišnja izvještajno izborna skupština DVD-a Đurmanec. Skupštini su nazočili Načelnik Općine Đurmanec gospodin Damir Belošević, Predsjednik i Zapovjednik VZKZŽ gospoda Stjepan Skuliber i Zvonko Ortner, prijatelji iz 20ak vatrogasnih i drugih društava (po prvi p**a prijatelji iz Makarske, Ostrne i Tugonice Podgrađe) te članovi i djeca D**a Đurmanec. Od bitnijih stvari, moramo napomenuti kako su izvješće o radu za 2025. godinu, financijsko izvješće, izvješće nadzornog odbra te izvještaj verifikacijskog povjerenstva jednoglasno potvrđeni. 2025 godina bila je povjesna kako smo čuli i iz izvještaja. Od bitnijih stvari moramo spomenuti cca 1.500.000,00 € bespovratnih sredstava za novi vatrogasni dom, kupnja novog vatrogasnog kombi vozila i povijesni uspjesi mladeži DVD-a Đurmanec na svim natjecanjima u RH (osvojena postolja na svakom natjecanju na kojem smo bili), osvojen Kup HVZa i 3. mjesto na državnom vatrogasnom natjecanju. Uz male izmjene u članstvu po odborima, potvrđeno je novo staro rukovodstvo DVD-a. Dodjeljena su brojna priznanja i odlikovanja, te podijeljene kape za najaktivnije vatrogasce. Potom su nam naši dragi gosti svojim obraćanjem i pozdravima zahvalili na suradnji i zaželjeli sve dobro i u daljnjem radu, a na nakon toga je uslijedila i zabava do ranih jutarnjih sati. Za zabavni dio večeri su bili zaduženi naši dragi prijatelji, u sastavu nekadašnjeg benda Optimisti Zagorja koji su nam ponovno priuštili nezaboravnu večer.
Općina Đurmanec i Načelnik nas oduvijek prate i nadamo se fenomenalnoj suradnji i dalje, a VZKZŽ nam je maksimalan support za našu djelatnost, tako da svima upućujemo velike zahvale.
Ovim putem još jednom zahvaljujemo svim članovima koji nesebićno odvajaju svoje slobodno vrijeme za naš DVD, svaka Vam čast ljudi i jedno veliko hvala!! Isto tako, naši Optimisti, izrazite legende mužike, majstori od svog zanata - veliko, veliko hvala!