POLA – Polish Lanarkshire Community Forum rozpoczęło swoją oficjalną działalność w styczniu 2016. Jednakże pierwsze spotkanie bardzo małej grupy odbyło już się w marcu 2015. Grupa powstała z prostej potrzeby bycia razem. I rozrastała się bardzo szybko. Czujemy się prawdziwymi szczęściarzami, ze cały czas udaje nam się przyciągać nowe osoby aby zaangażowały się działalność naszej grupy. POLA ma za
zadanie być platformą dla
osob aktywnych społecznie, które chcą zrealizować swoje pomysły i pozostawić po sobie jakiś ślad. Bardzo blisko współpracujemy z różnymi organizacjami w tym z North Lanarkshire Council oraz NHS Lanarkshire. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy udało nam się zorganizować kilka wspaniałych zabaw na duża skale i mniejszych spotkań jak bingo czy spotkanie świąteczne. Nasze zaangażowanie i chęć współpracy z innymi organizacjami zostalo zauważone i we wrześniu 2016 North Lanarkshire Council przyznał nam nagrodę: GRUPA ROKU. To wyróżnienie motywuje nas do dalszej współpracy z lokalną społecznością w celu polepszenia integracji, zaangażowania Poloni w życie społeczne i po prostu do budowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich, tutaj w Lanarkshire.