Paskakaupunni ry

Reittiohjeet Verkkosivusto

Paskakaupunni ry Kohteen Paskakaupunni ry, Voittoa tavoittelematon järjestö, Sorvarintie 5, Oulu yhteystiedot, kartta ja reittiohjeet, yhteydenottolomake, aukioloajat, palvelut, arvostelut, kuvat, videot ja ilmoitukset.

Kulttuuriyhdistys Paskakaupunni ry:n syksy on täynnä tapahtumaa!11.9. Grindcore-ilta: Harmer, Vähäkyrö Drive-by, Debris,...
09/09/2026

Kulttuuriyhdistys Paskakaupunni ry:n syksy on täynnä tapahtumaa!

11.9. Grindcore-ilta: Harmer, Vähäkyrö Drive-by, Debris, Turhuus, MxVxIxBx, Neurocysticercosis @ Tukikohta

18.9. Sur-rur, MM-91 @ Tukikohta

19.9. Zargenzein, Fossile, Boar @ Tukikohta

26.9. Unearthly Rites, Mädätys, In Obscurity Revealed (MEX), Hautaveri @ Tukikohta

2.10. Joni Ekman Group, Tamara Luonto + TBA @ Snooker Time

3.10. Orvokki, Laua Rip, Johny Empress, Likane Leppäne @ Tukikohta

7.11. Dungeon Synth -ilta: Kivinen kirves, Miekat, Rottsmyrk @ Tukikohta

17.-21.11.2026 Vapaat kädet - erikoisemman musiikin festivaali @ Tukikohta
Lisätietoja festarista

Lisäykset ja muutokset ilmoitetaan:
IG, FB, t.me/paskakaupunniry, www.paskakaupunni.fi

Örinää! Meksikolainen In Obscurity Revealed saapuu Ouluun lauantaina 26.9. tarjoilemaan kaoottista ja synkkää death meta...
02/09/2026

Örinää! Meksikolainen In Obscurity Revealed saapuu Ouluun lauantaina 26.9. tarjoilemaan kaoottista ja synkkää death metallia. Paikalla ovat myös Suomen kovimmat liejuista vanhan liiton dödistä esittävät Unearthly Rites ja Mädätys, sekä antifasistista raw black metallia summonoiva Hautaveri. Ilta toteutetaan Paskakaupunni ry:n sekä Rot in Peace Metal Festin yhteistyönä.

19:30 Ovet
20:00 Hautaveri
21:00 Mädätys
22:00 Unearthly Rites
23:00 In Obscurity Revealed

Tukikohta, Sorvarintie 5
Liput 12/10€ (alennus Paskakaupunni ry:n jäsenille)
Kaikukortilla vapaa pääsy
No n***s, no bu****it, BYOB

HUUOMENA! 19.30 Lipunmyynti aukeaa20.00 Smoking Boys20.45 Kürøishi21.30 Atom Mouth Gimlies22.15 Ydinaseeton PohjolaLiput...
27/08/2026

HUUOMENA!

19.30 Lipunmyynti aukeaa
20.00 Smoking Boys
20.45 Kürøishi
21.30 Atom Mouth Gimlies
22.15 Ydinaseeton Pohjola

Liput 12/10€ (Alennus Paskakaupunni ry:n jäsenille, tapahtumaan käy Kaikukortti).

28.8. Tukikohdalla totaalinen pläjäys kun lavalla latovat ATOM MOUTH GIMLIES, YDINASEETON POHJOLA, SMOKING BOYS ja KÜRØISHI! Hardcore-rock'n-blues-punx ou jes! Liput 12/10€ (alennus Paskiksen jäsenille). Tapahtumassa käy kaikukortti. Lipunmyynti aukeaa klo 19.30, soitto soi klo 20 alkaen.

20.00 Smoking Boys
20.45 Kürøishi
21.30 Atom Mouth Gimlies
22.15 Ydinaseeton Pohjola

Tukikohdalla noudatetaan turvallisemman tilan periaatteita.

Paskakaupunni ry esittää: PÖRINÄÄLauantaina 19.9. kolme kovaa bändiä vääntää fuzzit ja styrkkarit täysille ja saamme nau...
26/08/2026

Paskakaupunni ry esittää: PÖRINÄÄ

Lauantaina 19.9. kolme kovaa bändiä vääntää fuzzit ja styrkkarit täysille ja saamme nauttia stonerin ja doomin pörisevistä sulosoinnuista Tukikohdalla! Tamperelainen Zargenzein saapuu ensimmäistä kertaa Ouluun ja paikallisvahvistuksesta vastaavat Boar ja Fossile!

https://zargenzein.bandcamp.com/
https://boar.bandcamp.com/
https://fossiledoom.bandcamp.com/

Liput 12/10€ (Alennus Paskiksen jäsenille)
Kaikukortilla vapaa pääsy!

Lipunmyynti aukeaa klo 20, tarkempi aikataulu ilmoitetaan myöhemmin.

Tukikohdalla sitoudutaan kohtelemaan kaikkia yhdenvertaisesti henkilön sukupuolesta, iästä,
etnisestä alkuperästä, uskonnosta tai vakaumuksesta, mielipiteestä, terveydentilasta,
vammaisuudesta tai seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta. Jokaisella on oikeus oleskella Tukikohdalla ilman, että joutuu häirinnän, ahdistelun, loukkaavan kielenkäytön tai väkivallan kohteeksi.

Mihin jäi hardcore? on jälleen turha kysymys kun Hässäkkä-viikko korkataan tiistaina 30.6. kiertueella olevien DEMOCRACY...
17/06/2026

Mihin jäi hardcore? on jälleen turha kysymys kun Hässäkkä-viikko korkataan tiistaina 30.6. kiertueella olevien DEMOCRACYn ja INNUENDOn toimesta Tukikohdalla! Paikallisvahvistuksena Aselepo.

Tapahtuma klo 19-22, liput 15/12€ (alennus Paskiksen jäsenille) - tapahtumaan käy Kaikukortti.

Lauantain 6.6.2026 keikka on valitettavasti PERUTTU!Hardcorea tiedossa kuitenkin 30.6. kun yhdysvaltalaiset Democracy ja...
16/05/2026

Lauantain 6.6.2026 keikka on valitettavasti PERUTTU!

Hardcorea tiedossa kuitenkin 30.6. kun yhdysvaltalaiset Democracy ja Innuendo saapuvat kiertueellaan Ouluun. Mukana menossa mm. Aselepo.

Lisää 30.6. keikasta piakkoin!

Osoite

Sorvarintie 5
Oulu
90530

Ilmoitukset

Saat tiedon ensimmäisenä: lähetämme sinulle sähköpostia, kun Paskakaupunni ry julkaisee uutisia ja tarjouksia. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua tilauksen milloin tahansa.

Oikopolut

Jaa