Spessu ry

Reittiohjeet Verkkosivusto Ota yhteyttä: organisaatio

Spessu ry Oulun yliopiston erityispedagogiikan opiskelijoiden ainejärjestö

Spessun haalarimekki kisa on jälleen täällä! Nyt on hyvä mahdollisuus päästä suunnitelemaan spessulle uusi haalarimerkki...
08/10/2026

Spessun haalarimekki kisa on jälleen täällä! Nyt on hyvä mahdollisuus päästä suunnitelemaan spessulle uusi haalarimerkki😎

1. Suunnittele haluamallasi ohjelmalla merkki.
2. Lähetä se alla löytyvään forms kyselyyn. (Kysely on anonyymi)
3. https://forms.gle/T6i9RCqFCxzGAA5F6

‼️osallistumisaikaa 8.10.-15.10.‼️

Onnea kisaan!🧡

Spessu x Lastarit fuksisitsit🧡🩷Tervetuloa ABC-teemaisille sitseille 1.10. klo 18.00 Oulun Tetralle! Pukeudu oman alkukir...
09/09/2026

Spessu x Lastarit fuksisitsit🧡🩷

Tervetuloa ABC-teemaisille sitseille 1.10. klo 18.00 Oulun Tetralle! Pukeudu oman alkukirjaimesi mukaan. Oletko A niinkuin apina🐒, B niinkuin bussikuski 🚌 vai C niinkuin cowboy🤠?

Spessun ja Lastareiden fuksit ja tuutorit saavat ostettua lipun linkin kautta, joka jaetaan Whatsapp -ryhmiin 16.9. klo 12.00. Lipunmyynti avautuu vanhemmille opiskelijoille 18.9. klo 12.00. Paikkoja on valitettavasti rajallinen määrä, joten ole valmiina, kun lipunmyynti alkaa ja varmista paikkasi sitseillä.

Saat sitseiltä mukaasi upean haalarimerkin😍

Sitsit ovat OPM, joten ota lempi juomasi mukaan🍻

MITÄ? ABC-fuksisitsit
MISSÄ? Oulun Tetralla, osoitteessa Mäkelininkatu 31
MILLOIN? 1.10 klo 18.00
MITÄ MAKSAA? 12€
MITÄ PÄÄLLE? teemaan sopiva asu ja haalarit (jos on)
MITÄ MUKAAN? OPM

Spessun joka syksyistä erkkasaunaa vietetään jälleen. 🧡🍂Luvassa on rentoa hengailua, tarjoilua sekä halutessasi voit myö...
01/09/2026

Spessun joka syksyistä erkkasaunaa vietetään jälleen. 🧡🍂Luvassa on rentoa hengailua, tarjoilua sekä halutessasi voit myös käydä saunomassa. 🧖🏼‍♀️

HOX!🧡 Muistathan liittyä Spessu ry:n jäseneksi!✨Voit valita itsellesi joko koko opiskeluajan kestävän jäsenyyden tai yhd...
28/08/2026

HOX!🧡

Muistathan liittyä Spessu ry:n jäseneksi!✨
Voit valita itsellesi joko koko opiskeluajan kestävän jäsenyyden tai yhden lukuvuoden kestävän jäsenyyden!

P.S. Kun liityt Spessu ry:n jäseneksi, saat ostettua Spessun upeat oranssit haalarit alennettuun hintaan🧡 Lisäksi voit liittyä opettajaksi opiskelevien liittoon SOOLiin, joka tarjoaa jäsenilleen monia hyviä jäsenetuja!💚

Tässä ohjeet, kuinka voit liittyä jäseneksi:
1. Avaa KideApp
2. Kirjoita hakukenttään: Spessu ry
3. Valitse Spessu ry jäsenyys -tapahtuma
4. Siirrä ostoskoriin joko koko opiskeluajan jäsenyys (30€) tai yhden lukuvuoden jäsenyys (10€)

Huom! Jos ostat vain yhden lukuvuoden jäsenyyden, muistathan ostaa uuden jäsenyyden uuden lukuvuoden alkaessa, jotta pääset jatkossakin hyödyntämään Spessu ry:n jäsenetuja🥰

https://kide.app/memberships/1f9022a0-4792-415c-8e9e-8558796ba525

Koulun ja syksyn aloituksen kunniaksi on aika viettää yhteistä aikaa opiskelijoiden ja henkilökunnan kanssa🧡Tule siis pa...
25/08/2026

Koulun ja syksyn aloituksen kunniaksi on aika viettää yhteistä aikaa opiskelijoiden ja henkilökunnan kanssa🧡Tule siis paikalle maanantaina 31.8. Klo 12-14😎🫵

🧡Spessun tuutorit vuosimallia 2026🧡Hei! Me ollaan teidän tuutorit Nooa ja Anniina. Me pidetään teistä huolta tämä syksy ...
21/08/2026

🧡Spessun tuutorit vuosimallia 2026🧡

Hei! Me ollaan teidän tuutorit Nooa ja Anniina. Me pidetään teistä huolta tämä syksy ja autetaan teitä pääsemään mukaan yliopiston arkeen.

Ihana päästä tapaamaan meidän uusia spessulaisia🤩

Nähdään fuksipiknikillä!🧡

Kesä alkaa kääntyä syksyksi ja on aika toivottaa uudet fuksit tervetulleiksi meidän porukkaan!Vietämme perinteistä Fuksi...
12/08/2026

Kesä alkaa kääntyä syksyksi ja on aika toivottaa uudet fuksit tervetulleiksi meidän porukkaan!Vietämme perinteistä Fuksipiknikiä Ainolanpuistossa sunnuntaina 23.8.

Fuksit pääsevät tapaamaan toisensa ja tuutorit kello 17 alkaen. Kello 18 mukaan liittyvät myös muut opiskelijat viettämään iltaa yhdessä hyvässä seurassa 🧡

Tunnistat meidät oransseista haalareista! 🧡

MITÄ: Fuksipiknik
MISSÄ: Ainolanpuistossa
MILLOIN: Su 23.8.
fuksit ja tuutorit klo 17, muut klo 18 alkaen
MITÄ MUKAAN: Reipasta mieltä, istuinalusta ja halutessaan pientä evästä
MIKSI: Koska on kiva tavata uudet fuksit ja aloittaa lukuvuosi yhdessä ✨

Nähdään puistossa!

Hurjasti onnea meidän uusille opiskelijoille!🧡🥳Me spessulaiset odotamme jo innolla syksyä, jotta päästään tutustumaan uu...
26/06/2026

Hurjasti onnea meidän uusille opiskelijoille!🧡🥳

Me spessulaiset odotamme jo innolla syksyä, jotta päästään tutustumaan uusiin fukseihin!

Käykää ottamassa meidän tilit seurantaan, niin pysytte ajan tasalla kaikesta ajankohtaisesta. Fuksioppaan löydät Linktreestä ja oppaasta löydät kaiken tarvittavan ensimmäisiin hetkiin.

Lisäksi olemme perustaneet Whatsapp -ryhmän teille fukseille, joten laita puhelinnumerosi meille, jotta voimme lisätä sinut ryhmään.

Jos jokin jäi vielä mietityttämään tai myöhemmin herää kysymyksiä, niin laittakaa rohkeasti viestiä!🤩

Nauttikaa vielä kesästä täysillä ja syksyllä nähdään!❤️‍🔥

Paljon onnea kaikille tänään valmistuneille!🧡
17/06/2026

Paljon onnea kaikille tänään valmistuneille!🧡

Osoite

Oulun Yliopisto, Kasvatustieteiden Tiedekunta, Place 81
Oulu
90014

Ilmoitukset

Saat tiedon ensimmäisenä: lähetämme sinulle sähköpostia, kun Spessu ry julkaisee uutisia ja tarjouksia. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua tilauksen milloin tahansa.

Ota Yhteyttä: Organisaatio

Lähetä viesti: Spessu ry:

Oikopolut

Jaa