05/06/2026
1.-5. juuni pildis!
Esmaspäev (ühtlasi lastekaitsepäev) ja neljapäev möödus Võru Kesklinna Koolis ohutuspäeval. Tuletasime üheskoos õpilastega meelde, kuidas oma tunnetega mugavalt kontaktis olla ja milline võiks olla turvaline suhtlus.
Teisipäeval lähtudes noorte suurest huvist külastasime Vastseliina Noortemaja, eriti populaarne oli muidugi skatepark, kus sai õpitud nii mõnigi uus trikk.
Kolmapäeval viibis majas vabatahtlik ning päev kulges mõnusalt klassikaliste lauamängude taktis. Mälu teritasime memoriiniga ja reisisime ümber maailma.
Neljapäeval oli ideaalne ilm, MoNo*️⃣ liikus tänavatel ja polnud kuigi suur üllatus, et enamus noortest viibisid rannas.
Reedel mängisime lauajalkat, ehitasime legodest ja tegime suvevaheaja plaane.
Soovime kõigile turvalist ja tegusat suve!
*️⃣MoNo- Mobiilne noorsootöö (lühendina mono) on metoodika noore arengu, iseseisvumise ja kaasatuse toetamiseks.
Mobiilse noorsootöö alaeesmärkideks on näiteks:
luua avalikus ruumis usalduslik ja järjepidev kontakt noortega (tänavatel, kaubanduskeskustes, internetis jne);
teavitada noori vajaduspõhiselt noorsootöö võimalustest ja muudest teenustest;
toetada noorte toimetulekut soodustavate sotsiaalsete oskuste omandamist;
teha järjepidevat ja kvaliteetset võrgustikutööd, et abivajav noor saaks parima abi;
anda nõu noortele või vahendada erinevate organisatsioonide, instituutide ja üksikisikute kontakte erinevateks elu situatsioonideks.