10/02/2026
Möödunud nädalavahetus õnnistas meid karge ja päikeselise kesktalve ilmaga, milles tegelikult oli tunda kevade hella paitust. Ei teagi, kuidas need asjalood nii kenasti lõpuks klappisid, aga just kauni laupäeva olid Tallinna Lastekodu pered välja valinud, et Avastusmatkadega rabasse räätsamatkale tulla.
Nii mõnegi väikese ja suurema jaoks oli see täiesti esimene kord kõndida räätsadel. Aegviidu raudteejaama kõrval uudistasid ritta seatud räätsasid, entusiastlikult vatravat Karin Suvi ja rahulikul baritonil räätsadel liikumisest rääkivat Maarjust häbelikud ja kohati skeptilised silmapaarid. 15 minutit hiljem Rehessaare raba puuderjas lumes mastimännina ees taaruva Maarjuse kannul hanereas sahistades kostusid laste suudest juba esimesed kilked ja naerulõkerdamised. Ju siis värske õhk, päikeseline ilm ja kaaslaste naljakas lumme koperdamine pani väikestes peades kõik kahtlused uue ja hirmutava kogemuse ees ruttu kaduma.
Sügavas lumes tatsamine tegi kõhud nii tühjaks, et pajatäis hernesuppi kadus kiirelt kaussidest. Sellel on ikka tõepõhi all, et loodus ravib ja värske õhk on kõige parem kokk.
Suured tänud kõikidele matkajatele! Te kõik pidasite vapralt teekonnal vastu, aitasite üksteist kui vaja ning ehk jäi matkajuhtide looduse-, ajaloo-, matka- ja muinasjuttudest mingid ivad ka mällu tallele. Kohtume peagi uutel avastustel!