17/06/2026
Meil on kaks uut miisut..
Sinisilma kohta saime eile hilisõhtul kõne. Järva-Jaani Olerexi juures tee peal, lonkab ja käpp katki. Toredad inimesed võtsid ta autosse ja helistasid meile. Kuna kell oli palju, siis tol hetkel saime vaid paluda, et nad tooksid kassi Paidesse.
Vabatahtlik Kadi võttis ta vastu ning kiipi ei leidnud. Veterinaariga läbi rääkides sai kass põletiku ja valu rohtu. Samuti oli ta lõikamata. P***e täis ja ÜLI näljane. Käppa hoidis üleval, see oli ilmselgelt paistes ja tegi valu.
Täna käisime temaga kliinikus. Käpal on haav, mis ilmselt juba mõnda aega olnud ja põletikku läinud. Saime ravimid, mis peaksid ruttu põletiku ja valu üle võimust võtma. P***e kokku lugeda ei suutnud.. neid oli väga palju.
Kiipi küll ei olnud aga ehk keegi otsib teda?
Teine uustulnuk on kassipreili Tiiu. Saime ta üleeile Prandi külast. Meile helistati, et selline kass on end sinna sisse seadnud ja tundub vägagi tiine olema. Võtsime ta vastu plaaniga, et paluda teisel ühingu leida hoiukodu. See ka leiti. Küll aga tuli välja, et see sama pererahvas soovib kassiemmele kodu pakkuda, kui beebid teda enam ei vaja. Ühtäkki tundus tema teise Eesti otsa saatmine halb mõte. Nii saigi siis võetud vastu otsus, et teeme üle mitme aasta selle titeralli läbi.
Loomulikult on ka hirm, sest Tiiu ise ei ole veel aastanegi, mis tähendab et see on tema esimene pesakond. Oleme varasemalt mitmel sellisel noorukil pidanud aitama poegida. Sõnaotseses mõttes beebisid välja aitama, sest nad jäävad kinni ja lootekotid purunevad. Loodame muidugi, et seekord läheb asi hästi ja kõik on terved.
Miks me need 2 kiisut järsku oma hingekirja lisasime, kuigi on niigi üüratult raske? Vist seetõttu, et igatseme tegelikult seda tunnet, kui saad kedagi uut aidata. Arvame, et hing vajab seda sel korral ja loodame siiralt, et olete meil endiselt olemas ja koos saame hakkama.
Homme on vaja kassiemme Tiiule minna ostma krõbinaid ja rammusaid konserve, et tema organismi toetada ja et beebide tulekul piima jätkuks. Samuti ka uus potsik Royali piimapulbrit, juhuks kui seda peaks SOS korras vaja minema. Saad sellega meid aidata. Annetuskonto endiselt EE442200221072289188, TIIU
Seniks aga pöidlad pihku ja ootame beebisid, kes peaks juba paari päeva jooksul meiega olema ja kellega on suur õhin kohtuda.
Muideks, aprilli kliinikuarve on tasutud ning kohekohe ehk ka mai oma. Teeme sellekohase postituse kohe, kui asjal kriips all. Olete imelised!!!
Aitäh tähelepanu eest 🩷