MTÜ Loomade Kodupaik

MTÜ Loomade Kodupaik Meie juurde jõuavad loomad läbi omanike, kellel ei ole võimalik enam erinevatel põhjustel looma eest hoolitseda.

Me ei kritiseeri nende otsust, vaid oleme nende jaoks olemas ja püüame toetada nii palju kui võimalik.
✨ ✨ ✨ ✨
💛
💚 MTÜ Loomade Kodupaiga peamine eesmärk on hüljatud ja/või väärkoheldud taluloomadele ja kodulindudele uue püsiva kodu pakkumine, tagades neile turvalise ja hooliva keskkonna ilma nende edasimüügita või teisele omanikule andmiseta. Taluloomad ja kodulinnud jääv

ad ühingu hoole alla ja elavad turvalises ning hoolivas keskkonnas. Meie missioon:
*Pakkuda taluloomadele ja kodulindudele turvalist elupaika ning anda võimalus uuele elule.
*Anda neile vajalikku veterinaarabi.
*Tagada loomadel ja lindudel füüsiline ja vaimne heaolu.
*Vajadusel loomade sotsialiseerimine. Kuidas saad Sina aidata?
*Vabatahtlik töö: Tule ja aita ehitada loomadele ja lindudele uusi varjualuseid ja aedu (2025 suvi).

*Annetused 💞: Iga annetatud euro aitab meil pakkuda loomadele ja lindudele paremat elu ja hoolitsust ning toetada varjupaiga toimimist. Saaja: MTÜ LOOMADE KODUPAIK
Arvelduskonto: EE121010220303622227
Summa: Iga annetatud euro on MTÜ jaoks hindamatu väärtusega
Selgitus: Annetus

*Materiaalsed annetused 🍏🍉🥕: Loomade ja lindude hoolduseks vajalikud vahendid, nagu toit ja muud igapäevased esemed, on alati teretulnud. Küsi julgelt lisainfot aadressilt [email protected].

Ja nii see taas pihta hakkab 🫣
09/05/2026

Ja nii see taas pihta hakkab 🫣



05/05/2026

Tänased mõtted....

Viimasel ajal olen Facebookis palju näinud postitusi, kus MTÜ palub abi annetuste näol ning lugenud ka kommentaare nende all. MTÜ juhatuse liikmena mõistan väga hästi neid keerulisi olukordi, kus tuleb pidevalt leida vahendeid erinevate arvete tasumiseks, loomadele toidu ostmiseks ning inventari ehitamiseks või parandamiseks.

Mul on vahel kahju kommenteerijatest, kes ei mõista, millised on tegelikud väljaminekud loomade pidamisel ning kelle sõnavõtud võivad kohati olla pigem teravad. Mind teeb kurvaks, et MTÜ-d ja vabatahtlikud peavad järjepidevalt tõestama, kui palju raha kulub ühe või teise looma heaolu tagamiseks. Samas ei ole ma siiani näinud ühtegi kommentaari, kus keegi tunneks huvi selle vastu, mis kell sa ärkad, mitu tundi või päeva sa veedad loomade järel koristades, kui palju liitreid sooja vett sa talvel loomadele tassid või kuidas sa emotsionaalselt toime tuled looma kaotuse ja kõige muuga, mis selle tööga kaasneb.

Kui tuua näitena üks koer, kelle peale võib ühel kuul kuluda 1000 eurot ja teisel kuul 100 eurot, siis ei tähenda see, et tema puhul oleksid igakuised väljaminekud alati samasugused või ette ennustatavad. Kulud sõltuvad konkreetsest olukorrast ja vajadustest ning võivad kuust kuusse väga palju erineda.

Kui nüüd mõelda, kuidas sellised summad üldse tekivad, siis peamine tegur on ravikulud ja seda eeldusel, et kõik näiteks koera hea elu jaoks vajalik inventar (aedik, kuut, söögi- ja jooginõud jms) on juba olemas. Iga kuu vajab koer ka toitu ning näiteks meie koerte puhul kulub ühe koera peale umbes 70 eurot kuus. Kuna meil on hetkel kolm koera, siis juba ainult toidule kulub igakuiselt märkimisväärne summa ehk umbes 210 eurot.

Olen proovinud ka arvutada hobustele kuluvat raha ehk kui palju ja millele see täpsemalt kulub. Meil on hetkel neli hobust, kes söövad nädalas ära umbes 30 - 35 euro väärtuses kuivsilo, mis teeb kokku ligikaudu 120 eurot kuus.

❗️Ehk mu neli hobust söövad vähem „raha“, kui mu kolm koera.

Samuti leian, et veterinaarkulud on hobuste, kitsede jms loomade puhul sageli väiksemad kui koerte ja kasside puhul, eeldusel, et tegemist ei ole pikaajalist ravi vajava juhtumiga.

Leian, et kõige selle juures võiks mõelda, et nii mõnigi loomadega seotud MTÜ tegeleb siiski ühiskonna pahupoolest ning ka survest tulenevate tagajärgede lahendamise ja/või leevendamisega. Siit aga küsimus: „Kui MTÜ-d ja vabatahtlikud seda ei teeks, siis kes selle kõik enda kanda võtaks?” 🥺

-Signe-



Eile hommikul enne loengusse minekut mõtlesin, et käin kiirelt laudas ja vaatan, kuidas Itil läheb, sest viimasetel päev...
19/04/2026

Eile hommikul enne loengusse minekut mõtlesin, et käin kiirelt laudas ja vaatan, kuidas Itil läheb, sest viimasetel päevadel oli ta küllaltki vaevas ja mida ma näen.... Iti kõrval väike beebipoiss, kes tudisedes jalgadel proovis olla😍

Nüüd saame öelda, et kevad jõudis ka meie õuele (loe: lauta) 😆

-Signe-

15/03/2026
Täna on siis taas see päev, kus kohv ja sõnnik käivad käsikäes ☕️💩🤣Pilte valides ütles abikaasa, et ma kirjutaks juurde ...
15/03/2026

Täna on siis taas see päev, kus kohv ja sõnnik käivad käsikäes ☕️💩🤣

Pilte valides ütles abikaasa, et ma kirjutaks juurde ka: „Mida ma küll ilma temata teeks?”
Nojah… keegi peab ju targemaid nõuandeid andma 😄 aga samas on see täiesti aus küsimus ja vastust ma hetkel anda ei oska 💕

-Signe-


Nii see "rikkus" majja toodi - vähemalt üheks kuuks jälle mureta 😅
14/03/2026

Nii see "rikkus" majja toodi - vähemalt üheks kuuks jälle mureta 😅

08/03/2026

Naistepäeva puhul said ka tüdrukud lõpuks enda koplisse tagasi 😊

Loodus tärkab ☺️
25/02/2026

Loodus tärkab ☺️

Vaatan aknast välja ja näen vaikselt langevaid helbeid. Pilk peatub ning silmad täituvad pisaratega. Südames on kurbus, ...
23/01/2026

Vaatan aknast välja ja näen vaikselt langevaid helbeid. Pilk peatub ning silmad täituvad pisaratega. Südames on kurbus, valu ja lein, sest jätsime hüvasti meie armsa Nellyga.

Ta oli uudishimulik, oma iseärasuste tõttu veidi arg, kuid alati enesekindel. Nelly oli tugeva iseloomuga aga samas hellust ja lähedust vajav hing ning just sellisena jääb ta meile igavesti meelde. 🦙🤍

-Signe-

Talverõõmud ❄️
10/01/2026

Talverõõmud ❄️

Address

Lepiku
Kavastu
62204

Opening Hours

Monday 10:00 - 18:00
Tuesday 10:00 - 18:00
Wednesday 10:00 - 18:00
Thursday 10:00 - 18:00
Friday 10:00 - 18:00
Sunday 10:00 - 18:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when MTÜ Loomade Kodupaik posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share