14/06/2026
🥀„Ma ei unusta Sind!“🥀
Naiskodukaitse kutsub inimesi peatuma, vaatama ja mõtlema, kui nad 14. juunil raudteejaama või sadamatesse satuvad.
🥀 80 raudteejaama
🥀 4 sadamat
🥀 1730 meetrit leinalinti lehvimas mälestuste tuules
🥀 10 000 eestimaalase mälestuseks...............................................
„Ma ei unusta Sind!“ on Naiskodukaitse eest veetav vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad Naiskodukaitse esindajad 14. juunil Eesti raudteejaamadesse ja sadamatesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks. 🥀
14. juunil 1941 toimus Eestis esimene massiküüditamine, mille käigus viis Nõukogude võim Siberisse ligi 10 000 süütut inimest. See oli sihilik terror Eesti rahva vastu – katse murda inimeste vaimujõud, külvata hirmu ning sundida rahvast uuele võimule alluma. Kodudest ööpimeduses relvaähvarduste saatel välja kistud inimesed saadeti loomavagunites kaugele Siberisse. Paljud neist ei jõudnud enam kunagi tagasi koju... Sügava jälje jättis selline julmus kogu rahva hinge.
Sel aastal on tähelepanu keskmes Eesti suuremad saared, kus 1941. aastal toimus koguni kaks massiküüditamist. Memento andmetel küüditati juunis ja juulis Saaremaalt ning Hiiumaalt kokku ligi 1600 inimest.
14. juunil lehvivad Naiskodukaitse, Kaitseliidu, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liikmete seotud leinalindid enam kui 80 raudteejaamas üle Eesti ning sadamates Saaremaal, Hiiumaal, Rohukülas ja Paldiskis, ühendades vaiksel, kuid mõjusal viisil kogu Eesti. Tegemist on juba kaheksandat aastat toimuva Naiskodukaitse algatatud küüditamise ohvrite mälestusüritusega „Ma ei unusta Sind!“.
...............................................
Naiskodukaitse kutsub üles mälestama kõiki repressioonide tõttu kannatanud eestimaalasi. Näitame, et hoolime ja mäletame.
Fotod
M. Tarassova