04/06/2026
Salutare .
Interacționăm zilnic cu mulți oameni❤️ și persoane😔,oamenii înțeleg efortul nostru iar persoanele ne fac tot felul de reproșuri.
Ca nu e bine ,ca de ce, că,copii, că bătrâni și tot asa...
Noi salvăm animale aflate în situații de viață și de moarte.
Copii ,bătrâni și oameni în nevoie ajutam constant și de câte ori ni se ivește ocazia dar noi salvam animale cineva trebuie sa fie îngerul lor .
Cine iubește animalele ,iubește și oamenii și tot ce a lăsat Dumnezeu pe pământ,asta să știți,iar cine nu iubeste animalele abia se suporta pe sine darămite pe alții.
Sunt oameni ca noi care își dedica viata oamenilor și copiilor și bătrânilor și noi ii apreciem și le trimitem toată dragostea noastră,dar noi salvam animale!!
Și noi vrem zi libera ,vrem în vacanta măcar la noi la munte,mare,Bucovina,Maramureș,vrem dar nu putem.
Sunt ele suflețelele peste 200 de inimi 🐶🐱 care depind de noi.🥺
Nimeni nu se poate ocupa de ei cm o facem noi și nimeni nu are legătura sufleteasca pe care o avem noi cu ei.
Noi nu,nu suntem cerșetori așa cm ne numesc unii, noi facem un serviciu pentru comunitatea în care trăim și pentru animalele chinuite și alungate de capete seci și inimi de piatră.
Daca îi pozam , vi arătăm și trecem nepăsători suntem înjurați și blestemați de toți sfinții dacă î i am salvat ne umplem de Doamne Ajuta ,respect și emoticoane cu inimioare și pupici ,dar astea nu le tine nici de adăpost ,nici de foame și nici de siguranță zilei de mâine .
Amândoi avem meserii bune la foarte mare căutare în afara țării și foarte bine plătite,am putea avea vacante oriunde și haine de brand și masini cu steluțe.😊
Dar noi suntem aici cu ei și nu putem sa facem tot singuri,e imposibil ,peste tot în lumea asta ONG urile fac tot ce fac din donatii și fonduri din alte surse(sponsorizări și altele).
De la voi cei care ne urmariti avem nevoie de implicare,de la toți nu doar cei care o fac mereu,o mână de oameni.♥️
10 lei lunar de la doar jumătate din cei care ne urmaresc ar însemna mult și ar rezolva multe probleme.
Și avem nevoi constant ,nu doar luna asta sau săptămâna asta,ei au nevoie de hrana,de veterinar,vaccinuri și multe altele‼️.
Și noi am vrea sa înceteze abandonurile și sa nu mai fim nevoiți sa cerem ajutor dar abandonurile sunt în toi,parca mai rău în fiecare an. Și de aia nu se mai termină 😔.Suntem exasperati și dezamăgiți de tot ce se întâmplă în tara noastra ,a ceasurilor ascunse în buzunar și a finilor,nepoților și nașilor și cumetrilor.Unde oamenii mor și sunt lăsați sa moara ca să facă loc pentru alții care sa moara pentru a burdusi buzunarele unora care cred ca vor moșteni lumea și ca vor pleca de pe pământul ăsta cu valiza de bani.😞
Dar să revin la ale noastre .😥
De o săptămână tot cumpărăm mâncare cu țârâita,😞 diseară iar trebuie sa le cumpăram, dacă primim tot în ritmul asta sprijin 😥 mâine că niciodată vor fi castroanele goale 😞.
2 400 Ron e prețul unui palet cu bobite .E chiar așa mult ? la câti mii de iubitori de animale ne urmăresc activitatea ?
Un palet le ajunge pe o săptămână jumate .😞
Nu mai spun de multe altele nevoi ,de datoriile uriașe, de facturi lunare care le tot amanam și multe altele ...😭
Dacă mai e ceva de spus ,spuneți voi ca eu am scris deja prea mult.😔
revolut.me/cutofermaedualex
https://www.paypal.me/AsociatiaCutoferma
Asociatia Cutoferma
RO61 RNCB 0205 1744 7761 0001