12/06/2026
A protože Tylda dál bere zvířata, opakovaní, matka moudrosti.
Vážení sledujicí, podporovatelé a především milovníci zvířat. Obracím se na vás s prosbou, abyste nám pomohli promluvit za ty, kteří mluvit nemohou. Obracím se na vás, abyste nám pomohly zamezit působení Azyl Tylda z.s. , kterého péče stála život několik zvířat a několik jich žije jen proto, že se dostaly do zkušených rukou. 🙏 Žádám vás, abyste se za ně postavili. Za psy a kočky jako je Tyli, protože i on málem doplatil na péči paní Stejskalové životem. Nepíšeme o anonymních zvířatech. Každé z nich má svou tvář a na místě, kde se jim mělo pomoci málem zemřeli. ☠️
Vážení milovníci zvířat, z celého srdce se vám omlouvám, že musím využít stránky Destiny Pet k takovémuto příspěvku, ale k tomu, aby se dělo zlo stačí, aby dobří lidé mlčeli. Mlčelo se už dlouho a nyní je na čase promluvit. ‼️ POTŘEBUJEME VÁS A VAŠE SDÍLENÍ. ‼️
Upřímně jsem doufala, že se celá věc zvládne vyřešit v klidu. Že paní Stejskalová, která svého času opravdu vykonala mnoho dobra se vzpamatuje. Po dnešním jejím komentáři, že má v úmyslu Tyldu udržet a stát se ,,jen" členem (nyní je předsedou) jsem pochopila, že mysl kdysi skvělého člověka a záchranáře pohltila temnota a je to na nás, aby v Tyldě další zvířata netrpěla a neumírala. 🙏
Chápu, že pro mnoho lidí je těžké se postavit proti někomu ke komu kdysi vzhlíželi a kdo vlastně v jádru zlý nebude. Chápu, že je těžké se obrátit zády k někomu, kdo vykonal mnoho dobra. Tady už ale není cesty. Tylda svou péčí některá zvířata zabila, jiná šíleně zanedbala a ačkoliv jsem nebyla na místě, viděla jsem materiály, které tam vznikly. Přátelé, pomozte! Nechte za sebou naději v to, že se něco změní, že se paní vzpamatuje, že jiní členové něco změní. Nedovolte takovému zařízení pokračovat. Nenechte se opít líbivými slovy. 😰
Sedím u počítače a nevím co napsat. Nevím jak popsat bezmoc, když doufáte, že taková péče skončí a dočtete se, že ne. Ano, úřady vše řeší a pokud by měla Tylda dál fungovat tak i kdyby to mělo být jen za Tyliho, který nám skončil v péči, budu podávat trestní oznámení. Všemi možnými prostředky se budu snažit, aby utrpení zvířat pod záštitou pomoci skončilo a nejsem sama. Přečtěte si vyjádření dalších útulků, spolků a lidí, kterým se zvířata z Tyldy dostala do péče na konci příspěvku.
Nejsmutnější je, když místo toho, aby se v takovém případě veřejnost semkla a zamezila působení takových jedinců, tak je někteří začnou obhajovat a vlastně pomáhají tomu, aby taková péče pokračovala. Myslíte si, že víte co se děje za zavřenými dveřmi? Že to co je vám vždy předkládáno na sociálních sítích je realita? Mnozí nemají ani ponětí co vlastně svými financemi podporují a nechají se citově vydírat od hodných a starých lidí s dobrým srdíčkem jejichž cesta dobrých úmyslů je lemovaná těly nevinných zvířecích obětí. 😭
Je mi 33 let. Provozuji dnes již útulek. Za poslední dva roky jsem se dokázala zdravotně poslat na dno a psychika taky není co bývala. 33 let. Zvířatům pomáhám ,,teprve" 15 let. Těmto lidem bývá kolem 70. Nejde to. 😔 Pomoc zvířatům se může zdát hezká, ale není. Je to boj, brodění se v bordelu, aby nebyl, dohady s úřady místo jejich podpory, snaha změnit systém, snaha pomoci. Vyčerpání, deprese, únava. Jen pár bláznů to zvládá dělat tak, že jsou na to v podstatě sami s podporou veřejnosti. Menší blázni pochopili, že je potřeba tým lidí, který se ale hodně špatně shání. Sama to vidím, když odpadnu třeba se zády. Stále tu mám ale nastavené mechanismy, že po dobu nezbytně nutnou je o zvířata postaráno. O zvířata, kde víc jak polovina je na medikaci!
Paní Stejskalová vše svaluje na zdravotní stav. Na to, že skončila v nemocnici a měli se postarat jiní. Všechno je vina jiných. To co jsem ale viděla já není otázka dnů a ani týdnů. Pomalu se skládají další střípky, které dávají obraz, že tam bylo něco špatně v posledních dvou letech a jen se to zhoršovalo. Že se všichni, kterým Iva pomohla jí snažili pomoc, vysvětlit, že to tak dál nejde. Bohužel v zoufalosti se začala už celá situace řešit nejen lidskou domluvou, úřady, ale už i veřejně.
Tyli málem zemřel, stále nemá vyhráno a péče o kocoura z jiného azylu už nás a AniDef - útulek Žim přišla na bezmála 60 000 kč k dnešnímu dni! Právě Anidef mě oslovil jestli bych mohla pomoci a první fakturu za něj uhradil. Cca 30 000 kč, dalších 30 000 Kč cca už je v tom u nás. V Tyldě dle slov paní Stejskalové byl 2 roky. Dospělý kocour s váhou 1,3-1,4 kg s naprosto vyhnilou tlamou, kost a kůže, rýma, zánět dýchacích cest, šílený zánět močáku a krve měl otřesné. Nechala jsem mu odebírat protilátky, jestli nebyl očkovaný. Vyšla 0. Paní Stejskalová tvrdí, že očkovaný byl. Jaký veterinář naočkuje takové zvíře? To jsem se doteď nedozvěděla, protože bych si za ním osobně dojela a kromě vysvětlení chtěla vidět veškeré veterinární záznamy tohoto zvířete. Očkovat zvíře v takovém stavu ho může i zabít. Ale to kdyby měla Tylda pokračovat zahrnu do trestního oznámení. 😡
Přátelé, snažíme se s úřady, ale od té doby jsou informace, že tam opět přibylo zvíře. Není snaha o ukončení Tyldy jen o zmatení, že spolek, který ani není v registru útulků bude dál na sídle paní Stejskalové, ale budou tam jiní lidé a jiný předseda. V reálu se ale nezmění nic. 🤢
Přátelé, pomozte zastavit toto šílenství. Pomozte všem říct, aby tento azyl nepodporovali a HLAVNĚ ABY DO NĚJ UŽ NEVOZILI ŽÁDNÁ ZVÍŘATA. Pomozte, protože nejen já už jsem zcela zoufalá a s každým komentářem paní Stejskalové se to zoufalství jen prohlubuje, protože je vidět, že už to není člověk, jakým kdysi býval a nevidí to. ☹️
Víte, zvířatům je jedno, jestli je někdo zanedbával nebo týral úmyslně nebo svou hloupostí a laxností. Pro ně se na tom pekle nic nemění.
‼️‼️ SDÍLEJTE A POMOZTE ZASTAVIT AZYL TYLDA ZA TILIHO A OSTATNÍ ‼️‼️
Vyjádření ohledně Tyldy od Voříškov : https://www.facebook.com/share/p/19u5AZ21ZG/
Vyjádření ohledně Tyldy ForDogs z.s. : https://www.facebook.com/share/p/16a5ZvyUBv/
Starší vyjádření ohledně Tyliho z Tyldy nás : https://www.facebook.com/share/p/1CZeSHXz2H/
Vyjádření ohledně Tyldy Dočasky De De : https://www.facebook.com/docaskydede/posts/pfbid0xAcmEpYYQwqVSXN8oDeod7149EnARhk8E6PHgwaaQyTEcchvTaJ64QNoBYnd3yp2l
Další vyjádření ohledně Tyldy: https://www.facebook.com/photo/?fbid=25042718688646435&set=a.129464557065193
‼️ Život dalších zvířat je ve vašich rukou. ‼️