Destiny Pet, z.s.

Destiny Pet, z.s. Korespondenční adresa/kde se nacházíme:
Tereza Peřinová Destiny Pet, z.s.
Českobrodská 109
251 62 Žernovka - Mukařov

Fakturační adresa:
Destiny Pet, z.s.

Imrychova 980/1
143 00 Praha
IČO: 08491607

Číslo transparentního účtu:
2501707871/2010 Řídíme se heslem, že společně dokážeme tvořit lepší svět a proto je zde Destiny Pet. Naší náplní je pomáhat zvířatům. Dle našich možností ideálně všem a bez rozdílů. Snažíme se sbírat nové informace a vylepšovat naši práci a péči a nezamrznout na jednom místě. Dbáme na výběr veterinářů, takže pokud se nám daná

diagnostika nepozdává, hledáme řešení jinde. Snažíme se, aby naše činnost měla smysl. Každému zvířeti vždy hledáme domov tak, aby byl spokojen nejen nový majitel, ale hlavně i zvířátko. Na nové majitele klademe vyšší nároky, protože nový domov musí být lepší než ten dočasný a také poskytujeme doživotní poradenský servis pro naše bývalé azylanty a jejich páníček se na nás tak může kdykoliv obrátit. Zvířata od nás do adopce odcházejí zásadně kastrovaná, čipovaná, odblešená, odčervená a kompletně vakcinovaná, kočky testované na FIV a FeLV a na vrub adopční smlouvě. Samozřejmě, dle zdravotního stavu zvířete se mohou tyto úkony lišit, vždy je však zájemce o všem důkladně informován. Prozatím, z prostorových důvodů, přijímáme nejčastěji kočky či drobné živočichy, ale žádné zvíře, pokud situace dovoluje, není odmítnuto. Každý živý tvor má nárok na opravdovou a kvalitní pomoc a my tu jsme od toho, abychom udělali maximum pro to, aby mu byla dopřána. Klademe důraz na karanténu, testování, veterinární péči, socializaci před odchodem do nového domova, kvalitní stravu a rodinný přístup vůči dočasným azylantům. Snažíme se být jiní. Snažíme se být rodinou se vším všudy, i když jen dočasnou. Máme před sebou mnoho plánů a dlouhou cestu, ale jsme si jisti, že společně s vámi dokážeme tvořit lepší svět. Tým Destiny Pet.

Dnes nám končí aukce pro Sagrym. Už konečně máme výsledky z biopsie! Budeme informovat, ale Sagry ještě potřebuje podpor...
12/06/2026

Dnes nám končí aukce pro Sagrym. Už konečně máme výsledky z biopsie! Budeme informovat, ale Sagry ještě potřebuje podporu tak se mrkněte. Je tam spousta pokladů. 🥰

A protože Tylda dál bere zvířata, opakovaní, matka moudrosti.
12/06/2026

A protože Tylda dál bere zvířata, opakovaní, matka moudrosti.

Vážení sledujicí, podporovatelé a především milovníci zvířat. Obracím se na vás s prosbou, abyste nám pomohli promluvit za ty, kteří mluvit nemohou. Obracím se na vás, abyste nám pomohly zamezit působení Azyl Tylda z.s. , kterého péče stála život několik zvířat a několik jich žije jen proto, že se dostaly do zkušených rukou. 🙏 Žádám vás, abyste se za ně postavili. Za psy a kočky jako je Tyli, protože i on málem doplatil na péči paní Stejskalové životem. Nepíšeme o anonymních zvířatech. Každé z nich má svou tvář a na místě, kde se jim mělo pomoci málem zemřeli. ☠️

Vážení milovníci zvířat, z celého srdce se vám omlouvám, že musím využít stránky Destiny Pet k takovémuto příspěvku, ale k tomu, aby se dělo zlo stačí, aby dobří lidé mlčeli. Mlčelo se už dlouho a nyní je na čase promluvit. ‼️ POTŘEBUJEME VÁS A VAŠE SDÍLENÍ. ‼️

Upřímně jsem doufala, že se celá věc zvládne vyřešit v klidu. Že paní Stejskalová, která svého času opravdu vykonala mnoho dobra se vzpamatuje. Po dnešním jejím komentáři, že má v úmyslu Tyldu udržet a stát se ,,jen" členem (nyní je předsedou) jsem pochopila, že mysl kdysi skvělého člověka a záchranáře pohltila temnota a je to na nás, aby v Tyldě další zvířata netrpěla a neumírala. 🙏

Chápu, že pro mnoho lidí je těžké se postavit proti někomu ke komu kdysi vzhlíželi a kdo vlastně v jádru zlý nebude. Chápu, že je těžké se obrátit zády k někomu, kdo vykonal mnoho dobra. Tady už ale není cesty. Tylda svou péčí některá zvířata zabila, jiná šíleně zanedbala a ačkoliv jsem nebyla na místě, viděla jsem materiály, které tam vznikly. Přátelé, pomozte! Nechte za sebou naději v to, že se něco změní, že se paní vzpamatuje, že jiní členové něco změní. Nedovolte takovému zařízení pokračovat. Nenechte se opít líbivými slovy. 😰

Sedím u počítače a nevím co napsat. Nevím jak popsat bezmoc, když doufáte, že taková péče skončí a dočtete se, že ne. Ano, úřady vše řeší a pokud by měla Tylda dál fungovat tak i kdyby to mělo být jen za Tyliho, který nám skončil v péči, budu podávat trestní oznámení. Všemi možnými prostředky se budu snažit, aby utrpení zvířat pod záštitou pomoci skončilo a nejsem sama. Přečtěte si vyjádření dalších útulků, spolků a lidí, kterým se zvířata z Tyldy dostala do péče na konci příspěvku.

Nejsmutnější je, když místo toho, aby se v takovém případě veřejnost semkla a zamezila působení takových jedinců, tak je někteří začnou obhajovat a vlastně pomáhají tomu, aby taková péče pokračovala. Myslíte si, že víte co se děje za zavřenými dveřmi? Že to co je vám vždy předkládáno na sociálních sítích je realita? Mnozí nemají ani ponětí co vlastně svými financemi podporují a nechají se citově vydírat od hodných a starých lidí s dobrým srdíčkem jejichž cesta dobrých úmyslů je lemovaná těly nevinných zvířecích obětí. 😭

Je mi 33 let. Provozuji dnes již útulek. Za poslední dva roky jsem se dokázala zdravotně poslat na dno a psychika taky není co bývala. 33 let. Zvířatům pomáhám ,,teprve" 15 let. Těmto lidem bývá kolem 70. Nejde to. 😔 Pomoc zvířatům se může zdát hezká, ale není. Je to boj, brodění se v bordelu, aby nebyl, dohady s úřady místo jejich podpory, snaha změnit systém, snaha pomoci. Vyčerpání, deprese, únava. Jen pár bláznů to zvládá dělat tak, že jsou na to v podstatě sami s podporou veřejnosti. Menší blázni pochopili, že je potřeba tým lidí, který se ale hodně špatně shání. Sama to vidím, když odpadnu třeba se zády. Stále tu mám ale nastavené mechanismy, že po dobu nezbytně nutnou je o zvířata postaráno. O zvířata, kde víc jak polovina je na medikaci!

Paní Stejskalová vše svaluje na zdravotní stav. Na to, že skončila v nemocnici a měli se postarat jiní. Všechno je vina jiných. To co jsem ale viděla já není otázka dnů a ani týdnů. Pomalu se skládají další střípky, které dávají obraz, že tam bylo něco špatně v posledních dvou letech a jen se to zhoršovalo. Že se všichni, kterým Iva pomohla jí snažili pomoc, vysvětlit, že to tak dál nejde. Bohužel v zoufalosti se začala už celá situace řešit nejen lidskou domluvou, úřady, ale už i veřejně.

Tyli málem zemřel, stále nemá vyhráno a péče o kocoura z jiného azylu už nás a AniDef - útulek Žim přišla na bezmála 60 000 kč k dnešnímu dni! Právě Anidef mě oslovil jestli bych mohla pomoci a první fakturu za něj uhradil. Cca 30 000 kč, dalších 30 000 Kč cca už je v tom u nás. V Tyldě dle slov paní Stejskalové byl 2 roky. Dospělý kocour s váhou 1,3-1,4 kg s naprosto vyhnilou tlamou, kost a kůže, rýma, zánět dýchacích cest, šílený zánět močáku a krve měl otřesné. Nechala jsem mu odebírat protilátky, jestli nebyl očkovaný. Vyšla 0. Paní Stejskalová tvrdí, že očkovaný byl. Jaký veterinář naočkuje takové zvíře? To jsem se doteď nedozvěděla, protože bych si za ním osobně dojela a kromě vysvětlení chtěla vidět veškeré veterinární záznamy tohoto zvířete. Očkovat zvíře v takovém stavu ho může i zabít. Ale to kdyby měla Tylda pokračovat zahrnu do trestního oznámení. 😡

Přátelé, snažíme se s úřady, ale od té doby jsou informace, že tam opět přibylo zvíře. Není snaha o ukončení Tyldy jen o zmatení, že spolek, který ani není v registru útulků bude dál na sídle paní Stejskalové, ale budou tam jiní lidé a jiný předseda. V reálu se ale nezmění nic. 🤢

Přátelé, pomozte zastavit toto šílenství. Pomozte všem říct, aby tento azyl nepodporovali a HLAVNĚ ABY DO NĚJ UŽ NEVOZILI ŽÁDNÁ ZVÍŘATA. Pomozte, protože nejen já už jsem zcela zoufalá a s každým komentářem paní Stejskalové se to zoufalství jen prohlubuje, protože je vidět, že už to není člověk, jakým kdysi býval a nevidí to. ☹️

Víte, zvířatům je jedno, jestli je někdo zanedbával nebo týral úmyslně nebo svou hloupostí a laxností. Pro ně se na tom pekle nic nemění.

‼️‼️ SDÍLEJTE A POMOZTE ZASTAVIT AZYL TYLDA ZA TILIHO A OSTATNÍ ‼️‼️

Vyjádření ohledně Tyldy od Voříškov : https://www.facebook.com/share/p/19u5AZ21ZG/
Vyjádření ohledně Tyldy ForDogs z.s. : https://www.facebook.com/share/p/16a5ZvyUBv/
Starší vyjádření ohledně Tyliho z Tyldy nás : https://www.facebook.com/share/p/1CZeSHXz2H/
Vyjádření ohledně Tyldy Dočasky De De : https://www.facebook.com/docaskydede/posts/pfbid0xAcmEpYYQwqVSXN8oDeod7149EnARhk8E6PHgwaaQyTEcchvTaJ64QNoBYnd3yp2l
Další vyjádření ohledně Tyldy: https://www.facebook.com/photo/?fbid=25042718688646435&set=a.129464557065193

‼️ Život dalších zvířat je ve vašich rukou. ‼️

Už 159 lidí přispělo svými 25 korunami na záchranu zvířat. 😍Není to ani cena jednoho bochníka chleba nebo dobré kávy. 👀P...
11/06/2026

Už 159 lidí přispělo svými 25 korunami na záchranu zvířat. 😍

Není to ani cena jednoho bochníka chleba nebo dobré kávy. 👀

Přidá se někdo se svými kačkami pro lepčí život němých tváří? 🥹

Lze i na 2501707871 / 2010. Děkujeme. 🥰

Mates dneska není mrtvý, dneska je drzý. 👀 (Foto je bez úprav 😀)Pres 3 000 sdílení (děkujeme všem! 💕) a nabídek na domov...
11/06/2026

Mates dneska není mrtvý, dneska je drzý. 👀 (Foto je bez úprav 😀)

Pres 3 000 sdílení (děkujeme všem! 💕) a nabídek na domov celkem 0. Když jsem ho k nám brala tušila jsem, že to nebude pejsek s frontou zájemců, ale až takhle špatný? 🥺

Cca 6-7 letý, z toho téměř 5 let zavřený v kotci v útulku, velký, no a samozřejmě, když jste 5 let v kotci a nikdo s vámi nepracuje a je to většina vašeho života, má to své mouchy. 😢 Přesto oproti Aronovi, který tam byl jen dva roky je na tom psychicky mnohem lépe.

Naštěstí Mates je veselá kopa. Když nelehá v lese jako mrtvola a nečeká, jestli půjde někdo kolem a dostane infarkt, tak laškovně pózuje na fotky. 😅

A proč to dělá? Protože to jsou fotky na které reagujete a jemu to pomáhá dostat se do povědomí. 🙏🏻

Zaznamenali jste Matese? 👀

Včera jsem četla příspěvek na ovčácích, že se jim po dvou měsících vrátil pes, kterého nemají moc kam dát, protože na majitele vrčel. Ráda bych řekla, že mě se včera pokusil Aron sežrat. Upřímně? Co někteří čekají? Člověk se k těm psům choval bůh ví jak a je potřeba čas, pochopení, důslednost a otevřená mysl a srdce. ❤️‍🩹

Než si osvojíte psa, rozmyslete se, jestli to zvládnete. Není důležité, aby byl spokojený jen majitel, ale i pes. A ve chvíli, kdy se budete psa bát a on to pozná, prohráli jste. Můj Petr je kočičí člověk a velké psy nejsou jeho šálek čaje. Mates to ví a nejistota člověka jen prohlubuje větší nejistotu psa. Musíte být jeho opěrným sloupem. Někým na koho se může spolehnout. Když zvládnete tohle, je vyhráno, protože pak už je to jen nastavování hranic a učení se jednoho o druhem a o společném soužitím. 🫶🏻

Děkuji každému, kdo se rozhodne vzít takového psa a nezlomit nad ním hůl a jsem si jistá, že někdo takový je i na Matese, někde. Jen o něm neví a v tom můžete pomoci vy. 💌

A s čím ještě můžete pomoci? Stát se patronem našich zvířat, protože díky takovým lidem můžeme my pracovat se zvířaty jako je Maty. 🐾

Proč? Protože to není jen o tom vyvenčit s nakrmit. 🥹

Jde do tuhého a zítra končíme.
11/06/2026

Jde do tuhého a zítra končíme.

Zachraňte důstojnost tohoto psa. 😂  Dva roky v kotci a nyní Aron pomáhá dalším zvířatům. Obětuje to nejcennější. Sebe. 😂...
10/06/2026

Zachraňte důstojnost tohoto psa. 😂 Dva roky v kotci a nyní Aron pomáhá dalším zvířatům. Obětuje to nejcennější. Sebe. 😂

Pomozte Aronovi a pošlete 25 kaček na záchranu zvířat v naší červnové akci: https://www.facebook.com/share/p/192EdfJXEE/?mibextid=wwXIfr

Pomozte zachránit Aronovi zbytek důstojnosti a důstojnost dalších zvířat. 😃

Protože nikdo neví, kdo dostane kostým příště… 😀

Btw. Kdo by měl být příští oběť této 25 Kč kampaně? 😀

Seznamte se s Nugetou, kočkou o které jsme doufali, že ani nebudeme muset informovat, protože se vrátí domů. No a jak vi...
10/06/2026

Seznamte se s Nugetou, kočkou o které jsme doufali, že ani nebudeme muset informovat, protože se vrátí domů. No a jak vidíte, jdeme o ní psát... 🥲

Nugetu jsme přijali, když nás oslovila obec Záluží u Roudnice nad Labem se kterou máme také smlouvu. Pro kočičku jsme dojely a skončila na veterině na prohlídce. 🥹

Hezky živená, čistá ouška, plné bříško. Celkem ochočená A ČIPOVANÁ, takže bylo pravděpodobné, že má někde majitele. 🙏 V Záluží ji ale nikdo nehledat, Psí detektiv nic, úřední desky okolních obcí nic. Po pídění se mi podařilo zjistit, že čip je REGISTROVANÝ! 🙀

A to bylo přátelé poprvé za moje fungování pomoci zvířatům, kdy se sem dostala kočka nejen čipovaná, ale i registrovaná, takže dohledatelná. 🫶 NESTAČÍ JEN ČIPOVAT, ČIP MUSÍ BÝT REGISTROVANÝ. Prosím, čipujte a registrujte své kočky!🙏🙏

Mezitím na veterině podstoupila krve a odběr do laborky, jestli je i kastrovaná (spoiler - byla). 👀

Dnes jsem volala na registr, šťastná, že bude shledání majitele a kočičky a tady to teprve začíná! 😳

Dovolala jsem se paní, která majitelka rozhodně nebyla, ale s kočkou byla kdysi na veterině a tak velmi duchapřítomný veterinář zvíře nejen načipoval, ale i zanesl do registru. Paní šla volat majitelům. 😶

Volali majitelé, že kočka byla jejich, ale už není, protože se odstěhovali a poté co si Nugeta nebyla schopná zvyknout na život v bytě ji nechaly u domu novým majitelům nemovitosti po domluvě. Jsou jim volat. 😶‍🌫️

No a pak volali poslední majitelé Nugety, že ano, ale že jí nechtěli, říkali to a jestli by nebyla možnost, aby Nugeta zůstala u nás a my jí našly domov. 🙃

No... 🙄 Samozřejmě, že u nás Nugetu necháme. Nechceme ji vracet někam, kde je něčím u něčeho. Ráda bych dodala, že Nugeta je kastrovaná, odčervená, čipovaná, očkovaná a to jak klasicky, tak i na vzteklinu. FIV a FeLV negativní. Opravdu v hezké kondici (možná trochu zhubnout by neuškodilo 😄). Jak se ale dokázala objevit téměř 30 km od toho kde bydlela? Toť otázka.

Psala jsem tedy závěr původním majitelům s tím, že by bylo vhodné, aby na kočku přispěli, což přislíbili. Také nám byl zaslaný ofocený očkovací průkaz. Nugeta už je v registru přeregistrovaná na nás a bude hledat domov přátelé. ❤️‍🩹

Nechci tu nějaký hate na jakoukoliv část majitelů, protože to Nugetě nepomůže. Co by nám ale pomohlo je zůčastnit se naší 25 Kč akce nebo se přihlásit do klubu patronů, protože tady akce alá Nugeta mě stála tři dny života. Víc najdete v komentáři. ⬇️

No a co říkáte na Nugetu? To je příběh co. 👀

Z deníku útulkové tety: Tak já vám nevím, ale čičiny v Destiny mají asi nějakou tajnou dohodu, o které nevím. Nebo jakou...
10/06/2026

Z deníku útulkové tety: Tak já vám nevím, ale čičiny v Destiny mají asi nějakou tajnou dohodu, o které nevím. Nebo jakousi podivnou hromadnou úchylku… 🤨

Původně jsem sem nastupovala jako pečovatelka o zvířata. Jenže poslední dobou se ze mě stává spíš kočičí prolejzka. 🛝

Že Theo rád leze po rameni, to už beru jako normální součást pracovní náplně, bez toho už to ani nejde - j to prostě “malej ramenovej” panter. 🤷🏼‍♀️ Jenže pak si na mých zádech začal dělat pelech Tarabásek, hlavně když čistím záchody 🫠. Nedávno se k lezení přidala Tartaletka, teď i malá Palačinka. To už je trochu podezřelý… ne?👀 A Herpi to poslední dobou taky zkouší, i když zatím hlavně na ruku a ještě se znepokojivým způsobem kynklá. 🧐

Začínám mít podezření, že někde mezi kočkami koluje tajný vzkaz “Nejlepší výhled v útulku: z ramena tety Verči.“ 📜

A tak zatímco ostatní lidé chodí do práce s notebookem na zádech, já v práci nosím kočky. 👍🏻

Asi je čas přijmout realitu:
❌ pečovatelka o zvířata
❌ útulková teta
✅ kočičí pirát 🏴‍☠️

Jen místo papouška 🦜 mám na rameni kočku. 🐈 Občas dvě, když se domluví Theo s Tartaletkou. 🐈‍⬛🐈 A jestli to tak půjde dál, tak budu mít možná i celou posádku. 😅 Asi si pořídím pásku přes oko a začnu dělat “Arrrr”… nebo možná spíš “Purrrr”? 🤔😸

Máte doma taky nějakého kočičího (nebo psího) horolezce? 🧗 Pochlubte se fotkou chlupáče, který nerespektuje váš osobní prostor 😁
Ať vím, že v tom nejsem sama, koho zvířata považují za emhádéčko a kus nábytku zároveň.🪑

101 lidí se v červnu zapojilo. ❤️‍🩹Budete mezi dalšími a pošlete svých 25 Kč ns lepší život zvířatům? 💌Děkujeme! 🐾
10/06/2026

101 lidí se v červnu zapojilo. ❤️‍🩹

Budete mezi dalšími a pošlete svých 25 Kč ns lepší život zvířatům? 💌

Děkujeme! 🐾

Prázdniny se blíží a to znamená jediné, zastaví se aukce a velmi se sníží pomoc, jako každý rok. 🥺

Nežijeme totiž ve světě, kde se pomoci dostává automaticky těm potřebným, ideálně, kde žádní potřební nejsou. Nežijeme ve světě, kdy by úřady a stát fungovali jak mají a nenesli by těžší břímě dobrovolníci a kde by bylo jen dobro. 😓 Ano, žijeme v realitě a ta tak hezká není. Ale může být, protože to jaký je svět je na každém z nás. 🫂

Dlouhá léta budujeme komunitu lidí, kterým není lhostejné utrpení zvířat. Nejen koček, ale i psů a dalších němých tváří. 🐾

‼️ NYNÍ OPĚT POTŘEBUJEME OPRAVDU POMOCI, ABYCHOM MOHLI NADÁLE FUNGOVAT ‼️ Kdyby každý jeden z vás poslal pouhých 25 Kč... 🙏🏻

👉🏻 Pomozte prosím přes sbírkový účet 2501707871 / 2010 nebo QR kód v obrázku. 👈🏻

Vašich 25 kč může letos zachránit nezpočet kočičích životů. Budete tou změnou k lepšímu s námi? ❤️‍🩹 Děujeme i za sdílení, které pomáhá šířit poselství naděje dál. 💌

Jakou cenu má zvířecí život?

A co vašich 25 kč? 🫶

Pes Maty musí na operaci zubů. Bojujeme o Chodovničku, která je vy kyslíkovém boxu, bojujeme se Sagrym, Inayou a mnoha dalšími. Jim am noha dalším svými 25 korunami můžete ukázat lepší svět.

POZDRAVY Z DOMOVA OD TIMKA!  😻Když k nám Timko přišel, moc nadějí mu asi nikdo nedával. 🥲Cukrovka. Inzulín. Čůrání mimo ...
09/06/2026

POZDRAVY Z DOMOVA OD TIMKA! 😻

Když k nám Timko přišel, moc nadějí mu asi nikdo nedával. 🥲

Cukrovka. Inzulín. Čůrání mimo záchod. Obrovský stres. Domov, ve kterém nebyl šťastný a rodina, která už situaci nezvládala. Přispívali na něj, zajímali se a i Timko? Ten tu byl šťastnější, protože i když tu máme šrumec, nebyly tu živé děti a vlastně měl více soukromí a schovek. 💔

Podařilo se nám dostat cukrovku pod kontrolu natolik, že už nepotřeboval inzulín. Ukázalo se, že za spoustou jeho problémů stál hlavně stres. Timko byl kocourek, který potřeboval klid, jistotu a svůj prostor.

Upřímně? Ani jsme nedoufali, že by někdy našel domov. Přesto byl v nabídce. Protože dokud zvíře dýchá, existuje naděje. ❤️

A pak přišli ONI. 😍

Úžasný pár, klidná domácnost bez dalších zvířat, zabezpečená okna a hlavně trpělivost a pochopení. Přesně to, co Timko celý život potřeboval. Vytoužený jedináček.

A víte, co je na tom nejkrásnější?

Od chvíle, kdy odešel domů, nebyla jediná loužička mimo záchůdek. 🥹

Děkujeme lidem, kteří dávají šanci i zvířatům, která nejsou dokonalá. Právě oni mění jejich osudy. 🫶

Timko u nás strávil dlouhou dobu. Dali jsme mu bezpečí a péči, ale skutečný šťastný konec mu dali až jeho adoptivní rodiče. ❤️

Přidejte se k patronům našich zvířecích svěřenců. Pomáhejte jim spolu snámi. 🥹

Klub patronů najdete zde: https://www.destinypet.cz/klub-patronu/

A teď nám napište, pamatujete si ještě na Timka? Sledujete některý z našich příběhů od začátku až do šťastného konce? 🐾

Adresa

Zernovka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Destiny Pet, z.s. zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Destiny Pet, z.s.:

Sdílet