10/05/2026
Výprava Soviček a Sedmikrásek na Divoky
V pátek 24.dubna jsme oslavili svátek sv. Jiřího a v sobotu ráno jsme s batohy vyrazily do lesa. Zatímco vlčata, skauti a skautky šli uctít památku padlých skautů na Ivančenu, světlušky a mladší skautky vyrazily pod vedením Ádi na Divoky, kde se zúčastnily slavnostního otevírání studánek. Ale předtím nás čekalo ještě malé putování.
Výprava začala brzy ráno na vlakovém nádraží, odkud jsme jely do Šelešovic a odtud již po svých z kopce do kopce pěknou krajinou směr Divoky. Samozřejmě, že jsme celou cestu reptaly nad kopci a tíhou batohů, ale vidina slíbené fidorky, tomu, kdo bude první v táboře, nám vlila sílu do noh, že jsme i běžely.
Na louce už nás čekala Efča, stany a jídlo, ale taky Sam a Sluníčko. Teda to se teprve muselo uvařit, ale Ady se toho chopila a pokřtila Poštolku hrachovou polévkou, my si zatím odpočinuly a začaly pobíhat po louce. Po jídle a nádobí jsme si cvičně postavily a sbalily stany a pak ještě jednou na krásu a na použitelnost a přesunuly se za potok, kde ve 14h začal program k otevírání studánky. Po programu, který měly připravený děti z mateřské školy jsme zavítaly i na hřiště, kde nás nalákaly stánky s limonádou a palačinkami. Vyzkoušely jsme si skoro povinně střelbu z luku a jak se nachýlil čas, vrátily jsme se na louku, kde už Ady, Štěpka a Niki připravily hru Strážkyně rovnováhy světa k tématu ochrany Země, neboť v tomto týdnu byl i Den Země.
Svět jsme zachránily a mohly jsme s vozíčkem a spoustou flašek a kanystříků vyrazit ke studánce na vodu. Cestu jsme zahájily kotrmelci na závoře a pak závodem s vozíkem. Tam ho chtěla vézt každá, zpět už to ale zůstalo na rádkyních. Vodu jsme měly a mohla začít příprava večeře, kterou připravovaly tři z nás, ostatní hrály drobné hry na louce. Po naplnění bříšek jsme se přesunuly do dřevárky, kde nám Efča říkala další informace k závodům, co nás tam může čekat a ukázaly jsme si naživo pár jedovatých kytek, kterých tu bylo všude plno. Jelikož se už chladilo, všechny jsme se vmáčkly do Poštolky a hrály různé společenské hry a čekaly na tmu. Teda rádkyně čekaly, my už se chystaly do spacáků, když nás Ady zarazila a začala vysvětlovat hru Na Majáky. Zima byla, tma taky, ale my jsme se nic nebály a pustily se do hry, na louce bylo několik světýlek, ke kterým jsme se měly nepozorovaně dostat a sfouknout je, ale nesměly nás zaměřit majáky, které by nás vyřadily ze hry. Po hře už následovalo uložení ke spánku. Sedmikrásky se uložily do stanů, aby si vyzkoušely spaní ve stanech i v jiném ročním období než v létě a aby se nebály, z druhého stanu je chránily rádkyně. Sovičky si poprvé vyzkoušely spaní v maringotce. Obě skupiny byly velmi spokojené.
A přišlo ráno, docelo bylo větrno a chladno, ale i přesto jsme vyběhly na rozcvičku, pak na zuby a mezitím služba nachystala snídani. Po snídani jsme se sbalily, batohy uložily do jídelny, uklidily Poštolku a vyrazily znovu na vodu Cestou jsme uvily věneček a natrhaly kytičku pro Efču, abychom jí mohly popřát k narozeninám. Ta nám za přání dala medovník a my ho s chutí zbaštily k svačině.
Jelikož se blížilo poledne, bylo třeba udělat oheň, najít si a vyrobit prut na opékaní špekáčků a poté si ten špekáček a jiné mňamky na něm opéct. Po jídle a sbalení suchých stanů jsme se musely do tábora s loukou rozloučit a vyrazit na autobus. Cestou jsme si udělaly malou pauzu a podívaly, kde bylo v Divokách koupaliště a pokračovaly na zastávku. Autobus jel včas a dovezl nás do Střílek. Zde jsme si zahrály pár her pod vedením Ely a Beru. Dostat se do dalšího autobusu bylo trochu náročnější, ale vmáčkly jsme se a šťastně dojely až do Hradiště, kde už nás vyhlíželi rodiče.(Ef)