Na druhýho

Na druhýho Máš novou goráčovku a ta stará jde na půdu? Prolezl jsi lezečky a už je nebudeš podrážet?

Ahoj 👋, tak teď to bude delší 📝, retrospektivní ⏳ a děkovný ❤️. Máme za sebou už pátý fesťák , kdy stálo naše šapitó "Na...
08/09/2025

Ahoj 👋, tak teď to bude delší 📝, retrospektivní ⏳ a děkovný ❤️. Máme za sebou už pátý fesťák , kdy stálo naše šapitó "Na druhýho" 🎪. Zároveň posíláme další várku fotek z letoška ;)

Pětka je takový malý jubileum 🎂 a my bychom chtěli všem strašně poděkovat 🙏. Bez spousty lidí by tahle dobrá akce prostě nemohla existovat.

První dík patří fesťáku (Mezinárodní horolezecký filmový festival - oficiální stránka) jako takovýmu 🎉. To, že nás Petrové hned neposlali do háje 🌲, ale automaticky nám dali prostor, bylo pro nás naprosto klíčový 🔑. To, že nás tam každý další rok tolerují, je něco, za co nepřestaneme být vděčný ❤️.

Naprosto klíčový je ale taky naše přátelství a podpora Namche Outdoor 🏔️. Kromě toho, že nám bez obav vždycky půjčují zmíněný stan ⛺, tak jsou i každoroční jistotou nových věcí 🎒. Poctivě třídí ♻️ a zásobují nás. V neposlední řadě jsou taky trpělivé sběrné místo 📦, kam od začátku můžete nosit vaše nepoužívané vybavení.

To mě přivádí k další partě, která je s námi od začátku. Kluci z Nalehko 🥾. Díky nim můžeme mít sběrný místo nejen u nás v Krkonoších 🏞️, ale taky v Praze 🏙️ a Liberci, což je prostě super ✨ a my jsme za to děsně rádi.

Joži a Vocet z Uphill sportu 🧗 jsou na našem seznamu sběrných míst teprve chvilku, ale s velkou vervou 💪 nám pomáhají šířit naší myšlenku dál po sítích 📲, za což jim patří taky pořádný dík 🙌.

Taky máme radost, že jsme se domluvili se Zdeňkem z Bufa 👟, který nejen že čas od času poskytne pár výprodejových věcí 🛍️, které můžem přidat navrch naší podpory různým partám, ale zároveň pro naše zákazníky nabídnul slevu 💸 na podražení lezeček a bot od nás.

Od začátku je tu taky naše kamarádství s eMontana 📸. Fakt, že takových promo, jaké dělají nám, je u nich jako šafránu 🌾, je pro nás vzácný a vážíme si toho. Je krásný a symbolický, že slavíme naše jubilea 🎂 společně. Když eMontana slavila "pětku" , my poklepávali na základní kámen 🪨.

Díky! 💚

Teď ještě pár konkrétních jmen 📝. První na řadě je to Matyáš Škvor 🧵. Je to vlastně trochu zvláštní. Něco jako děkovat sami sobě 😅, protože Matyáš je už součástí party. Každopádně jsme děsně rádi, že kývnul na naši neodolatelnou nabídku 🎁 a přijal místo v partě jako opravující umpalumpa 🛠️.

V neposlední řadě patří dík vám všem 🙏. Všem, kteří přemůžou bariéru "nechce se mi/zapomenu" (nesoudíme, máme to stejně 😅) a donesou něco, na co se doma dlouho práší . Bez vás by to prostě nefungovalo. Prvních pár let a i teď by naše stojany nebyly tak plné, nebýt našich pravidelných přispěvovatelů. V první řadě naší rodiny 👨‍👩‍👧‍👦 a hromady kamarádů jako Kučerovic, Kalkusovi, zmíněné Namche, nebo parta okolo HO Krkonoše atd.. Je vás ale čím dál tím víc a víc z čehož jsme úplně dojatý. Letos v podstatě skoro každou hodinu přišel minimálně jeden pytel věcí.

Stejně důležití jste ale vy všichni, co dáváte věcem další šanci 🔄 a nevadí vám občas nějaký ten šrám . Za ty roky už taky začínáme poznávat známé tváře 😊 a věrné zákazníky.

Díky, díky, ještě jednou a fakt upřímně děkujeme ❤️!

---------------

Občas je to fakt docela blázinec: skloubit v srpnu práci 💼, normální život 🏡, teď už dvě děti na jaderný pohon 👶👶 a ještě milión drobných příprav, který třeba ani nejsou vidět. Každopádně to stojí za to a dává nám to smysl .

Občas se někdo ptá, a i my se ptáme: co dál ❓ Řekl bych, že naše motto je mimo jiné: "nic úplně netlačit". Nechceme tlačit na nějakou charitu 🚫, ale chceme, aby lidi byli spokojení s tím, co kupují 🙂. Nechceme lidi násilně přemlouvat, aby nám posílali nepotřebný věci 🎒, ale abychom prostě postupně vytvářeli prostor, až na to přijde čas ⏳. Stejně tak jsme se nechtěli po hlavě vrhnout do velkých plánů 🚀. Rádi bychom trochu pohli s tím upcyclingem. Máme v hlavě ale spoustu nápadů 💭, tak uvidíme.

Tak ještě jednou dík ❤️

-----------¨
Pokud máte něco na srdci 💬, budem rádi za jakoukoli zpětnou vazbu. Samozřejmě pozitivní ✅ i negativní ❌ 😉.

Ještě vyklusáváme fesťák a teď dobíháme povinnosti 📋. Jsme ale nabitý ⚡ a nadšený, z toho, kolik jste toho donesli 🎒, z ...
02/09/2025

Ještě vyklusáváme fesťák a teď dobíháme povinnosti 📋. Jsme ale nabitý ⚡ a nadšený, z toho, kolik jste toho donesli 🎒, z radosti nad vašima úlovkama 🪨👕 a hlavně nad celou atmosférou , která u nás celou tu dobu panovala.

Snad to nebude znát přehnaně 🙃, když řeknu, že z vybraný částky jsme v šoku! Fakt. Chvilku trvalo ⏳, než jsem přepočítal správně všechny koruny 💰, zlotý 🇵🇱, eura 💶 i fazole 🫘.
Konečný výsledek?

Vážně neskutečných 🎉🔥63 400 Kč 🔥🎉

Víc než dvojnásobek našeho předchozího rekordu 🏆. Nejde jen o to, kolik jsme vybrali, a co už teď někde dělá plnohodnotnou parádu🔄.

Fakt dík 🙏, že do toho s náma jdete ❤️

PS: chtěl jsem napsat delší příspěvek ✍️, ale nakonec si resumé k našim pěti letům a další info 🎂 nechám na příště 😉

Tak už jsme kompletní. Matyáš zasedl k šicímu stolu, takže můžete nosit vaše pocuchané vybavení.🪡Po první vlně už spoust...
29/08/2025

Tak už jsme kompletní. Matyáš zasedl k šicímu stolu, takže můžete nosit vaše pocuchané vybavení.🪡

Po první vlně už spousta věcí pryč ☀️, ale pořád nosíte další, takže kromě skvostů, které tu ještě stále jsou a čekají na nové nadšené majitele, je tady i velká šance, že se náš sortiment pořád bude obnovovat.♻️

Tak my už jsme na místě 📍  Chvilku před tím velkým shonem 😅 Ať se taky ještě stihneme podívat do skal 🪨 a taky proto, ab...
27/08/2025

Tak my už jsme na místě 📍
Chvilku před tím velkým shonem 😅 Ať se taky ještě stihneme podívat do skal 🪨 a taky proto, abychom zítra už celkem plnohodnotně otevřeli 🚀 Přidáváme i orientační otvíračku, ať se máte čeho chytit.

Víme, že část z vás od pátku do parku nemůže 🙈, a tak bychom chtěli od odpoledne normálně fungovat 🤝

Zároveň posíláme i pár pěkných kousků 🧥👟, které jsme jen namátkou vytáhli.
Těšíme se, co ještě dalšího přinesete 🎁 a jaký příběhy k nim budete mít 📖

Ahoj 👋
Matěj a Markét

Určitě nemůžete dospat, jaké překvapení jsme si pro vás přichystali 🫣Tak abychom vás nenapínali až na fesťák ⛺, tady ho ...
26/08/2025

Určitě nemůžete dospat, jaké překvapení jsme si pro vás přichystali 🫣

Tak abychom vás nenapínali až na fesťák ⛺, tady ho máte 🎁
Říkali jsme si, že k tomu pátému výročí 🎉 bychom zkusili něco vyrobit.
Posunout ten re-use ještě i na nějaký ten upcycling 🔄

Vytvořili jsme proto ze staré goráčovky pár pytlíků na tuhé mýdlo 🧼👜
Není to úplně mainstreamová věc 😅, ale věříme, že i tak pár z vás udělá radost ❤️

Kdo nevyužije náš pytlík na mýdlo, určitě ale ocení nové stojany 📦 a trochu vylepšený "interiér" 😉

Ps: rozstříhat jsem původně chtěl jinou bundu, ale co už 🤦

A koho jste pomohli v loňském roce? 🤔💚Polovinu z toho, co jsme v loňském roce utržili, jsme poslali partě Opři se 🙌, kte...
24/08/2025

A koho jste pomohli v loňském roce? 🤔💚

Polovinu z toho, co jsme v loňském roce utržili, jsme poslali partě Opři se 🙌, kteří se věnují organizaci outdoorových akcí pro děti z dětských domovů 🏕️🧗‍♀️.
Zároveň jsme jim spolu s Bufem poslali několik sedáků a lezeček 👟, abychom nakopli jejich lezecký aktivity 🚀.

Pár botek 👟 a nějaký kačky 💸 jsme poslali taky do Vrchlabí 🏔️, abychom podpořili jejich dětský lezecký oddíl.
V kase ale z loňska ještě zbylo dost 💰, abychom udělali radost i v lezeckým oddílu Yetti 🐾 v Trutnově.
Kromě dětského oddílu se nám líbí, že oprašují parádní mini lokality v okolí 🪨, za což jim patří velký dík 🙏❤️.

Koho společně podpoříme letos? 🤝 To bude záležet i na vás! 💪✨
Jednoho adepta ale zase máme Přes limity

Díky, že s náma pomáháte rozdávat radost. ✌️❤️

Už za pár dní začíná Fesťák– a s ním už popáté postavíme v parku náš béžový stan horobazaru Na druhýho! 🏕️Za těch 5 let ...
22/08/2025

Už za pár dní začíná Fesťák– a s ním už popáté postavíme v parku náš béžový stan horobazaru Na druhýho! 🏕️

Za těch 5 let nám rukama prošly stovky a stovky věcí – od naprostých kravin a rarit 🤩 až po kousky s velkým příběhem.
Třeba helma z Fitz Roye ⛰️ od Ján Smoleň, nebo Radoslav Groh bágl 🎒 z osmitisícovky. Zároveň se u nás občas objeví i úplně nové věci ✨.

Máš taky doma vybavení, co už nepoužíváš? 😇
Nechceš ho hodit anonymně do textilu? 🚮
Vem ho s sebou na Fesťák nebo dones do našich sběrných míst 📦.(Uphill sport, Namche Outdoor, Nalehko )

👉 Dáme mu za tebe druhou šanci.
Ty ušetříš místo ve skříni 🗄️, někdo další si udělá radost super dealem 💸 a výtěžek pošleme zpět do skal 🧗 – na úklid 🧹 nebo dětem do oddílů 👧👦.

🧵 Stejně jako loni se můžete těšit na menší až středně velké opravy od Matyáše 👕🧥🎒. Možná budeš mít štěstí a stará bunda...
18/08/2025

🧵 Stejně jako loni se můžete těšit na menší až středně velké opravy od Matyáše 👕🧥🎒. Možná budeš mít štěstí a stará bunda už přestane téct oloupanýma švama, z děravýho batohu konečně nevypadnou lahváče 🍻 a v roztržených kalhotech už nepůjdou vidět modřiny z komínů 🌲🏞️.

👟💪 A máme i další dobrou zprávu – opět chystáme hromadné podražení lezeček (nebo pohorek) u Bufa se slevou 15 % 🔥. Pokud máš doma prošoupané lezečky, klidně je přines. Stejně tak to platí pro šťastlivce, co si u nás pořídí prolazený pár za pár korun 😉. Po fesťáku pošleme hromadnou zásilku a lezečky ti pak dorazí zpátky domů – s novou podrážkou, připravený na další dobrodružství 🧗.

Ahoj, eMontana nám věnovala jejich 200 slov. Pokud ti náhodou unikly, koukni na ně 🙋👆😉
13/08/2025

Ahoj, eMontana nám věnovala jejich 200 slov. Pokud ti náhodou unikly, koukni na ně 🙋👆😉

Starší horské kalhoty, bunda, pohorky… Je ti líto je vyřadit, ale zabírají místo ve skříni a ty si říkáš: ‚Třeba se to ještě někdy bude hodit.‘ Jenže roky ubíhají a matroš pomalu ztrácí svoje vlastnosti. Doma jsme na to vymysleli „pravidlo jednoho roku“ – pokud...

🧵 Něco se chystá.. 💡 Co z toho vznikne? 🌟Nechte se překvapit.
07/08/2025

🧵 Něco se chystá..

💡 Co z toho vznikne?

🌟Nechte se překvapit.

A máme tu možná největší kousek, co kdy prošel naším Horobazarem!Tahle poctivá samodomo bouldermatka už něco zažila – al...
02/08/2025

A máme tu možná největší kousek, co kdy prošel naším Horobazarem!

Tahle poctivá samodomo bouldermatka už něco zažila – ale pořád drží tvar a určitě ještě někoho zachytí 🧗‍♂️... a nebo poslouží jako dočasná postel 🛏️

Má své mouchy, ale i kus příběhu. A o tom to je.
Druhý život věcem♻️

Těšíme se, co dalšího nám ještě přistanou za poklady!

I

📦
📍 Horobazar 28.–31. 8. 2025, Teplice n. M.

🟦 Už si taky děláte hromádky věcí, který nepotřebujete?My tak průběžně celý rok – a máme je na různých místech.📦 Tahle j...
26/07/2025

🟦 Už si taky děláte hromádky věcí, který nepotřebujete?
My tak průběžně celý rok – a máme je na různých místech.
📦 Tahle je jedna z nich.
📸 Budem rádi, když nám nějaký taky pošlete!

🔁 Připomínáme možnosti, jak k nám vaše přebytečný věci dopravit:

📍 1. Sběrná místa:
🏔️ Namche Vrchlabí – po–pá 9–17 h, so 9–12 h
🎒 Nalehko Liberec – po–pá 12–18 h
🛠️ Nalehko Praha – Truhlářská 1118, po–pá 12–19 h
🌲 Nově také u kamarádů v malebném obchůdku Uphill v Trutnově – po–pá 12–18:30 h

🎪 2. Osobně na fesťáku

📬 3. Poštou / zásilkovnou / PPL / DPD / Alzou, nebo klidně teleportem. Jen nám to prosím dejte dopředu vědět a domluvíme se 😉

🔖
👉 Budeme moc rádi za sdílení dál.

Adresa

Teplice Nad Metují

Telefon

+420776153843

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Na druhýho zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Na druhýho:

Sdílet