Při založení SK se však nepodařilo dát dohromady potřebný počet dospělých. V září roku 1995 vzniklo první softballové družstvo v Sedlčanech - družstvo starších žáků (kadetů). Od počátku roku 1997 se na činnosti klubu začíná aktivně podílet další známá osobnost českého softballu - Tomáš „Robur“ Doubek. V roce 1998 přestává být členství v klubu mužskou záležitostí a na podzim zmíněného roku je vytvo
řeno družstvo dívek - kadetek. Vydrželo ovšem pouze jednu sezónu (1999) a od roku následujícího (2000) hraje tým kadetů jako smíšené družstvo. Během prvních pěti let života SK proběhlo několik pokusů vytvořit družstvo mužů (v soutěži mužů se odehrály tři sezóny - 1997, 1999 a 2000). Právě v polovině roku 2000 opouští Robur na vlastní žádost místo kouče mužského týmu a v lednu 2001 odchází z klubu úplně. V sezóně 2001 nasadil Pegas do soutěže místo mužského týmu dorostence a tento kolektiv byl v roce 2002 základem pro znovuvytvořené družstvo mužů. To reprezentuje Sedlčany se střídavými úspěchy na různých stupních oblastní soutěže Pražského softballového svazu dosud. Podzim roku 2001 byl pro SK Pegas historicky důležitý založením dalšího družstva - družstva žen. V roce 2003 tento tým odehrál svůj první rok v pravidelné soutěži. V prosinci 2006 se podařilo dát dohromady patřičné množství dívek a po dlouhých sedmi letech byl založeno družstvo žaček. V současné době reprezentují Sedlčany družstva: muži, ženy, kadeti, kadetky a žáci.