Jak již samo vyplývá z názvu, náš spolek má velmi pozitivním vztah ke svému městu. Na počátku byla snaha spojit lidi, i přes rozdílnost jejich názorů, a tak učinit něco pozitivního pro svoje město a občany v něm žijící. Na první schůzky bylo zváno mnoho mladých lidí a diskutovalo se o možnostech vyžití pro mladé i seniory, hledala se forma, jakou zvolit, abychom dokázali prosazovat zájmy občanů. J
e nutno podotknout, že na počátku se sešlo mnohem více lidí než pozdějších zakladatelů spolku. Mnozí po prvních setkáních svou účast vzdali. Mnozí z nich považovali od počátku náš spolek za „rebelii“, a nechtěli se zaplést. Když se po několika schůzkách zájmy zúčastněných konkretizovaly, rozhodli se budoucí členové k oficiálnímu založení spolku. Tato fáze vzniku Sečské lilie však už byla doprovázena prvními akcemi, které jsme organizovali pro veřejnost a kladnými ohlasy ze strany místních občanů. Abychom tyto akce mohli uskutečnit, potřebovali jsme alespoň minimum finančních prostředků. Na ty se členové skládali ze svých vlastních peněz. Sháněli jsme též sponzory, kteří nám často přispěli nebo nás podpořili materiálně, např. drobnými cenami na den dětí apod..
Činnost spolku je nezisková, prostředky získané z členských příspěvků, vedlejší hospodářské činnosti a drobné příjmy z pořádaných akcí se investují zpět do další činnosti spolku, zejména na ceny do soutěží při dětských akcích. Všichni členové pracují bez nároku na odměnu. Rádi mezi nás přivítáme další nové členy. Výbor spolku a jeho členové:
Pavel Machač předseda
Karel Cipryán místopředseda
Jaroslav Hladík člen výboru
Marcel Vojtěch člen výboru
Milan Cipryán člen výboru
Klára Hladíková pokladní
Luboš Dobrovolný
Pavel Filip
Šárka Filipová
Petr Hančar
Michaela Hančarová
Pavel Chaloupka
Eva Luňáčková
Markéta Luňáčková
Martina Málková
Veronika Mejtská
Vladimír Mejstký
Josef Pecina
Beáta Štěpánková
Vladimír Turek
Darina Fofoňková