Zvířata nejíme

Zvířata nejíme Jsme sdružení lidí, aktivně bojujících za osvobození zvířat. Jsme proti veškerému jejich týrání, využívání a zabíjení.

Zvířata nejíme je organizace aktivně bojující za osvobození zvířat z nadvlády člověka. Všemi našimi činnostmi se snažíme zvýšit povědomí o každodenním utrpení nevinných bytostí degradovaných na zboží.

Zítra se v Praze v Centrálním parku na Pankráci konají Veganské hody🙏 Letos bude součástí bohatý přednáškový program a s...
05/06/2026

Zítra se v Praze v Centrálním parku na Pankráci konají Veganské hody🙏 Letos bude součástí bohatý přednáškový program a spousta veganského jídla. Akce se koná se za každého počasí.

Jsme poctěni, že jsme byli pozváni na debatu o veganské aktivismu, společně s Anonymous for the Voiceless a Animal Save Česko🌱 Děkujeme Očima zvířat za pozvání!

Zítra na viděnou!✌️

Událost ➡️ Veganské hody Praha 2026
Web ➡️ www.veganskehody.cz

🗣️ „Zvířata existují proto, aby sloužila člověku. Je to jejich účel.“💡 Tohle zní jako věta z hluboké historie, kdy jsme ...
04/06/2026

🗣️ „Zvířata existují proto, aby sloužila člověku. Je to jejich účel.“

💡 Tohle zní jako věta z hluboké historie, kdy jsme si mysleli, že planeta je placatá a Slunce obíhá Zemi. Pokud by zvířata skutečně existovala jen proto, aby nám sloužila jako věci, proč by vůbec potřebovala nervový systém schopný prožívat drásavou bolest? Kdyby jejich jediným účelem bylo být naším nástrojem, stačilo by jen tělo bez emocí a bez touhy žít. Jenže realita je jiná. Zvířata mají silné mateřské instinkty, tvoří si mezi sebou hluboké sociální vazby a disponují nezměrnou chutí k životu, která je nutí zoufale bojovat o přežití na podlaze jatek. Cítí strach, paniku a úzkost úplně stejně jako my.💔

‼️Lidstvo si na základě svého pocitu nadřazenosti, neoprávněně přisvojilo právo rozhodovat o hodnotě životů ostatních bytostí. Povýšili jsme se nad ně. To ale není důkaz naší vysoké inteligence nebo schopností - jde o ukázku nevýslovné arogance a hrubého zneužití moci.

🪞 Zkusme si nastavit zrcadlo: Jakým právem si dovolujeme určovat smysl života někoho jiného? Pokud by se na Zemi objevila inteligence silnější než my a rozhodla by, že naším účelem je pouze sloužit, přijali bychom to jako přirozený fakt? Nebo bychom bojovali za svou svobodu a právo na život?

➡️ Pokud skutečně věříme, že jsme inteligentními bytostmi, dokažme to jinak než tím, že budeme týrat ty, kteří se nemohou bránit. Dokažme to soucitem. Naše síla totiž není ve schopnosti někomu ublížit, ale v rozhodnutí to neudělat.

💚 Kolik dalších generací bude ještě potřeba, než se s hrůzou ohlédneme zpět a uvidíme tohle systémové vykořisťování jako neomluvitelné zlo? Každá bytost má svou vlastní hodnotu, která je nezávislá na tom, jak moc je nám užitečná. Svět nezmění nikdo za nás, musíme to udělat my – buďme společně součástí pozitivních změn. 🌱

➡️ Změna začíná tam, kde končí výmluvy ⬅️

Děkujeme, že se nám svěřujete a sdílíte tyto zkušenosti. Jsme rádi, že stále více lidí přestává konzumovat mateřské mlék...
03/06/2026

Děkujeme, že se nám svěřujete a sdílíte tyto zkušenosti. Jsme rádi, že stále více lidí přestává konzumovat mateřské mléko určené pro telata a výrobky z něj.🌱

Často slýcháme o „humánních“ chovech, které se prezentují jako místa s respektem ke zvířatům. I v těchto provozech jsou ale zvířata využívána, oddělována od svých mláďat, opakovaně oplodňována, držena v nepřirozených podmínkách a nakonec zabita na jatkách. 💔

Možná bychom si měli přiznat, že tento systém nestojí na soucitu, ale na poptávce a zisku. A právě proto není klíčová otázka „jak to dělat lépe“, ale proč to dělat vůbec.

➡️ www.koneclziomleku.cz

⚠️ Peklo v „divokém ráji“. Faerské ostrovy lákají turisty na severskou exotiku. Voda omývající břehy tohoto „ráje“ se vš...
02/06/2026

⚠️ Peklo v „divokém ráji“. Faerské ostrovy lákají turisty na severskou exotiku. Voda omývající břehy tohoto „ráje“ se však pravidelně zbarvuje do ruda krví stovek nevinných inteligentních bytostí, které se v rámci své přirozené migrace oceánem jen snažily proplout kolem. 🐬

‼️ Na Faerských ostrovech bylo minulý týden během jediného dne zmasakrováno přes 700 delfínů a kulohlavců. Jde o tzv. Grindadrap.

➡️ Několikrát ročně lovci na člunech a lodích obklíčí rodinnou skupinu kytovců na volném moři a násilím ji tlačí k pobřeží. Zvířata jsou v panice nahnána na mělčinu a vytahována na břeh pomocí tupých kovových háků zaražených do jejich dýchacích otvorů. Kvůli nedostatku „míšních kopí“ navíc minulý týden lovci dobíjeli své oběti obyčejnými noži, což vedlo k extrémně dlouhému a mučivému umírání zvířat, z nichž mnohá byla v agonii rozdrcena o skály či rozsekána lodními šrouby. 💔

➡️ Protože kytovci žijí v těsných rodinných vazbách a v panice se drží jeden druhého, lovci takto zlikvidují celou skupinu bez rozdílu. Mezi oběťmi jsou běžně i březí matky a novorozená mláďata. Oficiální statistiky zabitých zvířat nezahrnují desítky novorozeňat a mláďat vyříznutých z těl matek a vyhozených jako odpad. Úřady pak zkreslené údaje využívají k tvrzení, že lov je ekologicky udržitelný.

➡️ Jen 48 hodin po tomto masakru odhlasoval místní parlament jednomyslně (28:0) zákon, který vyjímá tato jatka z působnosti zákona o ochraně zvířat. Tímto krokem stát fakticky legalizoval mučení, aby ochránil lovce před trestním stíháním za jakoukoli zdokumentovanou krutost.

➡️ Mezi zatčenými dobrovolníky organizace Sea Shepherd, kteří se pokusili toto barbarství zdokumentovat, je i český občan. Byl i se svým kolegou obviněn z „narušování lovu“ při pokusu zdokumentovat třetí, před veřejností záměrně utajovaný lov.

Touha člověka po nadvládě nezná hranic - od betonových hal až po volný oceán. Jde o jeden a ten samý systém, který staví “tradici” a zisk nad právo na život. Utvrzuje nás to v tom, že informovaná veřejnost je pro tento systém stále největší hrozbou. Společně tenhle kolotoč násilí musíme zastavit. ❌️

📷

Ne všechny děti jsou milovány a v tento den oslavovány jako ty lidské. V živočišném průmyslu na svět přichá...
01/06/2026

Ne všechny děti jsou milovány a v tento den oslavovány jako ty lidské.

V živočišném průmyslu na svět přichází mláďata, kterým zemědělci nedopřejí lásku jejich vlastních rodičů. Většina z nich nestačí ani spatřit světlo světa a ve svém mladém věku přicházejí o život na jatkách. Lidé, kteří jedí zvířata a jejich produkty, jsou tak přímo zodpovědní za smrt novorozených a mladých zvířat, která by v přirozených podmínkách žila mnohonásobněji déle.

🥽 Digitální klam jako náplast na zotročeníCelý mlékárenský průmysl stojí na lži, která spotřebitelům ukazuje idylku živo...
30/05/2026

🥽 Digitální klam jako náplast na zotročení

Celý mlékárenský průmysl stojí na lži, která spotřebitelům ukazuje idylku života krav na prosluněných loukách. Lidstvo zašlo ale ještě dál. Začali jsme o realitě lhát i samotným obětem…

V mlékárenském průmyslu se zrodil nový vrchol technologické absurdity. Farmáři v Rusku, Turecku i USA v uplynulých letech začali testovat nasazování headsetů pro virtuální realitu kravám na hlavu. Zatímco zvířata zůstávají uvězněna v betonových halách, do očí je jim promítána iluze slunné letní louky a zelených pastvin.

Proč❓️
Cílem je vytěžit z jejich vyčerpaných těl maximum a donutit je k vyššímu výkonu. Data totiž ukazují, že kráva díky této digitální halucinaci začne produkovat až o několik litrů mateřského mléka denně navíc. Jde tedy o čistě ekonomický kalkul.

➡️ Krávy ke svému pocitu štěstí potřebují svobodu, pohyb, společnost, slunce a louky. Namísto ukončení jejich využívání, vymysleli lidé raději digitální iluzi klamající jejich smysly jako pokus o náhražku skutečného života.

➡️ Vědci navíc upozorňují, že nárůst produkce mléka není způsoben radostí z virtuální přírody. Jde o čistě endokrinní reakci na intenzivní tok modrožlutého a bílého světla ze smartphonů umístěných v bezprostřední blízkosti očí zvířete, který uměle stimuluje hormonální procesy vedoucí k vyšší laktaci.

➡️ U lidí se po několika desítkách minut užívání VR headsetů dostavuje pálení očí, rozostřené vidění a nevolnost. Zatímco má ale lidský uživatel možnost si brýle okamžitě sundat, zvíře nic takového logicky udělat nemůže. Hrozí tak vznik chronického stresu a dalšího fyzického utrpení.

Pokud musíme zvířeti promítat simulaci světa, kam přirozeně patří, je to jeden z nejjasnějších důkazů, že to, co mu děláme v reálu, je naprosto neobhajitelné. ❌️ Tento „technologický rozvoj“ je jen další bizarním pokusem o zakrytí hlubokého morálního problému absurdními rekvizitami.

Dokud budeme svými každodenními nákupy tento průmysl financovat, budeme zřejmě i nadále svědky podobných zvráceností. 💔

🖋️ www.koneclziomleku.cz

📷 Zekeriya Karadavut

26/05/2026

📺 Včera odvysílala Česká televize reportáž pořadu s trefným názvem „Zbabělí tyrani“, ve které se reportéři vracejí k případům týrání zvířat, které jsme odhalili.💔

Za poslední dva roky jsme v rámci kampaně MléK.O. – konec lží o mléku zveřejnili desítky záběrů z českých kravínů, ale také brutální záběry z jatek Jezdinský.

Jak se tyto případy vyvíjejí? Jaké padly tresty? Dostal se některý z případů otřesného násilí páchaného na zvířatech až k soudu?

Jatka zatím fungují nadále, ale pod hlavičkou jiné firmy. Za otřesné týrání dostala společnost pokutu 1 500 000 Kč a případ je nadále vyšetřován policií.

Nejhorší zveřejněné případy z českých kravínů byly nejčastěji pokutovány částkami v řádech tisíců korun a lidé zodpovědní za týrání mohou stále pracovat u zvířat.😮

Celá reportáž ke zhlédnutí zde ➡️
www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/226452801240020

Děkujeme za Vašu podporu. I díky Vám se daří dostávat tyto případy na veřejnost a měnit svět.🙏

25/05/2026

Chtělo žít… Prase v transportu na jatka, krátce před zabitím.💔 Jejich osud je v rukou každého z nás.🌱👉🏻 www.sledujsvedectvi.cz

🗓️ V těchto dnech probíhá v Litoměřicích přehlídka lidské arogance - tradiční akce s názvem „Chovatelská přehlídka trofe...
22/05/2026

🗓️ V těchto dnech probíhá v Litoměřicích přehlídka lidské arogance - tradiční akce s názvem „Chovatelská přehlídka trofejí“.

Program této akce má školním dětem a veřejnosti zábavnou formou přiblížit svět lesa, zvěře a mysliveckých tradic. Pokud ale odvrátíme zrak od brožurky a podíváme se na skutečný průběh akce, uvidíme spíše bizarní výstavu ukradených životů a lidského morálního dna. 💔

Proč? 👇
💀 Mezi dlouhými řadami vybělených lebek, vycpanými těly a kůžemi staženými z mrtvých těl nenajdeme nic, co by připomínalo lásku k přírodě. Spatříme jen čistou povýšenost a touhu po trofeji jako hmatatelném důkazu bezmezné nadvlády a moci nad někým, kdo neměl sebemenší šanci se ubránit.

🎯 Součástí „edukace“ na akci je i laserová střelnice. Protože nic nenaučí školáky úctě ke zvířatům lépe, než nácvik jejich zabíjení v rámci volnočasové aktivity, že?

💔 Dětem i dospělým bylo v neposlední řadě prezentováno „ušlechtilé umění“ vábení zvěře. Tedy technika, jak lstí vylákat zvíře z bezpečí do pasti a následně jej popravit.

Celá výstava je přesnou ukázkou nastavení systému. Odmalička jsme trénováni k otupělosti a lhostejnosti. Již jako malé děti jsme vedeni k tomu, abychom vnímali zvířata jako věci a „nástroje“ sloužící člověku. Jako živý terč pro zábavu, předložku ke gauči, trofej na zeď, pomocníka pro lov nebo prostředek k dosažení zisku.

Opravdu chceme naše děti učit, že násilí je v pořádku? Co si o tomto „vzdělávání“ myslíte vy?

📷 Nevinné oběti

Dokumentarista Lukáš z našeho týmu vyrazil do Gruzie zachytit průběh kastrační mise spolku Psí tuláci z Gruzie 🐕Během še...
19/05/2026

Dokumentarista Lukáš z našeho týmu vyrazil do Gruzie zachytit průběh kastrační mise spolku Psí tuláci z Gruzie 🐕

Během šesti dnů působil v Gruzii, ve městě Tskaltubo český tým veterinářek a dobrovolníků, kteří s velkým nasazením vykastrovali a ošetřili 450 psů a koček.🩺
Zvířata odchytávali přímo na ulicích, ale část přiváželi i místní lidé, kteří chtěli svým zvířatům zajistit kastraci poskytovanou zdarma.🙏

Bylo silné sledovat nasazení lidí, kteří se v náročných podmínkách snaží pomáhat zvířatům přímo v terénu. Děkujeme vám a vážíme si toho, co děláte.🫶

Kastrace jsou v této situaci klíčovým nástrojem a v praxi často jedinou dlouhodobě funkční cestou, jak zpomalit a postupně zastavit nekontrolované množení toulavých zvířat, kterých je v Gruzii více než půl milionu.

Z celé mise vzniká krátký dokument, který je nyní ve fázi střihu.🎬

Pokud se chcete o činnosti spolku Psí tuláci z Gruzie dozvědět více nebo jejich práci podpořit, navštivte ➡️ www.psitulacizgruzie.cz

Adresa

Praha

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Zvířata nejíme zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Zvířata nejíme:

Sdílet