22/05/2026
Mělo to být to nejhezčí, co nás v životě potká. Ale jako by svět zahalila mlha a ztěžkl tak, že nejde unést. Nedokážeme se ani nadechnout, natož určovat směr.
Přestože se o tom těžko mluví, pod rouškou navenek krásného mateřství se mnohdy odehrává jiný příběh.
▪️Příběh vyčerpání, zahlcujícího strachu, nepopsatelné tíže, neklidu a napětí, které se nedá vypnout, bezesných pohledů do tmy.
▪️Příběh poporodní deprese, úzkosti, paniky, obsesí.
▪️Příběh, o který se nikdo neprosí, ale přesto přichází častěji, než bychom chtěli.
Že přišel právě k vám, neznamená, že jste:
▪️Špatná máma
▪️Slabá a neschopná
▪️Přecitlivělá a sněhová vločka
▪️Že jste selhala.
▪️Že se takhle budete cítit navždy.
Znamená to jen a pouze, že toho na jednu mámu bylo moc. A že si zasloužíte pomoc.
Mateřství krásné JE, jen cesta k němu nemusí vést vždy přímo.
Není prohra přiznat si, že na něco je i nejpevnější vůle krátká, a není prohra požádat o pomoc. Zasloužíte si ji, i když možná máte pocit, že ne. Zasloužíte si podporu, pochopení, bezpečné prostředí, kde se dá bez obav a studu mluvit.
Pokud se vám ho nedostává nebo nevíte, kam se obrátit, je tu pro vás Úsměv mámy. 💚