Azyl Benny - psi v nouzi, z.s.

Azyl Benny - psi v nouzi, z.s. Pomoc pro nalezené, nechtěné a týrané zvířata
(1)

Ahoj dvounožci, ráno něco pro lepší náladu. Votrok si zrakvil haxnu a dostal fofr klacky. Tak spolu hlídaj tu naší rodno...
13/06/2026

Ahoj dvounožci, ráno něco pro lepší náladu.
Votrok si zrakvil haxnu a dostal fofr klacky. Tak spolu hlídaj tu naší rodnou hroudu, zatim co já jakožto votrokyně makam na granule. Ve tři ráno vstávám zvodpovědně vyvenčit bo fofrklacky... Nakrmim zvěř, uvařim kafíčko marodovi a mastim do práce a ty dva trpiči mě takhle psychicky podporujou. 🤣🥰

Hledá se domov pro krásného Badýnka❤️❤️❤️Bady se narodil 11.9.2024 🐾Je to zdravý, veselý bulďa 🤍Zvyklý žít v domě se zah...
11/06/2026

Hledá se domov pro krásného Badýnka❤️❤️❤️

Bady se narodil 11.9.2024 🐾
Je to zdravý, veselý bulďa 🤍
Zvyklý žít v domě se zahrádkou, to bychom chtěli zachovat.
Nejlépe nový domov v okolí Ostravy, ale to není podmínka ☺️
Je snášenlivý, má rád děti, miluje spaní v posteli vedle svého člověka tak jako každý jiný buldoček 🐾🤍

Bady není u nás, je stále v původním domově, pomáháme pouze najít milující páníčky.
Pokud mate nekdo zájem dát Badymu nový domov, prosím napište do zprávy Barča Páleníková informace o sobě a novém domově ☺️🐾

Moc Vám všem děkujeme🐾☺️🤍

Převeliké díky Superzoo Vyškov za materiální sbírku pro naše útulkáčky❤️❤️❤️...všichni čtyřnožci moc děkují hlavně za pa...
09/06/2026

Převeliké díky
Superzoo Vyškov za materiální sbírku pro naše útulkáčky❤️❤️❤️...všichni čtyřnožci moc děkují hlavně za papání a pamlsky, mají teď hody❤️❤️❤️.

🐾 Dvě roztomilé čivaví holčičky v dočasné péči hledají trvalý domov! 🏡❤️​Ahoj všem psím andělům! Seznamte se s těmito dv...
08/06/2026

🐾 Dvě roztomilé čivaví holčičky v dočasné péči hledají trvalý domov! 🏡❤️

​Ahoj všem psím andělům! Seznamte se s těmito dvěma úžasnými princeznami. V dočasné péči teď dělají své první krůčky do nového života a vyhlížejí ty nejlepší stálé domovy:

​🤍 Sněhurka – 6letá bílá křehká dušička

🤎 Natali – 5letá hnědá okatá kráska

​Holčičky v minulosti nežily veselý psí život, rodily jen stále štěňátka a svět je pro ně zatím jedna velká neznámá. Teď jsou ale v bezpečí dočasné péče, kde zjišťují, jak voňavá je tráva pod tlapkami a jak moc hřeje měkký pelíšek.

​🔍 Co o holčičkách víme?

​Společně i zvlášť: Do nového domova můžou odejít spolu, ale klidně i každá zvlášť.

Trpělivost na prvním místě: Jsou bázlivé a opatrné. Hledají člověka, který jim dá čas a prostor zjistit, že lidská ruka umí jen hladit a hýčkat.

Hygienické návyky a chůzi na vodítku zatím nemají

​🛏️ Jaký domov pro ně hledáme?

​Hlavní podmínka: Klidné prostředí (ideálně bez ruchu a malých dětí) v bytě nebo domku se skvěle zabezpečenou zahrádkou. Spaní výhradně uvnitř v teple, v těsné blízkosti svého člověka!

​📋 Veterinární okénko:

​❌ Nekastrované, kastrace je podmínkou adopční smlouvy, až se psychicky stabilizují

✅ Mají vyčištěné zuby

✅ Očkované a čipované

✅ Ošetřené proti parazitům

​✍️ Odchod domů na adopční smlouvu s poplatkem

📍 Kde jsou k vidění: V dočasné péči v Olomouci

​📩 Máte zájem o adopci?​🐾

​Napište nám prosím soukromou zprávu na stránku Azyl Benny - psi v nouzi, z.s. nebo uživateli Sona Klimentova. Do zprávy nám o sobě napište co nejvíce informací – jaké zázemí a podmínky můžete holčičkám nabídnout, jaké máte zkušenosti a jak by vypadal jejich život u vás.

🙏 Nemůžete adoptovat? Prosím sdílejte tento příspěvek ať najdou brzy domov.
Děkujeme

Kairo už taky nemá domov😔...pomozme sdílením mu ho najít. Díky.
08/06/2026

Kairo už taky nemá domov😔...pomozme sdílením mu ho najít. Díky.

Kairo, narozený 10.12. 2020 hledá domov.
Je zdravý, kontakt s lidmi je bezproblémový, s dětmi do styku nepřišel.
Byl by vhodný k lidem, kde nejsou jiná zvířata.
Púchov
V případě zájmu, pište do zpráv.

Dejmí hledá laskavý domov na dožití❤️
08/06/2026

Dejmí hledá laskavý domov na dožití❤️

Devítiletý Dejmí s PP hledá domov. Je zvyklý v domě i na zahradě, Je hodný, nic nedemoluje. Rád jen tak leží a vyhřívá se na sluníčku, ale je také stále hravý. Nesnese se s jinými psy, fenky nevadí.
Havířov
V případě zájmu, pište do zpráv.

To je naprosto šílené...díky spolku Psí ostrov za záchranu😇...my můžeme pomoct aspoň pár kačkama uhradit veterinu🙏🙏🙏
08/06/2026

To je naprosto šílené...díky spolku Psí ostrov za záchranu😇...my můžeme pomoct aspoň pár kačkama uhradit veterinu🙏🙏🙏

Mise “Černá skládka: 56 psích životů zachráněno” 🐾

Za 6 dní jsme dokázali to, co státu trvá roky. 💪 Když to na našich sociálních sítích vypadá, že se nic neděje, nebo se jen hrajeme s pejsky, opak bývá pravdou. Měsíc jsme potili krev a usilovně bojovali o bezmála 60 psích životů, z nichž většina roky trpěla v silně nevhodných podmínkách v zahrádkářské kolonii v Brně. 😔🐕 Teď už můžeme zakřičet do světa: zvládli to všichni! 🎉 Celkem 56 duší, které už nikdy nebudou muset bojovat o jídlo, matky o svá štěňata, o prostor ani pozornost člověka. 💕 Třicet psích holek a 3 kluci postupně našli útočiště u nás na Psím ostrově, 2 nejstarší a nejzanedbanější psy přijal Jménem psa, z. s. a zbylí psí kluci jsou v péči 1plyšový útulek z.s. 🏡🐾

Proč se o tom dozvídáte až teď? Protože jsme se poučili. Když nás před měsícem oslovila inspektorka KVS s prosbou o přijetí 15 zabavených psů včetně psa se zlomenou nohou, naší podmínkou bylo vyjednání darovací smlouvy. Zatímco retrívři z Odrovic, kteří u nás v červenci budou už rok, nebudou uvolněni k adopci další měsíce či roky, této smečce jsme mohli zajistit pomoc komplexně a rychle. 🙏 Případ se od odrovického liší také tím, že si (dnes už bývalý) majitel uvědomil své omezené možnosti, připustil chyby a rozhodl se udělat to, co je pro psy správné. Psy neprodával, každý má své jméno a nejedná se o žádná módní plemena. Tímto ho rozhodně nechceme omlouvat, tak či tak je ale jeho rozhodnutí pro psy vysvobozením. 🍀 V jeho péči zůstala původní šestičlenná smečka (5 kluků a fenka) a to pod další podmínkou, že bude kastrovaná. Oslovili jsme organizaci, která pomáhá lidem bez domova a jejich zvířatům, takže i o tuto fenku už je postaráno. 🐶 KVS majiteli nařídila sjednání nápravy v rámci podmínek, které pro psy má, tzn. pokud dohodnuté podmínky nesplní, hrozí mu odebrání i zbývajících psů.

Na celou smečku máme v ruce podepsané darovací smlouvy. 📄 Psi nejsou rukojmí úřadů a na lepší život nemusí čekat měsíce či roky v útulku. 🥳 A my se nemusíme bát, že budeme vypiplané mazlíky vracet zpět do nevhodných podmínek, protože se nějakému soudci nebudou zdát dostatečně týraní. Zkrátka jsou to psí trosečníci, jak se sluší a patří 🐾 a my děláme vše proto, aby dohnali veškerá potřebná odčervení, očkování, měli čipy, byli vykastrovaní, naučili se hygieně a alespoň základům slušného chování a mohli co nejdříve do nových rodin. 🏡 Mnoha z nich se ujali dočasní opatrovníci, ze kterých se v nejednom případě stávají trvalé domovy. Postupně budeme zveřejňovat inzertní medailonky a už probíhají návštěvy se zájemci o adopci. 🙂

Podle dostupných informací se o problému nezvládnutého chovu u lidí bez domova vědělo minimálně od roku 2019. Místo, aby bylo zakročeno a zabráněno dalšímu množení, dělalo se, že problém neexistuje? 🤔 Nám na vysvobození celé smečky stačil týden. 💪 Ukázali jsme, že když se spojí lidé, kterým psí osudy nejsou jedno (a nemyslíme jen útulky, ale i inspektorky KVS, ORP a samotného majitele) nevyhraje opičí láska ani ignorace, ale empatie, jde to bez zbytečných průtahů. TADY A TEĎ. 💫 Systém je zkostnatělý, ale vše je o lidech. Obrovské poděkování míří dalším desítkám lidí, kteří se k nám připojili a jsou tak součástí malého velkého zázraku: ✨ úžasným veterinářům, díky kterým je většina kluků a všechny psí holky již kastrované, jmenovitě Sanovet veterinární ordinace Tišnov, MVDr. Veronika Heinová a Veterinární pohotovost Zvíře+, Pet Doc, MVDr. Jiří Krabička a zejména pak naše nejúžasnější MVDr. Ludmila Janoušková! 👩‍⚕️🐾 A také musíme neskonale poděkovat všem dočaskářům, kteří otevřeli svá srdce ❤️ a v neposlední řadě všem dobrovolníkům, kteří ve svém volném čase pomáhali a dál pomáhají se vší tou mravenčí, ale nesmírně důležitou prací. 🙏 Ten uklízí, ten koupe, ten fotí, ten krmí, zkrátka každý dělá něco a všichni dohromady uděláme moc proto, aby se nám společně podařilo co nejdříve zapojit nové trosečníky do “normálního života”. 🐕 Se zásobou kvalitního krmiva nám hned v začátku neskutečně pomohla Petra Pořická a firma Arden Grange. 🦴 Děkujeme za každého jednoho z vás! 🧡

Náš maraton zdaleka nekončí. 🏃‍♀️ Dosavadní náklady jen a pouze za veterinární péči už přesáhly 300 000 Kč. 💸 ORP ve Šlapanicích, pod které případ spadá, jsme požádali o pomoc s úhradou těchto výdajů, doložili jsme jim námi uhrazené faktury ke konkrétnímu datu a máme přislíbeno projednání výše finančního daru. Pevně doufáme, že se k pomoci nepostaví zády. 🙏 Domníváme se, že se nám společně podařilo státu ušetřit miliony korun, které by ORP Šlapanice muselo postupně vydat na péči o odebrané psy, stejně jako to udělalo (a stále dělá) ORP Pohořelice v případě Odrovic. Jenže psi nepočkají, faktury se musí platit a náklady na další péči stále rostou. Zkrátka Vás MOC potřebujeme❣️🐾

Staňte se součástí tohoto zázraku s námi. ✨ Můžete-li a chcete-li, přispějte smečce na náš účet veřejné sbírky. Ukažme zkostnatělému systému, že nám psí životy nejsou lhostejné, a hlavně pomozme každému jednomu trosečníkovi dostat se co nejdříve do milující náruče nové rodiny. 😍

Přispět můžete na
🔸Účet veřejné sbírky: 2601143882/2010
🔸IBAN: CZ41 2010 0000 0026 0114 3882
🔸VS: 26004
QR kód pro snadnou a pohodlnou platbu najdete v komentářích. 📱

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat! 🧡🐾

Ahoj dvounožci Mám Bího omluvit, prý se dneska na romány necejtí, pořád ještě spí, tak vám psoktorovi napíšu sama.Paní p...
05/06/2026

Ahoj dvounožci
Mám Bího omluvit, prý se dneska na romány necejtí, pořád ještě spí, tak vám psoktorovi napíšu sama.
Paní psoktorová měla volno a tak nás poprvé přijal pan psoktor... Můj malý psychopatický senior rváč byl naprosto odevzdaný, klidný a i v čekárně ke všem ostatním naprosto bez zájmu 🥺 chápu, že klasicky z toho má každý pejskař radost u nás to však není dobrou známkou a tak celkem logicky běžný mód "obezřetně oči i na chodidlech" vystřídal mód "tak tohle je průser".
Ve fotkách přikládám fakturu od ATB a 17. nás čeká operace, byl to nejbližší možný termín, nejdřív musí zabrat ATB. A teď co se stalo a co bude dál.
I přes to, že zuby máme pod pravidelnou kontrolou a vloni v létě jsme nechávaly čistit a byla i extrakce tak jsou od začátku ve špatném stavu a tak se stalo, že právě nejspíš od zubů (14dní zpět byla poslední kontrola zároveň s očkováním...), má zánět v kosti a od toho se mu utvořil absces a ten dnes praskl naštěstí ven a vytekl. Pan doktor nebyl schopný určit v jak velkém rozsahu, srazily jsme teplotu, dostaly ATB a po dobrání tedy operativně vyčistit a nejspíš tedy další extrakce. Nevíme jak velký bude zákrok, protože díky otoku by mohly být snímky zkreslené. To se uvidí až při předoperačním vyšetření a rtg, samozřejmě už v sedaci. Ale myslím, že jestli přijde o ten zbytek zubů, že přejdeme na vařenou stravu, ale to už jsou prkotiny.
Chtěla bych vás moc poprosit, vím že jsem říkala, že žádnou sbírku neplánuji a nikdy dělat nebudu a ráda bych se toho držela, ale vzhledem k tomu, že nevím jak náročné to pro nás finančně bude, napíšu vám co používáme za doplňky, kdyby třeba někdo doma našel něco co by nám mohlo trošku ulevit... Byly bychom opravdu vděční. Vím, že každý máme svých starostí dost, ale třeba bude moci někdo balíček klidně i načatý postrádat... Vše tu samozřejmězveřejníme a budeme vás o všem informovat.
Měsíčně Bí potřebuje:
30x imunobal
120x MSM
120x žraločí chrupavku
120x Marinekolagen
240x multivitamin
30x milgammu
30x fortiflora
60x zylkene
Cimalgex při bolestech (artróza)
Losový olej
Sirup Aptus aptoflex (klouby)
Aptus sentrX eye gel (jako umělé slzy)
Kdyby se komukoli doma válel zbytečně nevyužitý balíček čehokoliv co může využít, opravdu by nám to ulevilo.
Moc vám všem děkuju za vás samotné za všechny ty chvilky co s vámi můžeme sdílet a za to, že jste na něj nikdy nezapoměli a zároveň se moc omlouvám, že jsme se stejně dostaly do situace, kdy vás žádám o pomoc, bohužel tohle jsou přesně ty chvíle co si člověk prostě nemůže naplánovat. Moc doufám, že příští zprávy budou pozitivní a od něj a že mu bude brzy lépe, já tyhle chvíle prostě nesnáším... 🥺
Velká votrokyně a Bí ❤️🐾

Ahoj "dvounožci"Dneska píšu tajně bez něj a pro něj... Po delší době mé malé ohlédnutí za životem s Bím se vztyčenou hla...
03/06/2026

Ahoj "dvounožci"
Dneska píšu tajně bez něj a pro něj... Po delší době mé malé ohlédnutí za životem s Bím se vztyčenou hlavou a pyšná, vyhlížíc co přinesou zítřky. Pár fotek z posledních procházek a s vědomím, že všechny kopečky co jsou na nich zvěčněny jsme ruku v pacce prošli a ještě mnohem víc. Za poslední týden jsme spolu prošli 57 kilometrů. Dnes se mě jeden pán zeptal "proč von je zlej" ten pán si pamatuje naše začátky a s respektem sobě vlastním od té doby nikdy nezkusil překročit tu pomyslnou hranici aby zjistil, že už tomu tak vlastně není. Odvětila jsem "jak lidi k němu, tak on k nim" usoudil tedy, že to je další takovej, jako všichni před ním co u nás byly a mě došlo, že měl vlastně pravdu. Prostě jsem ještě doma nepřivítala psa, který by nepoznal špatného člověka, ale pokaždé jsem se loučila se psem, který miloval život a svou smečku a milovaný také odcházel. A s Bím to není jiné, miluje život, užívá si ho se vším všudy a miluje svojí smečku (hlavněteda kočku 🤭). Nevím kdy se to stihlo stát, kdy stihl tak moc zešedivět, zestárnout, ale jedno vím, byla jsem a jsem u toho, stárneme spolu, užíváme si své senilní chvilky a vítáme každý nový den, protože ani jeden z nás neví, který bude poslední., ale jedno vím jistě, přišel k nám aby žil, vynesl nám do života neskutečný chaos, dokázal udělat armagedon během vteřiny, přesadit celou zahradu během hodiny, přestěhovat celý barák během jednoho dopoledne, prostě ukázal nám jak se má žít, s chutí a na plný plyn a díky němu vím, že všechno co v životě zameškám můžu dohnat během chvilky, když mám kolem sebe správnou partu šílenců. Když jsem mu včera počítala šediny abych věděla jestli už jsme překročily stovku, zjistila jsem, že se mu na hlavičce pod okem objevila bulka, nemá potíže, normálně vidí ani ho nijak nebolí. V pátek ráno jdeme na veterinu , uvidím co se bude dít, myslím že to nebude nic drastického, ale kdyby bylo... Vím, že teď je spokojený, šťastný a na světě rád a tak by to myslím mělo být.
Třeba vám pak napíše on jestli sežral jenom piškota nebo i psoktorovou 😊
Tak mějte krásné dny alespoň tak jako my.
Velká votrokyně 😘

Adresa

Hamerská Ulice
Olomouc
77900

Telefon

+420730894763

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Azyl Benny - psi v nouzi, z.s. zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Azyl Benny - psi v nouzi, z.s.:

Sdílet