08/06/2026
To je naprosto šílené...díky spolku Psí ostrov za záchranu😇...my můžeme pomoct aspoň pár kačkama uhradit veterinu🙏🙏🙏
Mise “Černá skládka: 56 psích životů zachráněno” 🐾
Za 6 dní jsme dokázali to, co státu trvá roky. 💪 Když to na našich sociálních sítích vypadá, že se nic neděje, nebo se jen hrajeme s pejsky, opak bývá pravdou. Měsíc jsme potili krev a usilovně bojovali o bezmála 60 psích životů, z nichž většina roky trpěla v silně nevhodných podmínkách v zahrádkářské kolonii v Brně. 😔🐕 Teď už můžeme zakřičet do světa: zvládli to všichni! 🎉 Celkem 56 duší, které už nikdy nebudou muset bojovat o jídlo, matky o svá štěňata, o prostor ani pozornost člověka. 💕 Třicet psích holek a 3 kluci postupně našli útočiště u nás na Psím ostrově, 2 nejstarší a nejzanedbanější psy přijal Jménem psa, z. s. a zbylí psí kluci jsou v péči 1plyšový útulek z.s. 🏡🐾
Proč se o tom dozvídáte až teď? Protože jsme se poučili. Když nás před měsícem oslovila inspektorka KVS s prosbou o přijetí 15 zabavených psů včetně psa se zlomenou nohou, naší podmínkou bylo vyjednání darovací smlouvy. Zatímco retrívři z Odrovic, kteří u nás v červenci budou už rok, nebudou uvolněni k adopci další měsíce či roky, této smečce jsme mohli zajistit pomoc komplexně a rychle. 🙏 Případ se od odrovického liší také tím, že si (dnes už bývalý) majitel uvědomil své omezené možnosti, připustil chyby a rozhodl se udělat to, co je pro psy správné. Psy neprodával, každý má své jméno a nejedná se o žádná módní plemena. Tímto ho rozhodně nechceme omlouvat, tak či tak je ale jeho rozhodnutí pro psy vysvobozením. 🍀 V jeho péči zůstala původní šestičlenná smečka (5 kluků a fenka) a to pod další podmínkou, že bude kastrovaná. Oslovili jsme organizaci, která pomáhá lidem bez domova a jejich zvířatům, takže i o tuto fenku už je postaráno. 🐶 KVS majiteli nařídila sjednání nápravy v rámci podmínek, které pro psy má, tzn. pokud dohodnuté podmínky nesplní, hrozí mu odebrání i zbývajících psů.
Na celou smečku máme v ruce podepsané darovací smlouvy. 📄 Psi nejsou rukojmí úřadů a na lepší život nemusí čekat měsíce či roky v útulku. 🥳 A my se nemusíme bát, že budeme vypiplané mazlíky vracet zpět do nevhodných podmínek, protože se nějakému soudci nebudou zdát dostatečně týraní. Zkrátka jsou to psí trosečníci, jak se sluší a patří 🐾 a my děláme vše proto, aby dohnali veškerá potřebná odčervení, očkování, měli čipy, byli vykastrovaní, naučili se hygieně a alespoň základům slušného chování a mohli co nejdříve do nových rodin. 🏡 Mnoha z nich se ujali dočasní opatrovníci, ze kterých se v nejednom případě stávají trvalé domovy. Postupně budeme zveřejňovat inzertní medailonky a už probíhají návštěvy se zájemci o adopci. 🙂
Podle dostupných informací se o problému nezvládnutého chovu u lidí bez domova vědělo minimálně od roku 2019. Místo, aby bylo zakročeno a zabráněno dalšímu množení, dělalo se, že problém neexistuje? 🤔 Nám na vysvobození celé smečky stačil týden. 💪 Ukázali jsme, že když se spojí lidé, kterým psí osudy nejsou jedno (a nemyslíme jen útulky, ale i inspektorky KVS, ORP a samotného majitele) nevyhraje opičí láska ani ignorace, ale empatie, jde to bez zbytečných průtahů. TADY A TEĎ. 💫 Systém je zkostnatělý, ale vše je o lidech. Obrovské poděkování míří dalším desítkám lidí, kteří se k nám připojili a jsou tak součástí malého velkého zázraku: ✨ úžasným veterinářům, díky kterým je většina kluků a všechny psí holky již kastrované, jmenovitě Sanovet veterinární ordinace Tišnov, MVDr. Veronika Heinová a Veterinární pohotovost Zvíře+, Pet Doc, MVDr. Jiří Krabička a zejména pak naše nejúžasnější MVDr. Ludmila Janoušková! 👩⚕️🐾 A také musíme neskonale poděkovat všem dočaskářům, kteří otevřeli svá srdce ❤️ a v neposlední řadě všem dobrovolníkům, kteří ve svém volném čase pomáhali a dál pomáhají se vší tou mravenčí, ale nesmírně důležitou prací. 🙏 Ten uklízí, ten koupe, ten fotí, ten krmí, zkrátka každý dělá něco a všichni dohromady uděláme moc proto, aby se nám společně podařilo co nejdříve zapojit nové trosečníky do “normálního života”. 🐕 Se zásobou kvalitního krmiva nám hned v začátku neskutečně pomohla Petra Pořická a firma Arden Grange. 🦴 Děkujeme za každého jednoho z vás! 🧡
Náš maraton zdaleka nekončí. 🏃♀️ Dosavadní náklady jen a pouze za veterinární péči už přesáhly 300 000 Kč. 💸 ORP ve Šlapanicích, pod které případ spadá, jsme požádali o pomoc s úhradou těchto výdajů, doložili jsme jim námi uhrazené faktury ke konkrétnímu datu a máme přislíbeno projednání výše finančního daru. Pevně doufáme, že se k pomoci nepostaví zády. 🙏 Domníváme se, že se nám společně podařilo státu ušetřit miliony korun, které by ORP Šlapanice muselo postupně vydat na péči o odebrané psy, stejně jako to udělalo (a stále dělá) ORP Pohořelice v případě Odrovic. Jenže psi nepočkají, faktury se musí platit a náklady na další péči stále rostou. Zkrátka Vás MOC potřebujeme❣️🐾
Staňte se součástí tohoto zázraku s námi. ✨ Můžete-li a chcete-li, přispějte smečce na náš účet veřejné sbírky. Ukažme zkostnatělému systému, že nám psí životy nejsou lhostejné, a hlavně pomozme každému jednomu trosečníkovi dostat se co nejdříve do milující náruče nové rodiny. 😍
Přispět můžete na
🔸Účet veřejné sbírky: 2601143882/2010
🔸IBAN: CZ41 2010 0000 0026 0114 3882
🔸VS: 26004
QR kód pro snadnou a pohodlnou platbu najdete v komentářích. 📱
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat! 🧡🐾