ZO OSZSP ČR Nemocnice Nymburk

ZO OSZSP ČR Nemocnice Nymburk ZO disponuje právníkem, ekonomem, regionálním manažerem a inspektorem BOZP prostřednictvím OSZSP ČR.

Svým jednotlivým členům poskytuje rychlé a kvalitní poradenství a pomoc týkající se odměňování i všech dalších pracovněprávních otázek.

https://www.facebook.com/share/p/1FHCVVHRQY/
23/10/2025

https://www.facebook.com/share/p/1FHCVVHRQY/

Finanční pomoc pozůstalým po střelbě ve Smržovce
Josef (14) a Karolína (17) přišli tragicky o oba rodiče. Ze dne na den zůstali sami, bez zázemí a jistoty, kterou pro ně rodina představovala. Aby mohli dokončit školu a postupně se postavit na vlastní nohy, rozhodlo se město zorganizovat finanční pomoc ve formě založení transparentního účtu číslo 090034-963263399/0800.
Vybrané prostředky budou vedeny na tomto účtu a použity výhradně na podporu Josefa a Karolíny - na jejich studium, životní potřeby a cestu k samostatnosti.
Děkujeme za každý i drobný příspěvek.

https://www.facebook.com/share/17HVLY3j11/
29/09/2025

https://www.facebook.com/share/17HVLY3j11/

Záchranka na Vysočině bude mít nové vedení! 🚑

Vítáme první krok v řešení situace na této záchrance a doufáme, že změna povede k narovnání vztahů a stabilizování personální situace.

Záchranáři a záchranářky si zaslouží pracovat v prostředí, kde panuje vzájemný respekt a důvěra. 🩵

https://www.facebook.com/share/1CdGD6KPj6/
18/09/2025

https://www.facebook.com/share/1CdGD6KPj6/

Dostal se ke mně takový příběh Karlovarské nemocnice…

Jak už někteří víte, náš tým posílila Nela Kvačková. Nela se už dvakrát bránila, když byly poškozovány veřejné peníze. Chtěla, aby nemocnice fungovaly především pro pacienty – bezpečně a kvalitně.

V Karlovarské krajské nemocnici byla odvolána ještě předtím, než vyšly výsledky auditu, který sama jako nová generální ředitelka zadala. Přitom na problémy dlouhodobě upozorňovala – jak hejtmanku (a senátorku) Vildumetzovou, tak i náměstka pro oblast zdravotnictví (oba z ANO).

Nela přišla na to, že si někteří lékaři z nemocnice udělali soukromý byznys. Problémy ale nebyly jen ekonomické, ale také v kvalitě a bezpečí poskytované péče.

Nakonec byl vytvořen dojem, že celá nemocnice stojí proti Nele. Popudili proti ní média, a to samozřejmě působilo špatně. Má se totiž za to, že je v kraji nedostatek lékařů. Jenže realita je prý úplně jiná: lékaři tam jsou, jen péče je špatně zorganizovaná. A právě to chtěla Nela řešit také.

Místo toho byla obětním beránkem, který měl zajistit klid před volbami a utišit emoce.

A co se nakonec nestalo… audit potvrzuje její slova! Ale o Nele samotné se mlčí. A to je přinejmenším pozoruhodné. Nela přitom nepožaduje žádnou omluvu a ani nechce být znovu generální ředitelkou.

Její požadavek je daleko prostší. Chce mít jistotu, že se zjištění, na která upozorňovala, opravdu ZAČNOU ŘEŠIT. Proto usiluje o místo v dozorčí radě, nebo ve výboru pro audit.

Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Jen jsem měl nutkání se o to s vámi podělit. 🙂

Vladě jsou zdravotníci ukradený.Vážení občané ČR, vážení kolegové, kamaradi z řad  zdravotniků. Nastáva doba, kdy česke ...
09/09/2025

Vladě jsou zdravotníci ukradený.
Vážení občané ČR, vážení kolegové, kamaradi z řad zdravotniků. Nastáva doba, kdy česke zdravotnictví bude v ohrožení. Nastane doba, kdy nebudou zdravotníci, doba kdy nebude mít kdo léčit.
Proč? Protože zdravotníci z nedostatku personálu jsou na hraně svých sil.
Proč nejsou zdravotníci? Náročnou a zodpovědnou práci, která není dostatečně finančně ohodnocená nikdo nechce dělat. A proto až půjdete k volbám, zvažte pečlivě koho volíte, této vládě je zdravotnictví lhostejné. https://www.facebook.com/share/18sPTYuyc6/

https://www.facebook.com/share/1AqSSGysb4/
31/08/2025

https://www.facebook.com/share/1AqSSGysb4/

Zdravotnictví na hraně - Na směně místo na náměstí... 😔

Lidé pracující ve zdravotnictví a sociálních službách čelí obrovskému tlaku. Denně drží systém nad vodou, přestože jich je zoufale málo. Nízké mzdy, nekonečné přesčasy a nutnost mít druhou práci se staly běžnou realitou.

Zdravotníci a pečující by se rádi postavili na náměstí a řekli politikům svůj příběh osobně. Místo toho jsou ale ve službě – starají se o pacienty, klienty a naše blízké.

Politici přitom dlouhodobě zavírají oči před krizí, která ohrožuje jednu z nejdůležitějších opor naší společnosti. Pokud se nic nezmění, hrozí, že nebude mít kdo pečovat.

Bez lidí ve zdravotnictví a sociálních službách to zkrátka nepůjde. Proto jsme na 8. září nachystali speciální protest.

Zajímá vás více? Tak nás sledujte na našich sociálních sítích. Už 8. září. 🙌

https://www.facebook.com/share/p/1GRohEqpGL/
10/08/2025

https://www.facebook.com/share/p/1GRohEqpGL/

Více než 25 tisíc příběhů. Osudů. Lidských životů. 🙌

Zastupujeme širokou paletu profesí ve zdravotnictví a sociálních službách — od ordinací až po údržbu. Známe navzájem své problémy a stojíme při sobě, když je třeba se jim postavit čelem.

Nevyjednáváme jen za sebe, ale pro všechny. Společně jsme silnější. 🩵

Adresa

Boleslavská 425
Nymburk
28801

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když ZO OSZSP ČR Nemocnice Nymburk zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet

Kategorie