05/01/2026
Ahoj a dobrý den,
už je to téměř týden od našeho Benefiční koncert, a tak bych rád splnil slib a dal Vám sem pár informací, fotek a video.
Benefiční koncert vznikl díky dotaci od Město Louny a díky podpoře od Líšťany - okres Louny. Bez toho by akce vzniknou nemohla, proto velmi pěkně děkujeme.
Benefiční koncert jsme uspořádali, jako akci všech spolků, o které se starám - Dobro zLoun z.s., Mongaguá Líšťany a P.C. Box Club Louny a to z několika důvodů:
1) slavnostně zakončit rok 2025 pro naše sportovce, jejich rodiče, náš tým a naše pomocníky,
2) příležitost zrekapitulovat si rok 2025 a vyhlásit nejlepší fotbalisty a boxery,
3) možnost veřejného poděkování našim donorům, nejenom za podporu pro tuto konkrétní akci, ale za podporu během celého roku.
4) pokusit se získat prostředky na podporu našich činností na rok 2026.
Jako vedlejší cíle akce jsme si vytýčili:
- uspořádat akci, kde by se společnost (jak Romové, tak i Češi) cítila dobře a každý si tu našel co ho zajímá, baví nebo se mu líbí. Nikdy to neměla být pouze romská akce,
- koncert měl poskytnout pódium a publikum pro začínající umělce,
- na akci jsme chtěli poukázat na romskou kulturu, ale nejenom hudbu, hned u vstupu do sálu jsme nabízeli k pročtení romský měsíčník Romano Voďi.
Do realizace akce se zapojili studenti, ale i osoby v pokročilém věku. Zapojení různých věkových skupin bylo záměrné a u každého se využili zkušenosti a dovednosti, které přispěly celé akci. Je pro nás důležité, dát najevo, že i osoby v pokročilé věkem, jsou pro nás důležité, potřebné a chtěné. Studenti zas dostávají příležitost dokázat své kvality a získat cenné zkušenosti.
Jednalo se o Benefiční koncert, bez hudby by to nešlo. Pro bych rád poděkoval Hudební skupina Beltori, která velmi operativně zareagovala, zajistila zvukaře a propůjčila zvukovou aparaturu, a navíc na koncertu sama vystupovala.
Jako zástupce mladých, začínajících a talentovaných muzikantů vystoupila Viktorie Grundzová a Matěj Hrabák.
Na koncert přijal pozvání také Pavel Grundza jako Duo Paulo, Blanka Janečková, Jan Pohlodko a skupina Beltori.
Všem muzikantům srdečně děkujeme za jejich vystoupení.
Bez Vás by žádný koncert nebyl!
Celou akci moderoval Aleš Šarkozi, přestože nám celá akce nešla podle plánu a museli jsme improvizovat, tak vše bravurně zvládnul, proto smekám klobouček a děkuji. Příště to bude i s tvým vystoupením, a to teprve bude paráda.
Celá akce by se nepovedla bez lidí, kteří pomohli s přípravou a realizací. Jedná se o Markus Toky, který byl vždy po ruce, ochotný a pomohl se vším, co bylo potřeba.
Lukáš Sivák, který pomohl se stěhováním židlí a stolů před koncertem.
Aninka Latinka, která se postarala o drobnou výzdobu a aranž rautového stolu.
Denisa Feriová, která pomáhala s finální úpravou stolů a sálu.
Dušan Džurban, který se staral o bar. Kdo ochutnal pečená žebírka, tak ochutnal jeho výtvor. Podle spousty z Vás se mu žebírka povedla.
Káťa Sept, která zachránila den a postarala se pořízení důkazních materiálů (fotek a videí).
Jana Makulová, která připravila řízky.
Jan Pohlodko, který nejenom, že vystupoval jako zpěvák, tancoval jako divoká cikánka, ale také připravil občerstvení v podobě chlebíčků a zákusků. Slyšel jsem, že zákusky byly až příliš rumové a zřejmě proto na mě ani jeden nezbyl 😊
Jak se nám podařilo naplnit naše cíle?
1) Slavnostní zakončení roku pro sportovce, rodiče, náš tým a pomocníky.
- sportovci dorazili téměř všichni, za to jsme rádi,
- rodičů naopak mnoho nedorazilo, proto bych o to víc chtěl poděkoval všem, kteří si čas našli a přišli, trenéři byli také téměř všichni a pomocníci na místě byli.
2) Rekapitulace r. 2025, vyhlášení nej sportovců
- zážitky z uplynulého roku jsme si připomněli formou fotek, které se zobrazovaly na obrazovce před pódiem. Věřím, že fotky, tedy vzpomínky vykouzlily úsměv na tváři nejednoho sportovce,
- vyhlásili jsme nejlepší fotbalisty, 2 v každé věkové kategorii, celkem 6 fotbalistů a 2 nej boxery. Jako nejlepší fotbalista r. 2025 byl vyhlášen Dominik Vavřina (starší přípravka), Jan Grundza (mladší žáci) a Robin Vavřina (starší žáci). Za fotbalistu s největším pokrokem v r. 2025 byl vyhlášen Miri Šedivý (starší přípravka), Tomáš Roubíček (mladíš žáci) a Michal Kulina (starší žáci). Jako nejlepší boxer r. 2025 byl vyhlášen Pavle Cirók Jr. Boxerem s největším zlepšením byl vyhlášen Sebastian Olah. Všichni nej sportovci si odnesli pohár, diplom a drobné sportovní vybavení.
Pro všechny sportovce byl přichystaný drobný dárek v podobě diáře a sady gelových per … aby si mohli zapisovat, kdy mají tréninky a zápasy. Tedy žádný sportovec neodešel s prázdnou.
3) Poděkování donorům jsme řešili dvojí formou, a to ústně a pak také v rámci projekce log donorů na obrazovce, která byla všem na očích, hned před pódiem.
4) Benefiční koncert přinesl celkový zisk 3100 Kč, z toho 1600 Kč z prodeje vstupenek a 1500 Kč z prodeje pití na baru. Všem, kteří si koupili vstupenky a těm, kteří měli útratu na baru, mockrát děkujeme.
Donorům děkujeme nejen za podporu našeho Benefičního koncertu, ale i za podporu během celého roku.
Děkujeme Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy za dotaci v rámci programu Roma Pirm 2025 (příjemce Dobro zLoun z.s.)
Děkujeme Ústecký kraj za dotaci v rámci programu Sport 2025 (příjemce FK Mongaguá Líšťany z.s.).
Děkujeme Město Louny za dotaci v rámci programu Kultura: Dotace na kulturní činnost a projekty a za dotaci v rámci programu Sociální věci – Podpora prorodinné politiky, mezigenerační soužití (příjemce Dobro zLoun z.s.)
Děkujeme Líšťany - okres Louny, která nám dlouhodobě pronajímá fotbalové hřiště za symbolické náklady, poskytla nám prostory kulturního domu pro realizaci Benefičního koncertu zdarma a koncem roku nás podpořila i finančně (příjemce FK Mongaguá Líšťany z.s.).
Děkujeme Lukáš Pulko Starší a jeho Mongaguá Ústí nad Labem z.s. za podporu v rámci projektu Pro Roma, kde podporuje náš fotbalový tým FK Mongaguá Líšťany z.s.
Děkujeme Ústecký KFS, od kterého jsme získali nové fotbalové branky v rámci projektu Bezpečné branky (příjemce FK Mongaguá Líšťany z.s.).
Děkujeme organizaci ROMEA, která podporuje náš boxerský klub v rámci projektu Romský mentor (příjemce P.C. BOX Club Louny z.s.).
Děkujeme Rampas – stavby s.r.o., který je přímým dárcem našeho boxerského klubu (příjemce P.C. BOX Club Louny z.s.).
Všem donorům, podporovatelům a dárcům děkujeme. Bez Vás bychom nemohli vůbec nic. Věřím, že naše činnosti mají pozitivní dopad na děti i společnost, ve které žijeme. Vaší podpory si vážíme a děkujeme, že díky Vám se můžeme snažit o kousek dobra v našem okolí.
Jak dopadlo naplnění vedlejších cílů?
Uspořádat akci pro všechny se myslím povedlo, hned první vystoupení bylo duo tvořené Romkou a Čechem. Stejně tak Duo Paulo bylo míchané. Dokonce i hudební skupina Beltori má za bicími Roma a to bylo příjemné překvapení. Zazněly písně české, romské i zahraniční. Slyšet bylo pop, rock, funk, jazz i folk.
A tak tento cíl, se podle mého názoru, splnit povedlo.
Publikum a pódium pro mladé muzikanty jsme poskytli, nicméně ho využila Viky a Matěj. Druhá hudební kapela z Ústí, tvořená mladými muzikanty, v den akce musela svoji účast zrušit pro technické potíže s hudebními instrumenty. Mrzelo nás to, ale na další akci si to vynahradíme. Splněno, ale tak na 50%.
Představení romské kultury proběhlo samozřejmě formou hudebních vystoupení, kdy zazněly různé romské písně.
Na akci byly k dispozici výtisky romského měsíčníku Romano Voďi, zájem čtivo vzbudilo, jelikož si několik výtisku našlo nové majitele 😊.
Pár čísel na před závěrem…
Aby nebyl hlad, na akci byl k dispozici raut pro všechny zdarma, raut zahrnoval:
260 chlebíčků, 160 ks zákusků z dílny Jana Pohlodka,
10 kg řízků (vepřových a kuřecích) z friťáku Jany Makulové a Pavla Ciróka (ano našeho trenéra boxu … takže řízky byly extra naklepané),
5 kg pečených žebírek podle tajného receptu Dušana Džurbana,
5 kg mandarinek a 5 kg jablek, i zeleninka byla, ale nevím kolik.
Aby nebyla žízeň, na baru byla točená limonáda zdarma a vytočilo se téměř 50 l limonády (téměř 100 x 0,5l limonád).
Na akci bylo 11 muzikantů, cca 100 hostů, z toho 50 sportovců a 1 pejsek.
Zpětná vazba, respektive, sebekritika…
Byl to náš první benefiční koncert, snaha o co nejlepší realizaci sice byla, ale věci nešly podle plánu.
Člověk plánuje, pán Bůh koná.
Jelikož jsem si „naložil“ víc, než jsem mohl stihnout včas, tak celá akce nabrala zpoždění. Zpoždění způsobily i vnější vlivy, kde asi nejvtipnější byl dočasně rozbitý zámek dveří u řidiče v mém autě (nemá rád mráz), kdy jsem si dveře musel za jízdy držet, aby se mi neotevřeli… oprava mi nějakou chvíli zabrala, zejména, než jsem se vyvztekal a uklidnil.
Díky zpoždění jsem z připravené řeči řekl sotva polovinu, a tak se vše řešilo improvizací.
Improvizaci vyžadovalo třeba i to, že v den akce zrušila účast 1 kapela, nebo že objednaný fotograf na naši akci jaksi zapomněl.
Program koncertu jsme upravili tak, že jsme skončili podle plánu.
O důkazní materiál se postarala Katka Sept. Sice to není kvalita, kterou jsem si představoval, ale jsem rád, že alespoň nějaké fotky a videa máme.
Ponaučení je jednoduché … příště budu jednotlivé úkoly delegovat, naučím si říkat o pomoc a realizaci začneme plánovat podstatně dříve.
Věřím, že Benefiční koncert 2026 bude o poznání lepší, bohatší a kvalitněji zvládnutý.
Pozitivní je, že jsme získali cenné kontakty, které určitě v letošním roce využijeme.
Pokud jste dočetli až sem, tak Vás obdivuji a vřele děkuji.
Mějte se fanfárově.
Za kvalitu se omlouvám, ale kdo má chuť, podívejte se na sestřih, video z našeho prvního Benefičního koncertu:
https://youtu.be/5CaGmx1Hu3o