05/05/2026
Představujeme vám dalšího zahraničního hosta - slovenský orchestr Istropolis Concert Band.
Je to mládežnický velký dechový orchestr, který vznikl v roce 2021 při ZUŠ Istrijská v Bratislavě. Tvoří ho žáci a absolventi uměleckých škol převážně z Bratislavy a okolí, profesionální hráči a starší hráči na dechové a bicí hudební nástroje. Šéfdirigentem orchestru je MgA. Roman Maďar, absolvent pražské HAMU, dirigent a hudební pedagog. Druhým dirigentem je američan Justin William Thai, posluchač VŠMU v Bratislavě.
Orchestr vyjede koncertovat v sobotu do Velkého Oseku, pak ho uvidíte v Kolíně v průvodu a v neděli po 13. hodině vystoupí na Karlově náměstí.