Naším hlavním cílem v roce 2014 bylo uklidnit situaci v Jenštejně a Dehtárech a začít skutečně pracovat pro obec. Chtěli jsme najít stabilní vedení obce na celé volební období, ne šest starostů a místostarostů jako tomu bylo například v letech 2010-2014. Jsme tým lidí, kteří nesedí doma a nenadávají, jak je všechno špatně, ale dlouhodobě něco pro lidi v obci děláme. Problémy máme v úmyslu řešit vě
cně, bez zbytečných emocí a na základě dostatku nezávislých a nezaujatých informací. Rádi bychom žili v obci, kde jsou si všichni dobrými sousedy nejen sobě navzájem, ale i pro obce v okolí. Proč kandidujeme
Kandidujeme proto, že nejsme spokojení s tím, jakým způsobem dříve probíhalo rozhodování zastupitelů o důležitých věcech, které se týkají našeho každodenního života, a často ani s výsledky jejich rozhodnutí. Nelíbila se nám nekoncepční až chaotická práce na rozumném a trvale udržitelném rozvoji naší obce, ani to, že obec tu nebyla především pro nás – občany Jenštejna a Dehtár – tedy pro ty, kteří zde mají trvalé bydliště a s jejichž prostředky obec hospodaří. Nechceme již chaos zapříčiněný střídáním na postech starostů, místostarostů, předsedů obecních výborů i na postech zastupitelů. Nechceme stále nové vize, plány a projekty, které pak nemá kdo dokončit. V zastupitelstvu očekáváme lidi, kteří dokáží prezentovat občanům Jenštejna a Dehtár jasný plán a mají vůli a schopnosti jej prosadit – tedy ty, kteří se umí a chtějí dohodnout. Pracovité a schopné lidi. Proč chceme dělat věci jinak:
Pokud nám minulá zastupitelstva (v letech 2006-2014) ukázala co neumí, pak to byla především absence umění dohodnout se a stavět blaho Dehtár a Jenštejna nad své osobní zájmy. Ať už jde o rozpory s dalšími členy zastupitelstva nebo jen neschopnost táhnout za jeden provaz. To bylo pro nás na začátku naší práce a v prvních volbách na podzim 2014 jasný signál, že většinu těchto lidí do našeho týmu nechceme. Nebereme jim jejich zásluhy, ale chceme působit jasně, čitelně a dlouhodobě pro obec. Proto jednou z podmínek sestavení naší tehdejší kandidátky bylo, aby zde byli lidé, kteří dosud v zastupitelstvu Jenštejna a Dehtár nefigurovali, ovšem takoví, jejichž zájem a chuť něco pro ostatní dělat, profesionalita či odbornost jsou zárukou, že orgány obce budou pracovat kvalitně a dlouhodobě. Jak chceme vést naši obec:
Naši obec budeme vést profesionálně, naslouchat občanům – těm, díky nimž obec může fungovat – tedy trvale bydlícím v Jenštejně a Dehtárech. Chceme být vstřícní k těm, kteří zde žít chtějí – pokud chápou, že pouze z jejich trvalého pobytu či sídla podnikání může obec prosperovat a zajišťovat dobré a kvalitní služby svým obyvatelům. K občanům, kteří zde nemají a nechtějí mít trvalé bydliště, se budeme chovat slušně, ale jejich přání a problémy pro nás nebudou prioritou. Prioritou je pro nás komunikace s občany, tak abychom realizovali to, čemu věří a o co skutečně stojí. Kdo jsme:
Jsme parta lidí, která umí táhnout za jeden provaz. Všichni budeme rádi spolupracovat s dalšími zastupiteli z jiných kandidátek, pokud najdeme shodu v tom, co a jak budeme dělat společně. Abychom byli transparentní, jednotní a dokázali věci prosadit, dohodli jsme se, že o zásadních věcech při rozhodování zastupitelstva budou všichni naši kandidáti hlasovat nejdříve interně mezi sebou. Budeme se pravidelně scházet i po volbách, v sestavě, v jaké jsme kandidovali. Jsme tým lidí, ve kterém má každý své slovo a každý odvede kus práce bez ohledu na to, zda bude či nebude zvolen do zastupitelstva.