03/06/2026
ZAMĚSTNANCI SE POSTAVILI NA OBRANU ČT A ČRO
Pět minut před dvanáctou se před budovami České televize a Českého rozhlasu uskutečnil protest jejích zaměstnankyň a zaměstnanců sdružených v iniciativě Veřejnoprávně. Ta jej svolala ve spolupráci s tamějšími odbory kvůli snahám vlády Andreje Babiše zrušit televizní a rozhlasové poplatky, převést financování obou institucí pod státní rozpočet a snížit celkový objem financí na jejich provoz.
⬇️ ⬇️ ⬇️
„Vysílat černou a ticho nechceme. Proto jsme dnes do České televize a Českého rozhlasu vyrazili v černém a symbolicky za pět minut dvanáct vzkazujeme: veřejnoprávní média jsme odhodlaní bránit,” shrnul mluvčí iniciativy a moderátor Daniel Stach.
Zaměstnankyně a zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu deklarovali, že jsou připraveni chránit média coby veřejnou službu. Vzdorovat snahám o politické ovládnutí obou institucí. A nadále pracovat ve prospěch všech občanek a občanů naší země.
Svobodně.
Nezávisle.
Nestranně.
Média veřejné služby se nesmějí stát loutkou politiků. Naopak tu musejí zůstat pro nás všechny.
‼️Přijďte proto v neděli 21. 6. 2026 na protestní akci Nenechte si ukrást vaši televizi. Sejdeme se v 16:00 u stanice metra Pražského povstání. A vydáme se přímo před budovu České televize.‼️
Přidejte se na obranu České televize a Českého rozhlasu.
❗A podepište výzvu Ruce pryč od médií veřejné služby:❗
https://ruceprycodmedii.cz/