10/06/2026
Členové této skupiny, dobrovolníci, myslivci, zemědělci, prosíme vás, držme spolu pohromadě, potřebujeme se navzájem, potřebují nás živočichové na loukách🦌
Aktuálně trávíme téměř každodenně hodiny a hodiny na loukách, následně hodiny na telefonu při domlouvání akcí na další dny, a to vše ve svém volném čase, často i na úkor naší práce, bez nároku na odměnu.
Tato naše veřejná stránka byla založena ke vzájemnému sdílení zkušeností, inspirace, předávání důležitých informací, propojování veřejnosti spolu s myslivci a zemědělci, nikoliv k tomu abychom se navzájem napadali, nýbrž abychom hledali společnou cestu, s cílem ochránit maximum života v trávě.
Ano, určitě někde jsou jedinci posedlí touhou sekat srnčata, ale nemůžeme dopustit aby pár podobně méně uvědomělých spoluobčanů zničilo zdárně navázanou spolupráci mezi desítkami skupin dobrovolníků po celé republice, tisíci myslivců a tisíci zemědělců.
💚🦌💚Chceme říct, že se potřebujeme všichni vzájemně💚🦌🦌💚
MYSLIVCI, ZEMĚDĚLCI, DOBROVOLNÍCI - PROSTĚ VŠICHNI !
Potřebujeme myslivce, potřebujeme zemědělce, protože zákonná povinnost ochrany zvěře nemůže ležet nikdy jen na dobrovolnících, a bez spolupráce s myslivci a zemědělci nemůže fungovat.
Iniciativa STOP sečení srnčat děkuje všem myslivcům a zemědělcům, kteří fungují v terénu, kteří pořizují drony s termovizí, kteří využívají pomoc dobrovolníků, kteří nahlašují seče a mají zájem o ochranu zvěře a tím zachování rázu naší krajiny a biodiverzity.
Pánové (ale i dámy) bez vás to nejde! DĚKUJEME💚
(PS: s vámi jsou ta rána na loukách super💚)