11/06/2026
CO₂ liga 2025/2026 je za námi. A my máme obrovskou radost i vděčnost.
Na závěrečné konferenci v Zastupitelském sále Magistrátu hl. m. Prahy se potkalo 13 školních týmů z celé České republiky, které celý rok počítaly uhlíkovou stopu, hledaly divočinu, vyráběly biouhel, navrhovaly změny ve škole, tvořily, diskutovaly, ptaly se a přemýšlely, jak chránit klima i přírodu kolem sebe.
CO₂ liga není soutěž škol proti sobě. Pokud už soutěž, tak společná - proti oteplování planety. A v té uspěli všichni, kdo se vydali na cestu a došli až na konec. 💚
Děkujeme všem týmům za odvahu, nápady, energii a vytrvalost. Děkujeme vyučujícím za podporu, trpělivost a víru v mladé lidi. A děkujeme hostkám a hostům, kteří přišli naslouchat, odpovídat na otázky a propojit svět školních lavic se světem politiky, veřejné správy, odbornictva i klimatického hnutí.