Chodí již Vaše děti na nejrůznější specificky zaměřené vzdělávací, umělecké, či sportovní kroužky, ale chybí jim nějaká soustavná celoroční činnost, při které by se dostaly do přírody, kde by si mohly najít kamarády a kde by se naučily nezávislosti a samostatnosti v činnosti i úsudku? Náš oddíl vznikl v roce 1996 při organizaci Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Nyní pracuje pod hlavičkou Asociace
turistických oddílů mládeže. Od té doby nepřetržitě pracuje. Za rok zaplatíte pouze 500 Kč. Peníze se využijí pro činnost oddílu, nákup oddílových mikin a triček. Díky grantové podpoře ze stran naší organizace, městu Brnu a sponzorům se snažíme členské příspěvky snížit na minimum. Co děláme během roku? Skupinky chlapců nazýváme družiny o šesti až osmi členech – věkových vrstevníků, které se pod vedením rádce scházejí jednou týdně na schůzkách v naší klubovně a o víkendech podnikají různé výpravy. Rádcové jsou zkušení, protože sami prošli oddílem od svého útlého věku. Oddíl tvoří tři chlapecké družiny. Družiny průběžně doplňujeme a v průběhu roku proto přijímáme nováčky ve věku 8 - 11 let! Náš oddíl není masový a všichni členové oddílu se navzájem znají. Proto kromě družinové aktivity hraje velkou roli i celooddílová činnost, zejména oddílové schůzky – tzv. „chompátky“, jarní a podzimní sjíždění českých řek na kanoích, putovní výpravy, zimní výpravy s běžkami, či sněžnicemi, Vyvrcholením oddílové činnosti je čtrnáctidenní letní tábor „ve Spálené zemi“, Na táboře bydlíme v indiánských týpí a stavíme si všechny stavby včetně kuchyně, ve které si sami vaříme.