11/03/2026
💛🩵💛
Redovni sastanak upotpunile smo jednim predavanjem na temu : "Mediji i mentalno zdravlje".
Svi smo uglavnom svesni koliko smo zatrpani poluistinama, lažima, neukusima što dolazi sa malih ekrana, senzacionalističkim naslovima bez empatije i posledica, razne društvene mreže, koje su u jednu ruku dobre, ali predstavljaju i opasnost zloupotrebe predatora na njima.
Sve ovo posmatrano iz ugla stručnih ljudi, zaposlenih u Centru " Most", dobija i težu konotaciju.
Slobodan Puvalić, psiholog i psihoterapet
Teodora Lazić, psiholog i
Aleksandra Majstorović, pedagog.
Posle svega nameće se pitanje, kako to sve sprečiti i ko je za to nadležan da kontroliše i usmeri na pravi put? Znamo i odgovor; to su institucije zadužene za sve medije.
Za očuvanje mentalnog zdravlja, nije dovoljna samo roditeljska briga, kontrola ili samokontrola pojedinaca.💛🩵💛