28/04/2026
Otkako se promenio algoritam fejsbuka, ova stranica bi mogla da se zavešta studentima psihologije. Da proučavaju botove iz ćacilenda, u komentarima. Pošto su tu godinama i mesecima, tačno znamo kako izgledaju,i da...redovno ih blokiramo ali iznova se pojavljuju novi.Možemo ih podeliti u tri osnovne grupe, uz napomenu da tu postoje i mnoge podgrupe:
1. Običan bot, skripta, kompjuterski program. Eventualno čovek koji ima pedeset naloga i stalno pravi nove. Lako ga prepoznaš - tri prijatelja, juče napravio profil, neki glup komentar. Prčka po tastaturi za 600 evra mesečno, evenutalno radi u opštini, sudu ili komunalnom preduzeću, pa botuje sa posla.
2. Bot iz uverenja. Voli vučića a mrzi studente, misli da su ustaše. Ima porodične slike, pravo ime, vidiš da je pravi profil. U proseku oko 70 godina, ružan, nepismen. Oko 50% šanse da živi negde van Srbije - Bosna, Crna gora, Nemačka itd. Sa njim je najteže. Zaljubio se u diktatora, i to ti je što ti je. Posebno ga nervira kad vidi svog vođu poniženog, npr ono kad ga Putin i Tramp šetaju kao pudlicu. Nervira ga i slogan Studenti pobeđuju - ceo život je gubitnik, pa kako sad neki studenti pobede i budu bolji od njega?! Ne da. U bašti pravi kip, vučića u obliku pobednika.
3. Neutralni bot. On je često najpokvareniji, jer se folira da je neutralan, a nije. Uzeo je neki ćar da te navlači na tanak led, "svi su isti, pa ako jesu neka ga vučić" Jedna podvrsta ovog bota je stvarno neutralna, ali je lenj ili kukavica ili oboje. Onda ide okolo i hejta studente, aktiviste, fejsbuk stranice. Tako opravda sebe zbog toga što ne preduzima ništa.