24/12/2025
Tokom novembra i decembra imali smo priliku da se, zajedno sa saradnicima iz civilnog i javnog sektora, okupimo sa ciljem da otvoreno i iskreno razgovaramo o inkluziji u obrazovanju, kao i o potrebama za unapređenje ovog sistema iz različitih perspektiva.
Kako bismo se bolje razumeli, neophodna je jasna i kontinuirana komunikacija. Upravo je to bio motiv za formiranje međusektorske koalicione radne grupe koja će se u narednom periodu baviti mogućnostima unapređenja u oblasti inkluzivnog obrazovanja. 💡
Pored inicijalnog sastanka održanog u novembru, tokom decembra smo, kao radna grupa, posetili Surdulicu i učestvovali na konferenciji „Podrška, inkluzija, zdravlje“, gde smo razgovarali sa predstavnicom iz CSR Surdulica o usluzi ličnog pratioca deteta i načinima njenog sprovođenja u njihovoj lokalnoj zajednici.
Takođe prisustvovali smo međusektorskom sastanku u OŠ „Radoje Domanović“, organizovanom u saradnji sa Centrom za interaktivnu pedagogiju, na kojem je fokus bio na prevenciji vršnjačkog nasilja.
Otvorene su brojne važne teme i jasno je da u svim oblastima postoji prostor za unapređenje. Ipak, verujemo da snaga leži u zajednici, u dijalogu i spremnosti da se saradnja gradi i razvija na međusektorskom nivou. 🍀
Zahvaljujemo se svim saradnicima koji su prepoznali značaj ove teme i pokazali spremnost da se aktivno uključe u unapređenje kvaliteta inkluzivnog obrazovanja.