Srpski Centar za Energetsku efikasnost osnovan je 2013. godine kao neprofitna društvena organizacija sa zadatkom da edukuje i podstakne sve koji veruju da Srbija može da postane energetski efikasna. Osnivači Srpskog centra za energetsku efikasnost su ljudi posvećeni racionalnom korišćenju energije, velikog iskustva, entuzijazma i vere da je ENERGETSKA EFIKASNOST najveći mogući resurs za energetsku
budućnost Srpskog naroda! Naša misija i cilj je širenje i prenošenje znanja putem prezentacija i obuka o novim tehnologijama, energetskoj efikasnosti, racionalnoj potrošnji energije kao i njenoj uštedi. Želimo da inspirišemo našu omladinu da veruju da njihova znanja mogu da se unaprede i da se svaki trud isplati! U okviru Srpskog Centra za Energetsku efikasnost nalazi se savremeno opremljena laboratorija za istraživanje i merenja iz oblasti niskotemperaturnog površinskog grejanja i hlađenja. U laboratoriju je integrisano podno grejanje, zidno grejanje kao i plafonsko hlađenje, faincoil uređaji za odvlaživanje. Srpski Centar za Energetsku Efiksanost kao jedinstveni edukativni centar ima za cilj da podstakne i omogući mladim stručnjacima da steknu praktično znanje iz oblasti energetike, termodinamike, ekologije.