19/03/2023
Hó, eső, nap, BiPi és a mangalica!
Helyszíni riport a Bazelben alakuló cserkészcsapattól (Svájc):
Közel az egy éves évfordulójához a bázeli alakuló cserkészraj megszervezte első önálló apró táborát 18 belevaló gyereknek, 5 frissen és nem olyan frissen sült vezetőnek, és 7 szorgosan segítő szülőnek - Felsővályi Flóra -és persze BiPi- vezetése alatt. Szombaton, 14 órakor BiPi hóesés közben köszöntötte a gyerekeket Brownsea szigetén. A szomszédból kiszabadult és a táborhelyen kóválygó mangalica is „várta a gyerekeket” BiPivel együtt.
A cserkészeknek az ügyességüket és megfigyelőképessségüket kellett elsőként bemutatni a táborkezdés után. BiPi örsökre osztotta a cserkészeket és örsi gyűlésre küldte őket. Egy mozgalmas tábortűz után pedig mindenki készült a lefekvésre, csak BiPi ment el egy esti sétára. Visszatérése hiányán, a legidősebb cserkészek elindultak, egy mécsessel a kezükben, hogy megtalálják BiPit! Útközben találkoztak a falu lakóival, akik látták, hogy merre ment BiPi, de útmutatásért cserkésztudást kértek cserébe. Amit a cserkészek nem láttak, csak másnap reggel, azaz, hogy az éjszaka során gyarapodott a bázeli raj két új – első bázeli- felnőttcserkésszel!
Vasárnap délelőtt, az eső végét kivárva, elkirándultak a cserkészek a közeli barlangokhoz és felfedezték a helyi növényeket és az erdei állatok nyomait. Útközben még a nap is kisütött, jó melegen! Sok élménnyel és szorosabb barátsággal indult mindenki haza. Sikeresen de fáradtan zárta a bázeli alakuló csapat az első saját kis táborát – repetát pedig már kértek is a cserkészek!
Zsók Janka, cst. Zürichi csapattag és bázeli raj támogató vezetője